pokušeni s VDSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2018 08:17

Tom841 píše:
tak na to, že bych zaplatil jednou tolik tak by si moc ani nepolepšil jako připlatil . Já jsem myslel, že když tam pišou rychlost 55Mb/s tak to alespon 50 jede, ale tohle je o dost méně než pišou .

tak to bych si musel asi objednat 100 Mb/s aby to byl oproti tomu současně co mám teď viditelný rozdíl


Neumíš číst? Píšou tam ne že to tak pojede..... to je strop!

A pokud jsi se díval tak mě se modem připojil na 46M což taky záleží jak dlouhé máš dráty k ústředně. Aby jsi docílil co největší rychlost tak se dnes staví ty předsunuté dslamy kde je optikou přiveden net a pouze drátem k tobě ten kousek a tam pak se dá použít mám dojem max 200M na vdsl ale pokud vím tak to nikdo v nabídce nemá max těch 50M.

Takže pokud nepotřebuješ nějakou přidanou hodnotu jako IPTV, telefony atd.... tak zůstaň u původního ISP pokud to tam běhá OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom841 19. 2. 2018 12:03

Děkuji ještě jednou za reakci . Tu souvislost nižší rychlosti u modemu s realnou jsem si uvědomil už včera jen jsem to nenapsal , a je mi to jasné .
Právě takový předsunutý Dslam je nově teď u nás na ulici skoro na něj koukám z okna ))
Tak že rychlost by tady u nás šla i 256 Mb/s
Ale radíš mi dobře a máš pravdu , už i proto , že jsem se dneska stavoval v O2 a tam mě sám prodejce řekl, že jestli mě běha připojení tak jak běhá za 250 kč měsíc ať do toho nejdu , že by to pro mě vyhodné nebylo , ta rychlost je pry okolo 40 Mb/s čili u mě zanedbatelný rozdil a hlavně bych platil měsíčně 550 ,- Kč a ještě co by mě na tom vadilo ze všeho nejvíc je smlouva na dva roky a bez smlouvy 700 Kč měsíčně . Tak to se malo kdy stane , že i prodejce v O2 sám řekne, že by to byly zbytečný penize)))
ale věřím tomu, že vzhledem k té vzdalenosti od nás k předsunutému Dslamu by to chodilo pěkně .
Ale není všem dnům kone až ta 50Mb/s půjde na 400 Kč měsíčně a bez smlouvy a věřím, že za nějaký čas tomu tak bude tak jdu určitě do toho

jsem moc rád u nás na ulici za ten předsunutý Dslam . protože stejně u nás nebude ani hned nic jiného tak je super,že ta možnost tady je . Docela se tomu i divím, že to Cetin na naši vesničce vybudoul , protože jestli si to dá tak do 20 lidi to bude všechno . a za současné ceny si myslím jich nebude ani 10
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2018 14:47

Aby jsi se nedivil kolik lidí si to pořídí třeba kvůli IPTV, taky pokud máš mobil od O2 máš zase trochu jinou cenu i na pevnou atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom841 19. 2. 2018 17:50

IPTV vyžaduje stabilní rychlost co jsem četl 6MB/s to tady u nás splnuji všichni 3 bezdratový poskytovatelé :-)
a co jsem tady mluvil s asi dvěma co už IPTV maji tak přes bezdrat v pohodě a jeden má od o2 20Mb/s a pry mu to na telku na net stačí . A celkově si myslím že třeba u mě by to byl z 30 Mb/s na nějakých 40 Mb/s malý skok , ale na 100 Mb/s které běha v realu 80Mb/s to by bylo už jiné
Za čas si myslím bude za 300 Kč ta 50 Mb/s a za 400 Kč 100 Mb/s a to už pak nebudu vahat ani vteřinu :-)
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2018 19:07

Tom841 píše:Za čas si myslím bude za 300 Kč ta 50 Mb/s a za 400 Kč 100 Mb/s a to už pak nebudu vahat ani vteřinu :-)


Najivko - nebude - pouze se zvednou rychlosti za stejnou cenu......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 19:31

Proč by měli zlevňovat, kam na to furt chodíš?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom841 20. 2. 2018 19:34

tak i když pomalu ale jistě jdou ceny připojení dolů pořád .
Ale u VDSL na zlevnění nevěřím ,ale tak do roka si myslím bude základní tarif ne 20 Mb/s ale 50 Mb/s a pak už bude ten 100 Mb/s a ten bude stát tolik jako dnes 50 Mb/s

a když mám právě teď tu rychlost 20-30 Mb/s tak by to byl nic moc rychlostní skok a zlepšení připojení
ale objednat 100 Mb/s kdyby byl trochu cenově přijatelnější tak to už by byla změna která by byla už řádně poznat :D
Tom841
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků