Herni PC +-35 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 5. 2018 15:31

Pokud to budeš kupovat až za nějakou dobu, ještě sem pak skoč pro kontrolu. Ceny se mění, tak ať pak zbytečně netratíš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 30. 5. 2018 16:21

Budu to kupovat za 42 dní. Už odpočítávám :mrgreen: . Novej komp potřebuju jak sůl. Předpokládám, že se to cenově změní ale asi ne nijak znatelně.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 1. 7. 2018 22:25

Dobrý večer všem,
za týden budu objednávat sestavu z tohoto Topicu i s monitorem který mi byl zde doporučen. Celková cena se nakonec dostala na 42k, ale na klid :). Chtěl bych se jen zeptat jestli ten monitor 27" na takové rozlišení není moc "obrovský", jestli to nebude působit "roztáhle", snad chápete jak to myslím. Nejsem zvyklý na širokoúhlé monitory. Ted jedu na 19" :-D .
Další věc, vyplatilo by se zainvestovat do zvukové karty nebo jsou dnes ty integrované na deskám dostačující?
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 09:17

Xonarem nic nezkazis. https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514508P0000004AIA Ale hodne jde o to, na cem budes poslouchat a co budes poslouchat. Zkusil bych to napred bez Xonaru a az pokud by neco nevyhovovalo, tahal bych penezenku.

Monitor urcite kup, 24" dnes dokonce plati za mensi uhlopricku. Ja sam bych cokoliv pod 32" uz asi nesnesl, ale sam pamatuji, jak mi pri prechodu s 19" prisla tehdy 24" obrovska. Dal jsem to v tehdejsim byte v obyvaku vedle sebe na zem a rikal jsem si neco ve smyslu "na tohle si nezvyknu". A netrvalo to ani tyden, co se muj nazor zmenil na "jak jsem mohl na tech 19 palcich zit?" :-)

Co se zbytku sestavy tyce, tak na desku/procesor skoncila cashback akce a navic nam cena o neco narostla. Hlavni podil na tom melo zcela brutalni zdrazeni vybranych pameti. Dal jsem tedy do kosiku jine a hned je to veselejsi. Vymenil jsem i grafiku (stejny vykon, nizsi cena) a okem jsem hodil i po SSD, kde je vyrazne nizsi cena pri stale celkem solidnim vykonu NVMe.


40.526,- Kc

Celkem jsme dole o vice nez patnact stovek ... a bezbolestne. ;) Pameti od Corsairu na tech 3200 zcela bez problemu nastavis v BIOSu a pojede to. 3333 jich zvladne vetsina kusu. Pravda, u Predatoru to mohlo byt u nekterych kusu vic, ale za ty penize by ta sance nestala. Zamerne rikam sance, protoze OC neni nikdy o jistote.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 2. 7. 2018 10:15

ok, tak já si teda budu chvilku zvykat :-D

Z tou zvukovkou asi ještě počkám ale určitě do ní dřív nebo později půjdu. Na PC co mám doma to už nemělo cenu, nebot hraju na sluchátkách za cca 250kč (i s poštovným :mrgreen: ). Ale když už pak rozjedu ty nový pecky, tak at to má pořádný grády se vším všudy. Takže bud nějaký bedny 5,1 a nebo sluchátka. Ale na to čas.

Koukal jsem na tu grafickou kartu kterou jsi zaměnil a jediný rozdíl který mé nezkušené oko dokázalo najít je jen nějakých 8 MHz v rychlosti grafické paměti a 38 MHz rychlosti grafického čipu. To jako vážně? nic jiného? To je hezký ušetření cca 300kč. Ale je fakt, že ten Windforce už mi začal být sympatický :-))
Jak je to s chlazením, nepřehřívá se moc?

Cashback mě zas tak netrápí. Beztak jsem na něj hned zapomněl a nepočítal s tím :-))
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2018 11:53

Tenhle Ginward mam ted (v zakaznicke sestave) doma, jede bez problemu 1980/8800. Karta ma jeden osmipin, ale pocet konektoru napajeni nema na nic vliv, vzdyt i na zdroji je vzdycky jeden kabel a rozdvojena koncovka, ktera se zase na karte spojuje ... tady je jen o jeden nesmysl mene. ;)

Zakladni frekvence jsem nikdy neresil, kazdou sestavu dodavam zakaznikovi pretaktovanou (pokud to HW dovoli, napr. procesory s uzamcenym nasobicem, nebo profesionalni karty Quadro, se netaktuji).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 7. 2018 00:21

Tj, ty ceny hodně kolísají. Dneska ráno ta sestava stála o pětistovku méně.

Zeptám se jen tak orientačně. Co je to za zdroj ten "Evga"? Jsem myslel, že Evga dělala akorát grafické karty s bohatým příslušenstvím a hrou "zdarma". Všude možně je doporučovaný, přímo Tebou Kine, zdroj Corsair RX, proč mám v sestavě Evgu?
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 7. 2018 11:29

když vezmeš RMx chybu neuděláš.. ba naopak.. ale předpokládám, že se chtěl aspoň trochu držet limitu.. protože RMx bude alespoň další tisícovka..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 7. 2018 11:43

Kvuli financnimu limitu, jak pise kolega.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 9. 7. 2018 20:36

Ok, tak uvidim jak se mi koncem týdne sejde zbytek peněz. Zrovna do zdroje mi to není líto vydat navíc nějakou tu korunku. Onehdá jsem taky trochu připlatil za Seasonic, stál podobně jako tento RMx a funguje dodnes :)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 7. 2018 21:05

Rozumné.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 12. 7. 2018 22:30

Dobrý večer,
Je mi trochu trapné to tady rozebírat ale kvůli nedostatku financí budem muset osekat vytvořený návrh na sestavu. Vyhasl mi jeden z vedlejších zdrojů peněz(25k/měsíc) a známej mi nevrátil slibovanou částku 10k. Opláču to o víkendu nad sklenkou Whiskey :(.
Každopádně celek sestavy který mi navrhl KineCZek se mi líbil a po měsíci slintání nad tím jsem si to nechal přirůst k srdci, takže to vezmem trochu jinak. Základ který bude neměnný je
CPU i5-8600k = 6729,-
MB ASUS Prime Z370-A = 4099,-
Zdroj Corsair RM650x 650W = 2779,-
disk Kingston SSD 240g = 1834,-
Case Corsair carbide series 300R = 1839,-
chlazení CPU Arctic freezer 13 = 695,-
Arctic F12 Silent 4x 126,- = 504,-

celkem tedy = 18479kč
- Tyhle položky opravdu nechci měnit, maximálně desku a chlazení CPU za lepší. Potřebuji mít dobrý základ na kterém lze stavět. Tyhle věci nechci podcenit.
- celkový rozpočet celé sestavy by tedy byl 28k.

Ram které mám doporučený jsou Corsair Vengeance za 4969kč. Otázka je, zda-li by se našla levnější varianta nějakých pamětí aby dávali dohromady 16gb a pokud bych pak tyto paměti(Corsair Vengeance) dokoupil a měly jinou frequenci než ty osazené v PC, jak se to PC bude chovat? Znamenalo by to, že bych tam měl osazeno 32gb ve čtyřech slotech ale oba páry by měly jinou frequenci.

GK 1070Ti si dovolit nemohu, tak kterou kartu bych tam mohl hodit abych se dostal na cca 28k? A samozřejmě počítám s budoucím upgradem v horizontu 6 měsíců, možná déle kvůli novým kartám?
Vezmu-li v potaz kterou nejnáročnější hru mám doma v tuhle chvíli, tak se jedná o Skyrim, takže lze vybírat podle toho? Koukal jsem po 1050Ti do 6k a nebo něco slabšího aby se upgrade vyplatil?

Monitor vezmu jakmile budu moct, takže příští měsíc. Pokud by zde byla nějaká možnost si koupit dobrý monitor, tak cena max do 8000kč.

Uložiště v podobě HDD by se asi neměnil, tedy nechávám ten vybraný, jen koupi odsunu o nějaký měsíc. Beztak mám doma jeden 500gb disk který mohu zapojit. Sice je starší ale funguje velmi dobře.

Takže to co potřebuji, je doplnit grafickou kartu abych rozjel alespoň nějaké hry a nějakou ram. Později dokoupím tu doporučovanou, takže to ve výsledku hodí 32gb.

Možná se vše ještě změní a peníze mi během příštího týdne vyskočí na učtě a koupím celou tu sestavu ale moc s tím nepočítám a rád bych měl nějakou alternativu, neboť mi v uterý kvůli tomu dusnu v Plzni odešla grafická karta a ted používám základní zobrazovadlo x1950 pro kterou WIN10 nepodporují :(
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2018 07:08

jestli budeš monitor brát FHD tak bych se pokusil vzít GTX1060@6GB a novou kartu bych řešil až bys cítil, že tě tato limituje.

Pokud plánuješ koupit lepší monitor (QHD), potom by byla nová karta potřeba asi jak vyjde nová řada.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 13. 7. 2018 15:38

No, o tom jsem ani nepřemýšlel do jakého chci jít rozlišení. Vycházel jsem z doporučeného monitoru v této sestavě. Celkově vzato jsem se chtěl dostat do toho co mi zde bylo navrženo, zdá se mi to jako moc fajn sestava, jen s tím rozdílem, že koupi 1070Ti bych krapet odložil a do té doby koupil něco slabšího. Pokud bych chtěl QHD, tak by se samozřejmě musel vybrat zcela jiný monitor, že?
Potřeboval bych se vejít do těch 28k abych to mohl objednat a pokud do toho nacpu tuhle kartu, tak mi zbyde na paměti, které mi tam chybí nějakých 1800kč. Pokud by to stačilo, tak by to asi nebyl problém. Pokud bych se nevešel, byla by ta 1050Ti hodně špatný výběr?
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2018 16:07

hmm.. tak možná ještě úplně jinak..

jelikož je to přecejen herní PC, tak ten rychlí SSD disk bych minimálně teď oželel (a hold popřípadě dokoupil až bude finanční situace lepší) a vzal MSI 1060@6GB Armor ke které je teď obyčejný 240GB SSD jako dárek. Na TSBohemii (potažmo alfě) jde zažádat aji o nižší cenu, kterou najdeš jinde na internetu. Nevím jak se budou chovat, když je k tomu teď ten SSD, ale jinak na to docela slyší a ty slevy dávají.

Tím bys měl grafika cca +8 tisíc, ale -1834,- Kč SSD.. na paměti tudíž zůstane něco přes 3000.. tak bych šel variantou jedné rychlé paměti 8GB kterých můžeš dokoupit poté dle libosti.

na té 1060@6GB je ta výhoda, že na FHD si na ní zahraješ vlastně všechno.. tudíž tě nebude tak nutně tlačit na upgrade.. když vemeš 1050Ti budeš limitován už dnes..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků