Řešení domácí sítě

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Brut 19. 2. 2018 10:03

Dobrý den,
upozorňuju, že jsme laik a o sítích toho moc nevím.
Ve spodním patře domu je wifi router, který mi bez problému obstarává spodní patro.

Problém je s TV v horním patře, která už nechytá signál ze spodního wifi routeru.

Napadlo mě tohle řešení, ale nevím jestli je vhodné nebo s tím budou problémy?
Případně jak by se dala celá věc řešit jinak aniž bych tahal kabel ze spodního routeru zpátky nahoru.
Mohl bych místo přidání routeru nahoru dát switch? Nebo snad nějaký opakovač signálu?

Obrázek

Navrhované řešení by vyšlo nejlevněji, protože 2. router se nemusí kupovat. Akorát nevím jestli to nebude dělat nějaký problémy a nebude to síť nějak zpomalovat.

Díky za rady
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2018 10:41

Nesdělil jsi typ TV ani typ switche.
Jestli je TV vybavena portem RJ-45, prostě natáhni UTP ze switche v přízemí.
Pokud kabel nepřesáhne limit 100 m, nesetkáš se s problémy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 11:13

Modem je kde? Na půdě, součástí wifi routeru?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 19. 2. 2018 12:39

TV má wifi a RJ 45. Ideální teda bude asi natáhnout kabel.
Jinak na střeše je takový to bílý zařízení co má AP v sobě, jestli to dobře chápu. Motorola canopy, prostě takovej nanuk. :)
Myslíte že kdybych dole dal silnější Wifi router, že by to makalo a kolik by taková věc stála?
Momentálně ta TV nahoře tu WIfi chytá, ale seká se to. Tablet jde nahoře dobře, takže by stačilo třeba jen dostat nahoru silnější Wifi signál. Je to asi 15 m přes 2 zdi.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2018 12:57

WiFi nepatří mezi spolehlivé způsoby připojení do internetu.
Pokud je TV vybavena portem RJ-45, není co řešit.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 19. 2. 2018 13:05

Děkuju za odpovědi
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Ikkaa 16. 4. 2018 14:34

Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť ohľadom zosieťovania PC a notebooku, ktoré predtým spolu fungovali (cez router),ide mi hlavne o to, aby som mohla pracovať v programe, ktorý sa nachádza v PC aj na notebooku. Problém je v tom, že som musela dať notebook preinštalovať a neviem to späť nastaviť. Ak by sa tu našla nejaká dobrá duša, ktorá by mi poslala nejaký odkaz, kde nájdem krok po kroku čo mám robiť, alebo mi to napísala, bola by som veľmi vďačná. Prípadne mi rovno napíšte, či je možné, aby som to spojazdnila sama, alebo potrebujem na to odborníka. Ďakujem :-)
Ikkaa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků