Kancelářské PC, cena do 15 000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod robbert 18. 7. 2018 13:06

Dobrý den,

chtěl bych složit PC, jako náhradu za notebook Dell latitude:

Hlučnost: Classic
Účel: Kancelář, Video, Internet,
Limit: 15000Kč
OS: Mám W10
Sestavíte sám: Ano
Budete taktovat: Ne
Monitor a periferie: Budou připojeny dva monitory Dell ultrasharp u2713hm, myš, klávesnice nejsou zahrnuty v ceně.

Na PC se nebudou hrát žádné hry, pouze občas pouštět filmy, videa. Je určeno primárně na kancelářskou práci, Word, Excel, Powerpoint atd... Je nutné mít wifi kartu, v místnosti není LAN.
Druhý, datový disk je 1TB baracuda, takže netřeba další disk.
Díval jsem se sem:
https://www.czc.cz/223206,223356,144789 ... 05222/kody

Co z toho je použitelné, případně celý nový seznam. Díky.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 18. 7. 2018 13:31

Na to, čo budeš robiť je to hodne prestrelené. Bohate ti postačí i3-8100 ktorá je dnes už štvorjadrová a tým pádom sme na výkone predošlých i5. Z370 dosku síce nepotrebuje

Za mňa zhruba takto (vrchnosť ospravedlní že nemám kedy tvoriť zoznamy)

CPU: i3-8100
ZD: Asus B360 TUF Pro Gaming WiFi (Už obsahuje Wifi modul, nie je nutné dokupovať)
RAM: Vyhovujú tie z návrhu
GPU: iGPU v procesore
SSD: WD Black PCIe / Plextor M8Pe / Samsung 970 EVO
HDD: EVGA 450 B3 / SeaSonic Green 430W (520W je overkill, tá zostava bude brať do 100W)
Case: Fractal Design Define C
Chladič: SPC Spartan

Bude to tiché, bude to kvalitné, vydrží to dlho. CPU kludne vymeň za i5-8400 ak silou mocou chceš to šesťjadro :)
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 08:18

Ak by chcel usetrit prachy, tak tam moze dat aj G5400 alebo G5500. Na kancelarsku pracu a youtube filmy to staci.
Podla mna je este overkill 16GB ram na kancelarsku pracu, ale to sa zas do mna vsetci pustia... tak ked na to ma, tak nech si tam nech 16GB
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 7. 2018 08:20

Zas pozri, ak to má byť ten typický kancl PC čo sa dáva dokopy raz za 10 rokov, tak by som bol za zachovanie tých 16GB. Predsa len, nároky stúpajú, optimalizuje sa menej než kedysi ...
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 08:28

To uz je asi na nom. Ja fungujem tak, ze ked citim ze mi ram nestaci, tak dokupim.
Doma mam PC tiez iba na web, youtube, filmy. Mam tam 8GB ram a s rezervou fungujem.
Pri browsovani + youtube max polovica vyuzita.

Ale suhlasim aj s tebou, ked to bude mat doma dalsich 10 a nechce do toho sahat, tak nech radsej teraz kupi i3-8100 + 16GB ram.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 19. 7. 2018 08:32

Ahoj, díky za názory.
Syn mi právě říkal, že tam bude stačit osadit nějakou dobrou grafiku a bude i herní.
Je to ale určeno přesně proto, co se píše nahoře. Herní počítač je. Takže beru i návrhy, že to je moc přestřelené. Obdobně mi říkal, že I3 ta nová bude stačit, ale beru to, že více zdrojů více ví a nechci za to moc utrácet, to je taky pravda.
Mimochodem je velký rozdíl v těch bednách? Fractal je o více než tisícovku dražší...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 08:39

Ked chces lacnejsiu bednu, tak SilentiumPC Regnum RG4
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 7. 2018 09:19

Fractal je kvalitnejšia (silnejšie plechy), stabilnejšia, tichšia (odhlučnenie), má lepšie ventilátory, lepšie možnosti cablemanagementu. Mimo iného vyzerá profesionálne a obsahuje prachové filtre ktoré sú ľahko demontovateľné. Pokiaľ je rozpočet, tak by som šiel určite do Fractalu.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 7. 2018 09:33

Ok, díky za vysvětlení. Možná hloupý dotaz, ale do toho Fractalu nejde dát mechanika? Ta přední část mi přijde celistvá.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 7. 2018 09:46

asi bych s přehledem bral něco takového - 12 350,- Kč

pokud bys chtěl víc investoval, bral bych lepší SSD, pokud bys potřeboval trošku ubrat, taky by se dalo najít kde..

pokud bys měl zájem trochu o design a menší skříň, dalo by se to řešit i jinak

PS interní mechanika je důležitá? do RG4 půjde dát.. do FD z větší části spíš ne.. je to přežitek a z mého pohledu je i lepší mít externí pokud je tak nutně potřebná..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 7. 2018 11:14

U Fractalu jedine do Define R5 / R6 :)
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 22. 7. 2018 08:03

Děkuji všem za pomoc a rady. Nakonec jsme se rozhodli ještě chvíli počkat a prepastovat Dell a třeba to pomůže. Problém totiž nastává s daty. Jasně existuje onedrive, ale chce to čas na synchronizaci.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2018 20:57

soap mactravish píše:U Fractalu jedine do Define R5 / R6 :)


Z duvodu?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 7. 2018 06:50

Kine to bylo myšleno skrz mechaniku..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 26. 7. 2018 17:25

KineCZek píše:
soap mactravish píše:U Fractalu jedine do Define R5 / R6 :)


Z duvodu?


To bolo smerované k mechanike ;)
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků