VDSL modem + router

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 7. 2018 09:51

Ahoj,
U tchána je připojení O2 VDSL. Wifi je řešena Unifi AP. Jako modem a router je použito zařízení od O2 ZTE ZXHN H168N (wifi vypnuto).
Bohužel často se seká a je potřeba restartovat.

Nemáte zkušenost s nějakým zařízením co by bylo stabilní jako modem a router? Pripojují pouze 1 NTB, 1 tablet a 2 telefony...
Wifi není potřeba a když bude obsaženo tak ho vypnu.

Díky za případné zkušenosti a doporučení.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 1. 7. 2018 10:05

Co se seká? A ty telefony jsou připojeny jak, kabelem? Předpokládám, že wifi. A Notas kabe nebo taky wifi?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 7. 2018 11:23

Teoreticky by měl být bezproblémový https://www.tsbohemia.cz/tp-link-td-w9980b_d262204.html TP-LINK TD-W9980B samozřejmě musíš si ho nastavit pro O2 protože údaje tam nejsou přednastavené.

Ale osobně bych si pohrál s nastavením tvého stávajícího modemu a věci co nepoužíváš povypínal aby se odlehčilo CPU a uvolnila se ram....

Pokud nepoužíváš O2TV máš ho přepnutý pouze na internet atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 7. 2018 11:32

Přestane jít net a DHCP přestane přidělovat adresy. Po restartu ZTE vše OK cca dalších 6-48 hodin a zase dokola.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 1. 7. 2018 11:35

To mi připomíná chybu u jiného modemu když jsem omylem zapojil kabel do lan zásuvky na které bylo nastaveno O2TV.

Skontroluj kam máš ty kabely zapojené a zda pokud nepoužíváš O2TV je to přepnuté na 4xinternet !!!!!

Ještě může haprovat IPv6 pokud to nepoužíváš povypínej vše kolem IPv6.

Taky skontroluj zda ti na nějakém jiném zařízení neběží DHCP server - zda je v síti zapnut pouze ten jeden v modemu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 7. 2018 12:40

Díky za radu. Měl jsem nastaveno všude LAN, ale ještě jsem vypl IPv6 a uvidím zda nastane zlepšení.


Jinde DHCP není, v síti jsou jen ZTE a 2x Unifi AP co to ani neumí... a pak klienti
Chipoun
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron