Počítač na hraní, hlučnost nerozhoduje, cena kolem 40k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mizurian 31. 5. 2018 20:24

Zdravím, chtěl bych si sestavit nějaký počítač i s obrazovkou kolem 45 000, +-3000 nahoru bych ještě zvládl. Hlučnost počítače nerozhoduje.

Zatím jak bych si to asi představoval:
https://www.czc.cz/189351,226285,229476 ... 04455/kody

Samozřejmě si nechám poradit co vyměnit a také, jestli to bude spolu všechno fungovat.

Díky za odezvu.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2018 20:39

Stará platforma, nekupovat. Více se rozepíšu jindy, nyní jsem pouze z telefonu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 09:14

Abych to ještě doplnil

Požadavek hlučnost
Classic

Účel pořízení sestavy:
100% herní PC

Finanční limit
45 000,+- 3000 obrazovka i skříň

Operační systém
Win10

Sestavíte si PC sami?
Ano.

Budete taktovat?
Spíš ne

Monitor a jeho rozlišení
Monitor jak je uveden v košíku od czc
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 6. 2018 09:17

3D TN fakt nechceš. Pokud chceš 3D, kup si Rift. Ale monitor raději s pořádným obrazem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 09:53

V obrazovkách se vůbec nevyznám, jen jsem přemýšlel, že když už bych sestavoval výkonný PC, tak by to chtělo aspoň 144Hz
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 6. 2018 10:25

144Hz může být, ale asi nejlevnější do kterého bych šel je tento Samsung C24FG73 v lepším případě C27FG73

pokusím se doma ti dopracovat nějaký návrh, teď v práci to moc nezvládám.. ale mrkni na doporučené sestavy, určitě to bude dost podobné
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 10:44

Ano, po tom co napsal KineCZek jsem se zrovna na tento díval, ale není "24" monitor malý nato, aby byl zakřivený? Pohledově z mé pozice, když budu hrát, jestli to nebude problém.

Moc děkuji za jakoukoliv pomoc. Na sestavy jsem se díval, ale spíš jsem chtěl poradit s tou mojí vybranou, co jak spolu sedí a jestli ty komponenty jsou dobré. Největší problém s výběrem mi dělá asi základní deska, kde se vůbec neorientuju a také procesor, který by k té základní desce seděl nejlíp. PC bude vyloženě jen na hraní, filmy, brouzdání po internetu a práce ve wordu, na nějaké přetaktování bych si sám netroufl, tak procesor na taktování pro mě by asi neměl význam.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 6. 2018 13:13

Právě tu sestavu máš špatně, takže upravit to je vyměnit to. Nebo pokud chceš koupit bazarovku za cenu nového PC, určitě fyzicky můžeš, ale je to šílená ptákovina.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 13:21

To právě nechci, tak bych chtěl poradit co konkrétně je tam špatně, za co to nejlíp vyměnit.
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 20:26

https://www.czc.cz/189351,229476,200384 ... 23355/kody

Co říkáte na tohle, po této úpravě dle doporučené sestavy by to už šlo?
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 6. 2018 20:37

K netaktovací i7 nepotřebuješ taktovací desku. Ale místo i7 můžeš s klidem vzít i i5, protože HT na hraní stejně není třeba.

Windows koupíš na Aukru za pusu, to ti ušetří na větší monitor. Zakřivená 24" je fujky.

Zbytek dejme tomu, byť bych osobně volil trochu jinak, vyloženě blbě to takhle není.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 20:51

Co například jinak, jestli máš čas mi to nějak vysvětlit. A nebude s tím nějaký problém, když je to o tolik levnější ten Windows? V čem je háček?
Mizurian
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 6. 2018 21:56

Herní za 40k: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... CR0237MM04

Winy jsou možná na pohled šedivky, ale jedná se víceméně o kódy z multilicencí, takže legalita tam je.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 6. 2018 21:58

Konkrétně bych změnil SSD, RAM, skříň, chladič, zdroj, procesor, grafiku a pokud nechceš taktovat, i základní desku. Doplnil bych pár ventilátorů.

To nám z celé sestavy krom monitoru nechá už jen HDD, který to už moc nevytrhne, protože i tam existuje lepší alternativa.


Svých to tedy shrnul. Fyzicky funkční to bude i takhle jak to máš, ovšem cenově, výkonově, hlukem ani kvalitou optimální už z mého pohledu nikoliv.

//Reakce samozřejmě není na modrého kolegu, ten to navrhnul tak, jak bych to udělal sám, kdybych nebyl pomalý z mobilu. Ale do hospody s sebou člověk počítač nenosí. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizurian 1. 6. 2018 22:16

Děkuji mockrát oboum za rady.

Ještě se zeptám, pokud bych si chtěl změnit procesor na i5-8600 nebo i tu i7-8700,přidal bych k tomu stejné RAMky, abych měl dohromady 16 GB a skříň s průhlednou bočnicí, tak by to pořád bylo podle Vašich představ?

Nemusel by se měnit například zdroj na větší a jakou skříň s průhlednou bočnicí byste mi doporučili, aby se do toho všechno bez problému vešlo?

-- 1. 6. 2018 23:19 --

Omlouvám se, nevšiml jsem si, že v košíku jsou ty RAMky už dvakrát na 16GB. Takže asi jen kdybych změnil ten procesor a skříň s bočnicí.
Mizurian
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků