Zpomalené PC: teplota chipsetu?

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pointops 17. 4. 2018 20:19

V širší rodině (tetička) se zpomalilo PC.

deska MSI H81M-E34 + Celeron G1840
4 GB RAM, Adata SP920 128 GB (s místem není problém)

Všechno funguje jak má, jenže např. zapnutí Chrome, ale i jiného SW jako i Malování trvá zcela neadekvátně dlouho (40s). Potom už dobrý, funkčně. Při zavření a druhém spuštění se situace opakuje. Samotné prostředí WIN, jako menu a průzkumník souborů reagují naprosto v pohodě a hned.

Přeinstalaci OS se chystám udělat. Zatím jsem se na to díval jen vzdáleně, jenže nic vlastně neodhalil. Internet běhá 100/95 Mbit, disk přenáší v zátěžovém testu 2x lépe než mě doma (modernější deska). SSD Tooolbox od ADATA hlásí, že je jak nový.

Dvou mě divných věcí jsem si všiml, a prosím o komentář (zakroužkováno).
http://postimg.cz/i/WBCSB

MemTest provedu. Byla by nějaká rada, co ještě zkontrolovat, abych to když ne opravil, tak alespoň odhalil při první návštěvě.

Ty teploty nevím co jsou zač, je to hodně, ale to záleží presně od konkrétního senzoru - rozumí tomu někdo?

Děkuju.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 4. 2018 21:56

4GB RAM dnes už taky není žádná hitparáda
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 4. 2018 05:46

114°C je opravdu hodně. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 18. 4. 2018 13:00

Neměl by nekdo po ruce tu desku v provozu, jaká je normalní teplota na tom cidle?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 10. 5. 2018 09:49

Potíž byla v zaseklém Windows Update. Zajímavý projev, že třeba nešel přenos obrazu přes Teamviewer. Jiná remote-screen aplikace ano.

Vyřešeno restartem, tvrdým. Potom se služba update obnovila a vše aboslutně ok. Tetička na jedničku s hvězdičkou, neboť tvrdý restart si sama nedovolila udělat.
p\o.
pointops
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků