Pc sestava (hry, filmy, surfování, administrativa) -+20K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sestavapc 9. 2. 2018 21:43

Zdravím,

chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem PC sestavy určené na hraní her (50% času), filmy + net (30%) a nějaké běžné kancelářské práce(20%).

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Nechal bych si zde poradit, ale preferoval bych asi Classic variantu dle místní terminologie.

UCEL PORIZENI SESTAVY
Je to PC pro mě domu, kdy na tom dělám všechno možný jak jsem psal výše, ale chtěl bych abych si na tom mohl zahrát nějaké hry - nejsem hardcore hráč, ale rád bych se po večerech u něčeho odreagoval, uvědomuju si, že si za tyto peníze kanón nekoupím. Shrnul bych to asi jako Multufunkční PC s možností hrát hry na střední detaily.

FINANCNI LIMIT
Hledám nějakou PC sestavu pro výše uvedené účely, kde bych docílil ideální kombinace cena/výkon za 20K korun, tzn. může to být +-1000 korun.

OPERACNI SYSTEM
Bez OS.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Prosím složit.

BUDETE TAKTOVAT?
Je to pro mě španělskou vesnicí, takže asi ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Bez monitoru.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Chci jen holý PC. Jen mi dovolte jeden hloupý dotaz nakonec - mám ze staré sestavy grafickou kartu: NVIDIA GeForce GTX 560 GPU mělo by smysl ji použít v této soustavě pro moje účely, nebo je to už úplný starý šunt?

Předem moc děkuju za pomoc
Sestavapc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2018 21:56

20.697,- Kc

Zakladni SSD pro system, 1TB HDD, ctyrjadro vykonnejsi nez stara i5 7500, 8GB RAM a GTX1060. Lepsi vykon za ty penize dnes nesezenes.

Starou kartu vyhod, tato nova je nekolikanasobne vykonnejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sestavapc 11. 2. 2018 01:01

Ahoj, moc Ti děkuju za postnutou sestavu. Měl bych ještě prosbu, trochu jsem to modifikoval a vzniklo mi jako další levnější varianta:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... MM040QZE01

Úpravy:
Základní deska - není ta původní příliš výkoná oproti tomu, jaký tam mám ostatní komponenty a nestačila by ta levnější, co tam mám?
RAMky - ty jsou prakticky stejné jen jsem našel s pasivním chlazením, četl jsem trochu fóra a údajně to může minimálně zlepšit výkon a prodloužit trvanlivost. Je to kravina mysliš?
Chladič na procesor - zase info z fór, takže možná kravina. Pentium se moc nepřehřívá a měl by stačit ten originální obzvlast kdyz nebudu taktovat. Blbost?
Zdroj - stejný jako grafika, není zbytečně moc výkoný?
4 dodatečné větráky - case už má 2 nestačí to?
grafika - původní je určitě to nejlepší, co se dá v této cenové kategorii sehnat. Bude ta v té levnější o hodne slabší?

Mohl bych poprosit o názor na tu sestavu? Jestli by to nebylo pro moje účely dostačujou varianta (optimální varianta poměr cena/výkon). Je to levnější takže chápu, že bude i méně výkoná, jde mi spíš o to, jestli bude ta ztráta výkonu, tak zásadní vzhledem k tomu, že je to o cca 5K mín. Vím, že jsem psal, že mám budget 20K a klidně to do toho dám, jen abych to do toho zase "necpal" za každou cenu, abych ti peníze využil nějak efektivně.

Dík moc
Naposledy upravil Sestavapc dne 11. 2. 2018 01:56, celkově upraveno 2
Sestavapc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 11. 2. 2018 01:27

V košíku nic není! Stejně podle dodatečných dotazů tam budou hovadiny.
Pentium se nepřehřívá ? Rozhodně originál chladič je tak leda na kancelářskou práci. A to chceš hrát dokonce na střední detaily? Kin dává i3. Zdroj 400W tam někde začínají herní PC.
Při hraní vzniká teplo , 2 větráky stačí opět leda do kancelářského PC, čím bys dokonce chtěl chladit pasiv ram když bys tam neměl žádný průvan?
Grafika z roku 2011 je na hry 2011 + 2 roky max.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sestavapc 11. 2. 2018 01:52

Dík za post, opravil jsem odkaz už by to mělo snad fungovat pardon.

Jo předpokládal jsem, že s tím chlazením a vetráky to bude blbost - přidal jsem je do té druhé varianty. A co ta základní deska a grafika? Jinak Zdroj tam mám také 400W

Dík
Sestavapc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 11. 2. 2018 05:26

PC ti nepojede. CPU a deska nejsou kompatibilní. Vem si co radil Kin a budes spokojen.
Asi na zadnem foru nenajdes cloveka s tolika zkusenostmi tak je zbytecne hledat jinde a "vylepsovat"
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 11. 2. 2018 08:01

Dual RAM jsou určené na servery, tvůj zdroj nemá napájení grafiky, tvoje grafika udělá tak 50% oproti 1060.

Hrát na slušné úrovni za 15t nejde.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 2. 2018 11:47

vem to co postnul kin.. tvoje sestava složená vůbec nepojede.. šetřit na zdroji je blbost, deska je pro starší generaci procesorů.. zkrátka tvoje sestava nepojede a i kdyby jo, tak z "classic" hlučnosti bude boeing..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sestavapc 2. 3. 2018 13:00

Nakonec jsem koupil přesně to, co mi navrhnul Kin. Všem moc děkuju!
Sestavapc
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků