Doporučte mi tankovou tiskárnu

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod symbian 7. 6. 2018 21:53

Softwarově nic dohrát nejde. Ty EPSON tiskárny jsou docela tragické, co se týče kvality SW. Canon je výrazně lepší. Ty náklady jsou ale strašné...nechtěl bys zkusit neoriginální tonery?

https://www.ebay.com/itm/30-Patronen-fu ... SwBnZbDqqA

Já jsem používal ještě ve staré MP970 hlavně neoriginální černou barvu a s ní nebyl problém. Barevné byly kvalitativně různé, ale třeba 70 % bylo použitelných :)

Často pomohlo tisknout na "nejlepší" kvalitu, to pak tiskly krásně i ty neoriginální tonery. Jinak doposud jsem nenašel multifunkci do 10 000,-, která by měla menu a tam by si člověk vybral počítač a zvolil naskenovat a pak si vybral, jestli je to PDF, JPG apod. To uměla jen ta MP970, ale všechny ostatní - HP, Epson jsou v tomto ohledu naprosto tragické. Ideální by bylo skenování do fileshare/FTP, ale to umí jen drahé kopírovací stroje.
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 6. 2018 22:25

Z levnych tiskaren umi oboustranne kopirovani tohle: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000003QMO

Ale neni to tank system. Tankovy model s oboustrannym skenerem mi neni znam. (Pokud nekdo znate, dejte tip.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danielhrbac 8. 6. 2018 10:33

hannys85 píše:Dívám se po nové tankové multifunkci z důvodu úspory nákladů. Byl jsem nemile překvapen, že žádná takovka Epson (nejspíše i Brother) nezvládne oboustrané skenování z ADF podavače ! Mám Canon MX925, která je dokonalá až tedy na cenu za tisk...Nedá se nějak softwarově dohrát do Epson tankovek ten oboustraný sken ? Existuje vůbec na trhu nějaká rozměrově normální domácí multifunkce (nejlépe tanková) s oboustraným skenem z ADF podavače + duplex tiskem ?? Netušil bych. že to bude ve 2018 takový problém..Děkuji


Hledal jsem, nenašel a hledám stále. Ty tankové Epsony nemají DADF podavač, má to až řada Workforce a tam už je cena tisku okolo 0,3Kč. Což není hrozné, ale není to 0,05Kč jako u těch tankových. Pokud jsem se díval, tak je to u všech výrobců více, či méně stejné. Aby to umělo DADF bude to stát spíš blíže k 10k nebo i přes a bude to tisknout za 0,2+
On není problém, aby existovala, ale spíše politika, přeci jen nechtějí, aby si všichni do kanclu koupili tankové tiskárny za pár korun, to by pak neprodali ty drahé.
Nicméně se dá najít řešení, pokud budete ochoten laborovat s neoriginálními inkousty.
A Epson má jeden z nejhoších sýstému scanování, je to prakticky nepoužitelné.
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod hannys85 8. 6. 2018 21:39

Děkuji za Vaše příspěvky. Jsem rád, že jsem se díval dobře a potvrdil si, že vážně nic neexistuje :'( . Teď vyšla novinka Brother DCP-T910DW, ale díval jsem se do manuálu a nikde se nepíše o oboustranném skenu >:-(
Opravdu je síla, že je schválně vše tak domršené..Klidně za tu tankovou multifunkci dám i těch 10 tisíc (vratí se to ve směšných nákladech na tisk), ale ono vážně nic kompaktního není :-( Viděl jsem možná nějaké HP, ale to bylo velké jak kráva...Asi začnu kupovat ty neoriginální cartridge..
hannys85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sierpe.cz 10. 8. 2018 16:20

Zdravím

potřeboval bych doporučit nějakou kvalitní tankovou tiskárnu. Rád tisknu barevně (hodně karty a materiál do deskových her, sem tam fotky). Chtěl bych nějakou multifunkční tiskárnu co má kvalitní tisk.

přemýšlím o https://www.alza.cz/epson-ecotank-its-l ... 98.htm?o=1

ale nikde jsem nenašel pořádnou recenzi. Rád uvítám každou radu nebo typ.
sierpe.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danielhrbac 10. 8. 2018 16:28

Můžu mluvit jenom za předchozí verze těchto tankových Epsonů (L605+655). Hlava nezasychá, tisk je extrémně levný. Zkoušel jsem tisknout i fotky na lepší papír a vcelku spokojenost. Oproti jiným (Lexmark) je hlučnější, ale dá se přepnout do tichého režimu. Pokud budeš chtít scanovat, tak to je poměrně pomalé. To jsem zvyklý na rychlejší. Co do tisku, nemám co jí vytknout, ale nezkoušel jsem si s těma fotkama nějak hrát a neměl jsem potřebu hrotit kvalitu.
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod sierpe.cz 10. 8. 2018 16:31

Do teď jsem měl : canon 5450 https://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/canon-pixma-mg5450/specifikace/#section a kvalitou tisku jsem byl spokojen ale náklady na tisk byli celkem velký. Jedna 11ml barva 400,- (Počet výtisků při 5% pokrytí 680 stran prý :D )
Nevím jestli se s tankovou tiskárnou dostanu na stejnou kvalitu výstupu jako u teto canonky tak moc do toho nevidím.

-- 10. 8. 2018 17:33 --

Rychlost skenování či tisku pro mě není až tak důležitá. Hlavní je kvalita tisku a nižší cena než jsem měl teď.

-- 10. 8. 2018 17:49 --

Nebo Epson L850 ? Má více barev...

https://www.alza.cz/epson-l850-d2294000.htm?o=1#popis ?
sierpe.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danielhrbac 12. 8. 2018 18:13

S canonem porovnat neumím, neznám ho. Ta L850 je prezentována jako fototiskárna. Dá se asi předpokládat, že výsledný tisk bude lepší než průměrný. A určitě levnější než s Canonem. Co říkají recenze?
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod danielhrbac 1. 10. 2019 19:47

Update po letech:
L605 - od 9/2017 cca 63tis. stran
L655 - od 4/2017 cca 25tis. stran.
bez závad a problémů s tiskovou hlavou.
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod danhrbac 28. 2. 2021 20:34

Update po letech:
L605 - od 9/2017 cca 102tis. stran
L655 - od 4/2017 cca 33tis. stran.
bez závad a problémů s tiskovou hlavou.
na jedné z nich zlomená plastová tyčka od podavače papírů. spraveno tavící pistolí.
danhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 2. 2021 22:39

To je ovšem téměř ideální využití ink/tank tiskáren. Za těch cca 1280 dnů to vychází na cca 80 stran denně pro L605. Pro L655 (1430 dnů) je to pak cca 23 stran.
U té L605 se už pohybujete na hranici doporučeného maximálního měsíčního zatížení. Což je vlastně i důvod, proč máte minimum problémů se zaschnutím - konstantní tok inkoustu.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danhrbac 2. 3. 2021 10:50

Ano, přesně tak.
Navíc, když tyto tiskárny vyjely, byly takové spekulace, kolik toho vydrží, protože životnost tiskové hlavy resp. záruka byla myslím na 50tis. stran. Jsem příjemně překvapen, že dala 100tis. bez problémů.
danhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod holkoun 11. 3. 2021 17:29

zadny problem s odpadni nadrzkou na inkoust u tech epsonu nebyl? Pisou se o tom legendy.
holkoun
Junior

Odeslat příspěvekod danhrbac 12. 3. 2021 10:47

holkoun píše:zadny problem s odpadni nadrzkou na inkoust u tech epsonu nebyl? Pisou se o tom legendy.

nebyl. vůbec ani nevím, že tam je. :-)
danhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod danhrbac 22. 5. 2021 20:12

holkoun píše:zadny problem s odpadni nadrzkou na inkoust u tech epsonu nebyl? Pisou se o tom legendy.


Tak opravuji své vyjádření. Při stavu počítadla cca 108k tiskárna zakřičela, že se blíží konec životnosti odpadní nádržky.
Co jsem se dočetl, tak je potřeba - pokud to chci řešit vlastními silami
a) jednak vyčistit tu odpadní nádobku - umýt a usušit filc, který tam je
b) resetnout počítadlo. měl by na to být program, který to za 10USD zvládne.

Uvidíme. Zavolám na servis, kolik by stálo, kdyby to dělal servis.
danhrbac
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků