Herni PC +-35 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chameleon-s 26. 5. 2018 18:43

Dobrý den,
Rád bych přešel na nový PC a své stařičké herní PC roku 2008 poslal na klid do křemíkového nebe.
Něco jsem si našel a spoustu věcí složil díky tomuhle foru a různým vláknum zde. Každopádně už nemám tolik času se tomu věnovat abych si to sestavil celé sám a tak budu velmi vděčný když mi někdo z Vás pomůže s výběrem některých komponent.

Požadavek hlučnost
Je mi to celkem fuk ale nesmí to přehlušit vysavač :). Classic

Účel pořízení sestavy:
Hry 80%, filmy, hudba. Sem tam ta práce, takže office atd prostě kancl. 4K rozlišení nehrozí. FHD bych rád :)

Finanční limit
+-30 000kč. Dle toho o kolik přesáhneme se odvíjí datum pořízení :)

Operační systém
Mám origo 7 upgradovaný na 10, když byl ten obrovský boom kolem 10 zdarma :D. Nevím jestli to nějak půjde hodit na nový komp. Nestudoval jsem to. Radu přivítám

Sestavíte si PC sami?
Ano.

Budete taktova?
V budoucnu ano, pokud to bude nutné.

Monitor a jeho rozlišení
Mám 19'' Asus VB191. V tuhle chvíli používám rozlišení 1280x1024 s GK 8800GT(2x pečená :mrgreen: ).
Bude třeba hned nový?

Kupujete i periferie nebo jen holou skříň?
všechno mám, takže jen skříň.

Výběr:
MB: Asus ROG strix x370-f gaming - 4899kč

CPU: Ryzen 7 1700x - 6600kč

GPU: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 3G OCV1, 3GB GDDR5 7500kč
Je hodně znát verze s 6gb pamětí? Vychází dráž o nějakých 1500kč

RAM: tady jsem fakt marnej. Zde prosím pomoc s výběrem. cena cca 4000kč - 5000kč. 2*8 kit

HDD: Samsung SSD 96 EVO M.2 250gb - 3000kč
Jeden sata 250gb mám a druhý 1TB mi dojde. Takže EVO by měl být systémový

Zdroj: Corsair RMx Series RM650x 650W 2600kč
Všude v sestavách ho vídám a všude je chválen. Osobně bych radši nějaký seasonic, který mi v tuhle chvíli šlape jak hodinky. Mám seasonic s12 430W. Možná by mohl postačit, co myslíte?

Case: netušim. Nejaký Fractal Desing? rozpočet cca 2000 - 2500kč

Celková cena = cca 32000kč

Chybí mi tam chladič na CPU ale s jeho výběrem si vůbec nejsem jistý a absolutně jsem nezkoumal nějaké testy, takže netuším jaký vybrat.

U GK jsem dlouho koukal po té 1080 ale když vezmu v uvahu na jaké hry se chystám, tak by se ta karta u mě akorát nudila a já bych musel čekat s koupí snad další měsíce.

CPU bych moc rád zachoval Ryzen, nebot mi je velmi sympatický a do budoucna si myslím, že bude taky v pohodě stačit. Každopádně pokud to vidíte jinak, nechám si poradit.

MB: tuhle jsem vyčetl z mnoha recenzí jako velmi dobrou a cenově mi přijde docela na klid. U desky se mi nechce zas tak šetřit, přece jen, je to ten základ :)

Rád bych sestavu pořídil kolem půlky července. Pokud se cena konečné sestavy přiblíží ke 40k, tak to nějak zkousnu :)

Předem díky za rady :)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2018 00:39

Pro 1280x1024 by stacila s obrovskou rezervou i GTX1050, resp ona i 1030. Novy monitor je po Tebe nutnost, a to hned s pocitacem. Dam proto dva navrhy, jeden s monitorem a druhy bez nej.


Mimochodem +/- 35 je pro mne do 36 ... jinde pises do 32 ... tak jak tedy?


34.065,- Kc


Je to sice bez taktovani, ale z kvalitnich komponent, vcetne fullHD IPS displeje a za rozumne penize. Pokud bych se vydal cestou s taktovanim a bez monitoru, mohli bychom se bavit cca takto:


36.704,- Kc - 1300 cashback jsi na 35404 a to mi prijde velice fajn.


Pocitat muzes s darkem v podobe herni mysi zdarma + dalsim darkem v podobe antiviru zdarma + jeste ten cashback, coz znamena, ze Ti mesic po nakupu Bohemka vrati na ucet zpatky 1.300,- Kc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 28. 5. 2018 13:40

Moc hezký sestavy. Proč ani v jedné není ten Ryzen? Máš s ním špatné zkušenosti nebo ho jen neosazuješ a u těchto sestav máš jistotu?
Ten procesor který jsi vybral i5-8600k jsem koukal na testy a vypadá hoodně dobře.
S tím rozpočtem se to má tak, že těch 32k byl jen soušet položek které jsem tam vybral a samozřejmě bez chlazení na CPU. Jinak celková cena je kolem těch 35k ale můžeme se dostat decentně výš. 40k je maximální strop se vším i s monitorem.
Bude mít ta druhá tebou navrhovaná sestava nějaký prostor pro budoucí upgrade?
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 5. 2018 16:28

Intel byl vybrán pro vyšší herní výkon než mají Ryzeny. Píšeš 80% hry, pak nemá moc smysl uvažovat o AMD, dokud hodně netlačí cena.

Upgrade všeho až na procesor není problém. S CPU by pravděpodobně musela jít i deska, protože Intel většinou nemá podporu, případně změní patici.

Pokud je maximum 40k, vzal bych lepší monitor než má KIN v sestavě. Zaprvé větší, zadruhé víc než 60Hz. Byl předpokládám volený kvůli limitu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 28. 5. 2018 16:44

Jak moc velký monitor bys doporučoval? A o kolik by se posunula cena? V tuhle chvíli už narážíme na strop. Celkově ta sestava od Kina vyšla s monitorem na 39560kč, takže tam už moc prostoru nemám ale zase na druhou stranu když jsem před deseti lety vybíral monitor, taky jsem zrovna moc nešetřil a čumim do něj dodnes :-).
Intelu se rozhodně nebráním. Intelácký procesory mám celý život, (Duron se nepočítá :lol: ), jen mi ten Ryzen byl sympatický, ale určitě radši nějaký ten výkon, když se v testech ukázal mnohem lépe intel.
Prostě chci aby mi ten komp zase vydržel nějakých pár let. Na tom co mám v profilu "hraju" od cca roku 2007/2008, takže tak :-)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2018 20:03

Jak pise kolega, monitor byl z rozpoctovych duvodu. Osobne pokud by byl limit, vzal bych 144Hz 2560x1440 27", ale ne s TN panelem. Urcite IPS panel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 28. 5. 2018 20:44

Ok a můžeš nějaký doporučit?
Sestavu jsem si už hodil na "plochu" a budu jen čekat až se mi nahromadí dostatek finančních prostředků.
Za navržení té sestavy děkuji. Co jsem tak koukal na hry které mám v "seznamu přání" tak budu veeelmi v poho :-)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 29. 5. 2018 10:41

Parametry co vypsal Kin splnuje treba https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Ja s nim jsem spokojenej, i kdyz je fakt, ze primy porovnani mam akorat s monitorem, co sice mel podobny parametry, ale bylo to TNko (predtim jsem mel ASUS ROG SWIFT, 2560x1440@144Hz).

Po pul roce pouzivani zatim zadnej problem (mam ten monitor doma 3x), barvy mnohem lepsi nez to TNko predtim a jedina moje vytka k temhle AOC je to, ze ovladani menu vymyslel nekdo, kdo o ergonomii nikdy neslysel :)

A je to IPS, takze muze bejt backlight bleeding, i kdyz u toho predchoziho TNka to bylo horsi nez u tehlech vsech 3 IPS panelu.

pc.jpg
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 29. 5. 2018 15:13

no, uplně si nemyslim, že potřebuji monitor za 17k ale díky za tip.
Reálně bych to viděl kolem 3 - 5000kč a je skutečně nutný mít 27"? nestačila by třeba 24"? V tuhle chvíli mám 19" a docela malý stůl, tak nevim kam bych tak velkou krávu nacpal.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 29. 5. 2018 15:39

to je jeden z nejlevnejsich monitoru, co splnuje to, co napsal Kin :D
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2018 19:09

Takže jinak. Kolik jsi ochoten dát za monitor? Od toho se odrazí výběr.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 29. 5. 2018 20:20

Jak jsem psal. Viděl bych to do těch 5000kč, pokud se tedy najde něco slušného.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 5. 2018 20:53

Do 5k asi tohle: https://www.czc.cz/dell-se2717h-led-mon ... 07/produkt

Nasazoval jsem nedávno a docela to překvapilo. Na hry bych chtěl 27, protože úhlopříčka dělá zážitek. 75Hz, protože je to víc než 60, na víc 5k nestačí.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 5. 2018 12:49

Za 5k fajn volba.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 30. 5. 2018 15:27

Tohle už vypadá velice slušně. V tuhle chvíli jsem naprosto spokojen s výběr všech komponent a už jen počkat na penízky. Všem děkuji za pomoc. Můžete uzavřít.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků