Špatný příjem Wi-Fi - Acer aspire v15 nitro

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pavlicek007 8. 7. 2018 21:29

Zdravím,
potřeboval bych poradit, mám notebook acer aspire v15 nitro black edition s Wi-Fi kartou qualcomm atheros ar5bwb222. Problém je v tom, že notebook má neuvěřitelně špatný příjem signálu. Router mám přes 2 stěny od pracoviště, a podle Speedtest by Ookla se s Acerem dostanu max na 3Mbps downloadu (většinou spíš 0.3 - 2), příjem ukazuje 1 až 2 čárky signálu. Pro srovnání Lenovo Thinkpad T430 má ve stejných podmínkách skoro plný signál a download se pohybuje kolem 20Mbps, mobil Samsung Galaxy S8 cca 15Mbps. Notebook jsem koupil nedávno bazarový s nainstalovanými Wn10. Zkoušel jsem všechny možné ovladače a vypnul všechny režimy úspory ale situace zůstává stejná. Včera jsem nainstaloval Wn8.1 se kterými se notebook začal prodávat ale je to stejné. Měl jsem ho i rozebraný, abych se ujistil že všechno sedí a je zapojeno jak má. Ocenil bych nějaký další nápad co zkusit, nebo radu od někoho komu to funguje. Děkuji
pavlicek007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 8. 7. 2018 22:22

Myslím, že byl Wifi modul rušený SSD, a tak tam přidávali nějaké stínění. Já s tímhle problém nemám, ale ten modul je hrozný i z jiných důvodů. Doporučil bych ti koupit wifinu od Intelu a vyměnit to. Spousta lidí to dělala, protože jinak je to dobrý notebook.

Firmware od Aceru nemá whitelist na wifi moduly, takže to jde vyměnit a po instalaci ovladačů to rovnou funguje, aniž by se tam musely dělat nějaké šílené hacky.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicek007 8. 7. 2018 22:48

Pokud to způsobuje stínění kvůli SSD, tak je to celkem vtipné vzhledem k tomu že ten můj je (zatím) nemá. Jinak si pořád říkám, že největší problém musí být v tomto případě softwarového rázu, aby notebook s Wi-Finou s dvěma anténama měl od výroby tak příšerný příjem signálu. Jinak díky za reakci, pokud se to nepodaří vyřešit jinak (což by mě skutečně potěšilo) tak si ten jiný modul koupím.
pavlicek007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 9. 7. 2018 09:17

Najprv by som vyskúšal vybrať wifi modul a znova zasunul či sa to nezlepší. Matne si spomínam na článok kde problémy s wifi spôsobovala skrutka držiaca kontakt antény. (v podstate drôtu) Výmena za Intel wifi modul je tiež výborné riešenie.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicek007 9. 7. 2018 10:25

Modul jsem už vyndaný měl, všechno jsem kontroloval a zdá se to být zapojené správně. Napadlo mě zkusit to obnovit do továrního stavu z té záložní partition od Aceru ale po několika přeinstalování systému se do toho menu obnovy od Aceru už asi nedostanu. Chtěl bych se ještě zeptat někoho komu to funguje, jaký ovladač používá? Zkoušel jsem jich hodně ale určitě ne všechny, případně jaký modul byste mi doporučili. Něco takového?
https://www.czc.cz/intel-dual-band-wire ... 53/produkt
pavlicek007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod messy 10. 7. 2018 23:56

Nebola to nejaka vadna seria? Mal som podobny problem na V13 a v ramci zaruky to vymenili za Intel.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 7. 2018 08:13

To, že to ukazuje slabší signál može byť zapríčinené napríklad aj tým, že ten modul neobsahuje anténový predzosilovač. Niektoré karty ho majú a niektoré ho nemaju. A nielen karty, ale aj wifi routre, alebo access pointy. Ak by to bola chyba ovládača, bolo by možné to porovnať s iným OS, napríklad Linuxom.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 12. 7. 2018 16:40

pavlicek007: Doporučil bych novější 9260, například z ebay.
Doodier
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků