Upgrade (nebo spíš nové) herní PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 13. 6. 2018 18:24

Zdravím, bratrovi v počítači vyhořely oba sloty na grafickou kartu a karta funguje v pohodě (jednoduše to levná deska pod AMD procesorem nezvládla), tak počítač přesouváme k televizi a chceme sestavit nový.

Mám:
HDD: 1 TB, nevím přesně jaká značka, mohu dodat, pokud budete chtít
Bedna: SilentiumPC Gladius M35
Grafika: MSI R7 250
Chladič na procesor: FERA 2
Zdroj - FSP Fortron 600W, nechce se mi vyndávat z bedny, ale jestli to bude fakt nutné, dohledám přesný model, je to nový kus, předtím jsme ho 2x reklamovaly, protože byl ve starým PC, kde se ,,chladil" horkým vzduchem z procesoru

Potřebuji tedy:
Procesor - od otce padl návrh na ryzen 1600, takže cena procesoru + deska a RAM = budget
RAM
MB

Děkuji za případné návrhy.
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 6. 2018 19:39

Jako bys tu na fóru nepsal už 68 příspěvků. Jak řešit bez podrobností, že v bedně časem zas nebude hořet? Jak ventiluje a proč (OS, SW, Hry?)
viewtopic.php?t=1132453
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 14. 6. 2018 11:04

Bedna ventiluje dobře, jen ta deska to nezvládla, odpoledne se pokusím dohledat, co je to za desku a myslím, že to sami pochopíte, teploty byly taky ok co se týče gk. Cable management jsem řešil sám a není tam žádný kabel, který by mohl zabránit proudění vzduchu. Všechny kabely jsou v bočnici. Tuším že je jeden ventilátor vpředu a dva vzadu, popřípadě mám možnost přidat, doma nějaké mám.
SW : Win 10
Hry: fortnite, h1z1, gta V, cs go
A zapomněl jsem dopsat, že používá dva monitory. Jeden na yt, druhý na hraní třeba.
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 14. 6. 2018 12:26

já pořád nevidím podstatné informace.. pokud je budget procesor + deska + ram tak to může vypadat i takhle

proto to vem od začátku a napiš to dle pravidel a ne že to tady z tebe budeme tahat jak z chlupaté deky, takhle to dál nejde.

Doporučuji začít tady
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků