Jaký nEtbook 9" nebo 10" net skype zánovní

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 2. 7. 2018 18:06

Díky moc, mrknu na ten německý Amazon. Objednával jsem z Německa stůl na pinec a slouží perfektně, tak se nebudu bát ani koupit ten noťas, konečně nahradím svůj stařičkej Dell Inspiron 1440 s Intel Pentium (R) T4400 2.2 Dual Core CPU, kterej už fakt po 8 letech používání nestíhá :-). Mám tam Windows 7 Ultimate, 4 GB ram, tak se trošku bojím přechodu na W10. Asi to celkově bude dost velkej skok :-D , co.
Jj, mám kámoše ajťáka, tak to snad nebude problém vyměnit SSD za větší, já jsem na pc jelito :-D

-- 2. 7. 2018 18:39 --

Možná by stačil tenhle a cena je do 15 k https://www.amazon.de/Acer-SF114-32-P9Y ... ft+1+n5000
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 19:10

Pro něj to bude chvilka. Kup ten Crucial MX500, ověřený, prověřený.

Desítky jsou trochu svéráz, ale všem nevyhnutelné.

Máš tam gold barvu (pro jistotu říkám). Pokud Ti stačí 256 ... ale to ssd co v tom je nebude tak dobré. 128 mi doma zbyla a je to takové ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 2. 7. 2018 19:32

Aha, díky, takže tohle: https://www.amazon.de/Acer-SF114-32-P95 ... ft+1+n5000
+ tohle: https://www.amazon.de/Crucial-MX500-CT5 ... cial+mx500
a pak nakonec můžu tu 128 GB SSD střelit na bazoši. celkem nějakejch 650 euro, to zas není tak moc navíc
a bude super rychlej noťásek ;-) , díky za radu.

-- 2. 7. 2018 20:03 --

Kdyby to třeba někoho zajímalo, tady jsem našel zajímavý aktuální porovnání s notebookama a srovnání parametrů v Německu na portále Notebookcheck: https://www.notebookcheck.net/Acer-Swif ... 606.0.html
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 7. 2018 18:10

KineCZek píše:No vidis to, Spin dokonce neni Aspire 1 (to je uplne jiny notebook).

BTW N4200 je o parnik rychlejsi jeste. Ale i tu 3350 jsem zkousel a da se to (obcas uz jsem ale trochu drhnul zubama ... to u 4200 ne tolik a u M5000 co ted mam uz vubec ne, to je proste plynuly pocitac).

HP 5103 s N550 a 1GB RAM je jak rikam. Peklo za trest. Hlavni "zasluhu" na tom ma "zabitych" 1GB RAM a pomaly plotnovy disk. Prekvapive i do toho N550 (procesor z toho HPcka) kdyz se da vice pameti a SSD, trochu to ozije. (Ale pak zase je brzdou procesor, tam uz si clovek nepomuze).

-

Ja sam mam doma Swift 1 s N5000 a 500GB SSD a vyuzivam ho jako svuj primarni notebook. A jsem s nim VELICE spokojeny. Co bych zminil, NEMA TO VENTILATOR a nic se v tom netoci = 100% ticho. Pouzivam na zakladni upravu fotek, prehravani videa online i offline a kancelarskou praci. Cena notebooku + dokoupene 500GB SSD Crucial MX500 byla dohromady pod 15.000,- Kc. Za tyhle penize je to pecka, zvlaste s ohledem na fyzickou nepritomnost ventilatoru, tzn nulovou hlucnost a teploty do 65C.

Umi to prehrat 4k H265 HEVC vieo, umi to 3840x2160 LCD (!) pri 60Hz pres HDMI a je to diky jiz zminenemu 500GB SSD v M.2 opravdu svizny stroj. Dokonce sviznejsi, nez T430u ThinkPad s i5 -u generace IvyBridge. Ano, opravdu az tak. GeminiLake je jednoduse receno extremne povedene jadro.

Dalsimi plusy je fullHD matny displej, ctecka otisku prstu, podsvicena klavesnice a vlastnorucne zmerenych 1335g (po odlepeni nalepek, po vymene SSD). Hodne dulezita je pro mne baterie, kde s polovicnim jasem, zapnutym podsvicenim klavesnice (samo se pri necinnosti vypne a jak zacnu psat, samo se zapne) neni problem zvladnou se zapnutou wifi 11 az 13 hodin (!) prace bez nabijecky. Mimochodem pres wifi ten notebook umi s ledovym klidem 460Mbit. Dratovou sit notebook nema, protoze ... staci se podivat do specifikace na tloustku a je jasno.



Kdyby delali ten Spin ve fullHD s podsvicenou klavesnici, nebo jeste lepe Switch, asi by mne hlodalo.

Swift = klasicky notebook, panty se oteviraji 180°
Spin = panty o 360° tzn konvertibl otaceci ("yoga mechanismus")
Switch = odtrhnutelna klavesnice (tablet, magneticke zamky)

S novou generaci procesoru (jiz zminovany GeminiLake N5000) se dela pouze ten prvni. Ale je vykonnejsi, uzsi, kratsi, nizsi a zaroven lehci, nez Apple Air. Prijemna je ctecka otisku, kterou Apple ani nedisponuje.


Pravdu díš, mě osobně hrozně překvapilo podle benchmarků, jak dobré ty N5000 jsou. Ne že bych já nebo někdo v blízkém okolí aktuálně potřeboval nový stroj, ale poslední dva roky nevidím do 10 tisíc moc hardwerově použitelných strojů, samé N3700, N4200, E1, E2. Kde jsou ty časy Celeronů Ivy Bridge, Pentií od Sandyho, Pentií 4405U atd. A najednou vidím Aspire 3 s N5000, FullHD displejem, 500GB diskem a W10 za 9 990 korun. Tohle tu chybělo. Nové použitelné otebooky kolem desítky. To to trvalo!
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 7. 2018 19:25

Hlavní věc pohlídat aby to nebylo odkázáno pouze na emmc. SSD v M.2 udělá rozdíl. U strojů sice s emmc, ale aspoň s volným slotem, jde SSD doplnit. Pozor je nutno dát i na to,, že některé píší např. "SSD 64GB" i u strojů pouze s emmc.

Každopádně výkonově použitelné to je bez omezení. Skládat panoramata, renderovat ve VRay nebo stříhat 4k po levném ntb nemůže nikdo soudný chtít, ale všechno jsem to na svém N5000 vyzkoušel a když si člověk počká "den", výsledek se dostaví. Tím chci říct stroj neshořel, nesekl se, jen výkon desktop PC je jinde.

Mimochodem zajímavá srovnání jsem dělal s C2D, C2Q, starou i5u, M5Y a dalšími. A N5000 vážně za ty prachy pecka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků