Moc silný procesor pro RX560?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod davek183 1. 7. 2018 22:24

Ahoj,

Mám grafickou kartu Sapphire RX560 2Gb a momentálně starší, laciný procesor (Athlon X4 950), a některé moderní hry mi lagují jak blázen.
Chtěl bych koupit AMD Ryzen 5 1600, abych využil tu grafiku na maximum, ale bojím se jestli ten procesor nakonec nebude bottleneckovat ta grafická karta?
Základní desku mám ASUS Prime A320M-K.

Děkuji :)
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 08:51

Jake hry, jake rozliseni, kolik fps? Kolik je vyuziti grafiky (prozradi treba logovani v GPU-Z) a kolik procesoru? Cistou instalaci legalniho operacniho systemu + jen ovladace jsi vyzkousel?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 2. 7. 2018 13:03

To je právě ta věc, teď při Dirt Rally jsem se díval do task manageru, a využití obou CPU bylo kolem 70 procent a GPU snad jen 40 procent.
Nejvíc mám problém s Kingdom Come: Deliverance, když jdu do města tak se to opravdu hodně laguje.
Většinou to je ještě tak že grafické nastavení nedělá ve FPS moc rozdíl.
Je to asi třičtvrtě roku nový počítač.

Kingdom Come: Deliverance:
Přednastavení grafiky: vysoké
1920x1080
10-20 FPS na náměstí...

Hra i ovladače grafiky jsou v poslední verzi. Co jsem koukal na Youtube, se stejnou grafikou měl kolem 40 fps bez problému, také ve městě.
Naposledy upravil davek183 dne 2. 7. 2018 13:59, celkově upraveno 1
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 13:57

On taskmgr sice ukaze celkem dobre CPU, ale grafiku casto nepresne.

Limitujici muze byt 2GB VRAM, celkove nove hry (predpokladam fullHD?) bych resil 570/580 a R5 2600.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 2. 7. 2018 15:01

Ještě jsem upravil můj předchozí komentář.
Podle toho videa na youtube by mi ten výkon dostačoval. Důležité je pro mě tedy jestli by ten procesor co chci koupit byl adekvátní? Jestli to právě není zas zbytečně moc pro tu grafickou kartu.
Děkuji za odpověď.
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 7. 2018 09:43

spíš bych se bál, aby ti ten procesor nesežral tu levnou kancelářskou desku..

Jinak v Kingdom Come bude limitující pro tebe všechno... hlavně ve městě.. RX560 není herní grafika na nic jiného než CS:GO, LoL a podobné nenáročné hry, které většinou rozjede i moderní integrovaná grafika.

Ve městě tě téměř v každé MMORPG hře limituje procesor. BTW minimální požadavky na ramky je taky 8GB, což jsi ani nezmínil..

Klidně na tu desku zkus dát R5 1600.. deska ho přece má v podpoře.. ale v žádným případě ho netaktuj a doufej, že ta deska to nějak ustojí aspoň během záruky..

Je to škoda, kdybys měl lepší desku, řeknu kup ten procesor a mohl bys mít dobrý základ klidně i pro lepší grafiku v budoucnu..

Nejcennější rada? dej dolů detaily.. FHD a ještě na vysoké detaily tento stroj nemůže u moderních her zvládat..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 11. 7. 2018 13:43

Jěště bych se asi měl zeptat, mám zdroj 350W (SilentiumPC Elementum E1 SI-350). Bude to na to stačit?

Ještě jednou ty komponenty:
AMD Ryzen 5 1600
Sapphire RX560 2Gb
RAM HyperX Fury 8Gb DDR4
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2018 13:50

SPC bych úplně nevím, zda riskoval.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 11. 7. 2018 16:11

A když to risknu, bude to tedy fungovat? Za nějakou dobu bych upgradoval na lepší PSU..
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2018 19:42

Mělo by.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 7. 2018 20:01

Investovat do Ryzenu 5 1600 je IMHO zbytečné. Bohatě postačí Ryzen 3 1200, který pořídíš za polovic, případně Ryzen 3 2200G (o něco vyšší takty + integrovaná grafika jako záloha, kdyby hlavní odešla).

Zdroj utáhne všechny zmíněné procesory.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jetster 5. 8. 2018 20:22

Nevím, jestli je dobré koupit RX, pokud si účtují tolik elektřiny
jetster
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků