Herni PC do 50.000 bez monitoru

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michal_fox 29. 5. 2018 17:49

Zdravím, jsem tu prvně tak doufám že neudělám hned nějakou botu. Plánuju nákup čistě herního PC, bez monitoru a periferii, mám nějakou představu, ale ocenil bych dobré rady zkušených. PC bude v Klasickém designu "černá krabice" - tedy co nejméně nějakých svítících blbostí, LED pásků a "cool" prvků :-)

Požadavek hlučnost
Classic, když to bude dělat trochu kraválu tak to nijak nevadí

Účel pořízení sestavy:
100% herní PC

Finanční limit
50.000 čistě za skříň

Operační systém
Win10

Sestavíte si PC sami?
Ano.

Budete taktovat?
Asi spíše ne.

Monitor a jeho rozlišení
LG 24MB37PM 23 ,8", IPS, 1920x1080, 5ms. Monitor zatím kupovat nechci, dám raději víc do sestavy a monitor dokoupím nějak na přesrok. Vybranej ho nemám, asi něco jako ASUS MG279Q.

Kupujete i periferie nebo jen holou skříň?
Jen skříň.

Moje představa:
deska: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING - AMD X470
Paměť: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 3466 - když zbudou peníze tak dohromady 32GB
procesor: AMD Ryzen 7 2700X
chladič: Be quiet! Dark Rock PRO 4
case: Fractal Design Define R6, black
zdroj: Corsair HX1000, 1000W (možná by stačila 850W)
systémový disk: Samsung SSD 860 EVO, 250GB
druhý disk: Samsung SSD 860 EVO, 1TB
a poslední grafika: ASUS Radeon ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING, 8GB GDDR5

Samozřejmě grafika je "slabá" ale když nechci kupovat hned novej monitor s pořádnym rozlišením, tak mne napadlo dát tam RX580 a až koupim monitor, přihodim ještě jednu do CrossFiru. Což tedy nevim jestli je úplně super nápad, všude od CF odrazujete, ale co sem koukal na nějaký benchmarky tak to tak blbě nevycházelo, resp podobne jako GTX 1080 Ti za kterou dám 22 tis. Případně jsem uvažoval spíš o ASUS Radeon ROG-STRIX-RXVEGA56-O8G-GAMING, 8GB HBM2 nebo něco v tom smyslu ale bez novýho monitoru to bude vlastně "zbytečná" investice - respektive rok neba jak dlouho poběží "naprázdno". Taky za rok uvidim co bude na trhu, jestli se mi vyplatí ta druhá RX580, nebo něco jinýho.

Druhá věc kterou si nejsem jistej jsou dva SSD disky. Kolega doporučoval hodit tam 2xklasické 2TB do RAID 0, že to bude skoro stejně rychlé a levnější. Mě připadá že dvě SSD jedno čistě na systém a druhý na data bude lepší. No tady bych opravdu potřeboval radu. Samozřejmě ocenim jakýkoli další postřehy, přehmaty atd. Grafiku bych asi viděl raději AMD, hlavně kvůli tomu CF - NVidie kolem 10 tis do SLI dát nejdou. A pak taky monitory s G-syncem jsou poznání dražší, tak abych neplatil "dvakrát" až budu něco kupovat.

Díky za postřehy a názory!
Michal
michal_fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 5. 2018 18:59

Mno.. na čistě herní PC za 50 tisíc si to vyhodil spíš z okna..

osobně záleží jak tě to teď tlačí.. protože s takovým rozpočtem by možná i stálo za to, zkusit počkat na ten podzim na nový grafiky..

CF je doopravdy blbost.. žeby měli 2xRX580 výkon jako 1080Ti je nesmysl.. to musel vydat nějakej hodně AMD fanoušek něco takovýho..

mno uvidíš s čím přijdou ostatní, ale za mě bych se odpíchl cca od doporučené sestavy za 55 tisíc nicméně.. je to absolutně něco jinýho než tady sám preferuješ.. ale asi tak o kamion silnější na hry než to co jsi tady nastínil ty..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal_fox 29. 5. 2018 19:28

Dík za odpověď. No právě nevim jestli teda má cenu tam dávat tak "nadupanou" grafiku jako je 1080Ti když monitor si koupim kdoví kdy. Koupit to musim právě v Q2, takže možná koupim nějakou kartu "po minerech" čistě jen do doby než naškudlim na monitor, tu pak odepíšu/střelim a pořádnou grafárnu koupim až s monitorem....
Každopádně dík a uvidíme kdo všechno mi do tý mojí sestavy hodí vidle :-)
michal_fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 5. 2018 20:57

Mining karta je cesta. Nejen co se týká koupě monitoru, ale i nástupu nových karet.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 5. 2018 13:01

Tady potud bych to bez problemu koupil:

31.576,-

Ano, je to Kaulikem linkovana a mnou vytvorena DOPORUCENA SESTAVA ... jen je bez grafiky. Tu prozatim muzes klidne vzit tezenou 1060/6GB a prezit do zari. V zari 1060 pustis, treba s dvoutisicovou ztratou ... a koupis novou 1180 / 2080 nebo jak se bude jmenovat.

Ve finale to vyjde levneji nez ted kupovat predrazenou 1080Ti a ziskas i vetsi vykon. No a nebo to vezmi ted hned takhle s 1080, ktera predrazena neni:

47.566,- Kc


... a mas vykonove vyreseno pro fullHD na dalsi tri roky. Po trech letech koupis 1380 / 4080 nebo jak se bude jmenovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal_fox 30. 5. 2018 14:56

Díky, no koukám na tu sestavu a dost věcí mi přjde podobnejch/ zaměnitelnejch. Třeba case, chladič, zdroj nebo paměti jsou asi ve výsledku jedno jestli vezmu ty co jsem psal nebo ty ze sestavy. Nebo je to nějak odzkoušený že tohle prostě funguje a já si můžu rozbít hubu že tam něco bude haprovat? Nebo jak koukám tak je to asi spíš že je lepší poměr cena výkon co? Třeba na zdroji jsou to 2500 a asi ten muj víc parády neudělá...

Co řešim jsou ty disky - tam bych si asi klidně připlatil, když bude za co - ve všech sestavách jsou jedno SSD a jeden klasickej. Neni fakt lepší mít dvě SSD?

Druhá věc je procák - i v těch top sestavách je i7-8700K - to je to fakt tak nepřekonatelný dělo? mě ten RYzen přijde o fous lepší (aspoň teda kdekoli vygooglim naký benchmarky), případně když už cpát prachy do intelu tak proč ne třeba 7820X? Teda já nad nim neuvažuju ale do bedny za 90 už bych ho asi zvážil :)

Asi zbytečněj dotaz ale předpokládám že všichni doporučíte grafiku Nvidii co? Trochu mě štve že dám 20 tis za grafárnu a pak si připlatim další trojku aby měl monitor G-sync. Jestli nějaká ta Vega nebude mít poměr cena/výkon prostě lepší když započtu i prachy za G-sync v monitoru...
michal_fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satikcz 30. 5. 2018 15:20

Jakej typ her hraješ?
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal_fox 30. 5. 2018 16:41

Nejvíc RPG - Witcher3, Skyrim, Divinity:OS2 atd..
michal_fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 30. 5. 2018 17:33

2 SSD proč ne.. spíš jde o to, že při hrách ti to zkrátí načítání, ale jinak ti to nic nepřidá. Proto se volí spíš 1x SSD na systém + programy popřípadě nejhranější hry a k tomu plotna na bordel a zbytek..

Benchmarky čeho? ano, na hrubý procesor výkon může mít ryzen větší.. ale hry dost dost často pořád těží z rychlosti jádra a tam intel boduje.. nemluvě o tom, že většina her ještě neumí naplno využít nějakých 16 vláken.. proto rychlejších 12 vláken pořád u intelu na hry vede..

G sync / free sync...... málo kdo reálně doopravdy využije a potřebuje tak akutně.. Je fajn, že AMD konečně má něco trochu konkurenčně schopnýho (u procesorů), ale grafiky.. dát za Vegu přes 20 tisíc mě přijde šílený.. jo kdyby Vega 64 stála kolem 16.. asi bych to AMD fanouškovi klidně doporučil.. ale za 21-22 tisíc?

PS: ryzen je ještě pořád velmi vybíravý na RAMky.. sice se to zlepšuje, ale pořád to je dost o hledání a ověřování která základní deska podporuje které ramky..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal_fox 30. 5. 2018 18:11

Jak tak pročítám a koukám do fóra tak, to asi celý ještě přehodnotim a víc vyjdu ze zdejších doporučenejch sestav.. Sem stavěl komp naposled asi před 5-6 lety a to to bylo nějak jednodušší :-)
michal_fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 6. 2018 16:19

50.823,- Kc

Vsechno co by hrac mohl potrebovat. Staci pripojit klavesnici, mys, sluchatka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal_fox 13. 7. 2018 17:56

Ahoj, tak abych to uzavřel - finální sestava od KineCZka vypadá takto:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... NW01419101
Nakonec dost přemetů od mojí první představy, ale jsem maximálně spokojený. Jsem rád že jsem si tu nechal poradit protože kdybych to patlal sám tak by to dopadlo kdoví jak. Prostě nestačí projít pár benchmarků naházet do košíku věci s nejlepšim poměrem cena výkon a představovat si že to bude fungovat :-) A dobrý rady od lidí co se tomu nevěnujou každej den (kolegové atd.) jsou taky dost naprd. Nakonec jsem si to nechal u KineCZka i sestavit a je to fakt super. Nikde nic v bedně netrčí, komp je tichej že neni slyšet vůbec nic, natož když člověk něco paří. Teploty jader jsou jak z doby ledový :-). No paráda, pěkně si s tim vyhrál a poladil vše aby to fungovalo. Zpětně si říkám kolik hodin času bych asi strávil taktováním pamětí, procáku, grafárny aby to všechno pěkně jelo, nepadalo, nežralo, nepokoušelo se to protavit skrz case... Myslim že pokud si nestavíte deset kompů do roka a podobný věci prostě nemáte zažitý, tak se z toho normální člověk prostě musí pos*at. A nebo to nějak polepí a pak má za padesát litrů komp s 70% výkonem proti tomu co mi KineCZek postavil. Nejsem úplněj antitalent a ještě před 6 lety jsem si na to troufl, ale teď jsem rád že jsem si to ušetřil a nechal si to postavit.
Jinak se přidám k zástupům KineCZkových doporučovatelů - jsem rád že jsem sem na fórum přišel a potkal ho, kdybych si kdykoli pořizoval jakejkoli komp tak rozhodně půjdu zase za nim. Jako u všeho je strašnej rozdíl když vidíte pracovat profíka, na to se prostě hezky kouká a výsledek stojí za to. Takže jestli uvažujete, že se se stavěním kompu budete trápit sami, tak se na to vykašlete, napište KineCZkovi, dejte si nohy na stůl a počkejte až Vám to sestaví, otestuje a přiveze až pod nos :)
Dík chlape!
michal_fox
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků