Windows 7 a aktualizace

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PAKFA 2. 5. 2018 17:07

Zdravím komunito. Mám jeden dotaz.
Chtěl bych se zeptat, zda-li je možné nějakým způsobem deaktivovat Windows aktualizaci KB3086255, díky které nemůžu spustit většinu starých her, což mě dost mrzí. V nabídce "nainstalovaných aktualizací" se nabízí jen možnost odinstalovat. Když bych to udělal, tak nevím, zda-li bych celý systém nepokazil nebo tak něco. Jde tuto aktualizaci prostě nějak vypnout a po dohrání zase zapnout? :)

Děkuji.
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 5. 2018 18:45

Podezřelý KB můžeš odinstalovat a pak zakázat:
Kód: Vybrat vše
wuapp

Jedná se však o důležitý upgrade:
nová verze grafického jádra OS WNT (GDI), která opravuje fatální bezpečnostní chyby.
IMHO bych to nedělal.
PAKFA píše: spustit většinu starých her

lze bezpečně ve virtuálu, např. v DOS Boxu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAKFA 2. 5. 2018 19:25

Četl jsem, že se tato aktualizace vždycky automaticky nainstaluje po restartování. Šlo by tedy teoreticky zakázat KB a po dohrání zase povolit? Abych to nemusel mazat?

Mám totiž orignál hru GTA 3, která mi hází chybu a jedinou možností, jak jí zprovoznit je právě odstranění nebo zakázání toho KB.

Co se týče Dosboxu, jednou mi to nechtěl povolit ESET, takže jsem to radši smazal. :D

Našel jsem toto video: https://www.youtube.com/watch?v=A1EaXSAHSMA

Bylo by to bezpečné?
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 5. 2018 06:47

Staré grafické jádro (GDI32.dll) není bezpečné, obsahuje řadu zásadních bezpečnostních chyb.
Vyměňovat průběžně jádro OS WNT jak ponožky není tak jednoduché, jako v Linuxu.
Co s tím?
1) Odinstaluj a zakaž KB3086255.
2) Nenavštěvuj web a neotevírej přílohy e-mailů.
3) Dohraj GTA 3.
4) Spusť GUI MS WU:
Kód: Vybrat vše
wuapp

5) Povol instalaci KB3086255.
Btw:
nevydal výrobce GTA 3 patch pro nové jádro WNT?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirha 3. 5. 2018 06:51

mirha
mirha
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 5. 2018 07:03

Zakazovat zásadní bezpečnostní službu je stejně nebezpečné, jako používat původní děravé grafické jádro.
Navíc se jedná o zásah do registru => pro začátečníky nelze doporučit.
Jediné smysluplné řešení může být patch pro příslušnou hru, pokud ho výrobce vydal.
Btw:
Výrobce uvedené stránky spáchal technickou chybu:
sc config secdrv start=auto

Tohle fakt nefunguje. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAKFA 3. 5. 2018 17:53

Dobře, nebudu do toho teda vrtat. Ale je tu bohužel další problém. I když mám originál hru GTA 3, tak mi z nějakého důvodu nefunguje instalce patche 1.1, který vlastně má i funkci NO-CD. Takže by mi to jelo v pohodě, ale když spustím instalačku, vyberu složku, ve které se nachází původní gta3.exe, tak mi to napíše: error unknown version.

Dala by se instalace udělat manuálně? Prostě rozbalit ten instalační soubor a ty dané soubory poté přesunout do složky s hrou, tím vlastně by se přepsaly manuálně.
PAKFA
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků