Monitor 24" na práci

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PremaH 29. 6. 2018 19:49

Ahojte.

Prosím o doporučení monitoru na práci. Jde převážně o programování, ale tak bych mrknul občas na nějaký film. Ze stávajícího monitoru mě bolí hlava, takže něco šetrnějšího na oči. Spokojím s 24" a rozlišením 1920x1200. Asi s DP. Cenový limit je 10000, ale pokud to bude stát za to, tak připlatím.

Díky.
PremaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2018 20:08

Ösobne bych s timto limitem urcite nechtel 24" ale 32" s QHD, tj 2560x1440.

Tento monitor je absolutni spicka v dane cenove relaci: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000003UT1

Vyjde sice kousek pres 11tisic, ale ver mi, ze s nim budes budes spokojeny. Doporucil jsem jej spouste lidem a osobne ho znam, takze za vyber rucim. Sam bych si ho dokazal predstavit u sebe na stole a divat se do nej denne x hodin. K ocim je setrny, ma nocni lowblue rezim, je filckerfree ... proste ma vsechno co potrebujes mit a chces mit.

Pokud Ti ta uhlopricka prijde velka, urcite se ji neboj. Vyssi rozliseni ji velmi dobre kompenzuje a po par dnech si budes rikat, jak jsi do ted mohl zit s necim mensim. (Tady mluvi osobni zkusenost. :) )
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PremaH 29. 6. 2018 20:14

Ahoj,

problém je s místem. Hledím na něj docela zblízka. Kdybych měl velký stůl tak na tebe určitě dám. Nebojím se velkých uhlopříček, ale takhle zblízka je tak 24 až až.

Díky za radu.
PremaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 6. 2018 21:38

A nechceš to i tak zkusit? Vrátit se v nejhorším dá. Ono 32 zase není tak moc. Měl jsem, takže vím.

24 dělá Benq taky, ale x1200 jsou všechny tak drahé, že bych je cena výkon nekoupil, ani kdyby to mělo znamenat výměnu stolu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 29. 6. 2018 23:53

Vzdálenosti se neboj. Osobně koukám do 34" monitoru z necelých 80cm a nemám s tím problém. Zkoušel jsem přejít zpět na 27" a hodně rychle jsem si to rozmyslel. :-)
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod PremaH 3. 7. 2018 16:05

Dlouho, dlouho jsem přemýšlel a jdu do něj. Dneska objednávám.

Díky pánové.

PremaH
PremaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2018 18:56

Určitě napiš dojmy, protože to pomůže dalším čtenářům s případným rozhodováním. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PremaH 6. 7. 2018 10:06

Tak první dojem. Na velký monitor se fakt dobře zvyká. Nečekal jsem že přechod z 24'' na 32" bude tak v pohodě.

PremaH
PremaH
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků