kúpa

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 11. 7. 2018 10:27

Chlapi ktorá platforma je lepšia na 3D modeling i7 7820X alebo i7 8700K dík
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 7. 2018 11:12

Používané programy? Velikost projektů? Velikost rozpočtu? etc.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 11. 7. 2018 11:27

Blender , SketchUp ,cena ma nezaujma.Tvorba máp a 3D modelov k hre Farming simulátor
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 7. 2018 13:10

Osobně bych se tady asi na Intel vybodl a šel do kombinace Threadripper 1920X či lepší (popř. chvilku počkat na novější refresh Threadripperů tušim do srpna?) + ECC. 8C/16T vs 12C/24T za téměř stejné peníze .. tady nemá smysl do modrého zla investovat.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 11. 7. 2018 17:53

Budu oponovat. Vysoký takt na jádro je u těchto programů dost důležitý. To AMD bude skvělé na render. Horší už na modelování. U Intelu to bude naopak. Tudíž se vyplatí co nejvyšší takty spolu s co nejvíce jádry. Používám SketchUp na mašině s 1800X a při větších projektech narážím na limit procesoru. Ten SketchUp využívá jedno jádro. Blender nevím. Ten nepoužívám.
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 7. 2018 11:58

Já osobně vidím lepší investici v Threadripperu v kombinaci s ECC. i7 7820X sice nabídne lepší takty, ale méně jader a o ECC si člověk u tohoto CPU může tak leda nechat zdát - u TR4 to na vybraných deskách funguje, ověřeno.

Otázka, jak moc vážně je tvorba míněná.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 7. 2018 00:14

8700K + pořádný disky. :) Souhlasím s Cypem. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 10. 9. 2018 09:06

Už som sa rozhodol idem kúpiť asus maximus x hero a i7 8086k.Treba flashnuť bios alebo už doska ma prislušny bios už nahratý .
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2018 12:26

Potrebujes alespon 1301 => budes flashovat. Uvnitr je ale pouze obchodni trik + totozny kremik s 8700k.

https://www.asus.com/cz/Motherboards/RO ... pDesk_CPU/
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 10. 9. 2018 13:34

Ale ten marketing a magických 5Ghz v reklamních materiálech :D

Navíc ta degradace těchto CPU, já už například za necelý rok musel stáhnout OC o 2x 100Mhz dolů..

To s 8086K bude rád, že dá z výroby 5Ghz (ne všechny kusy to dají pro všechna jádra) a pokud jo, tak do roka zřejmě už ne.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2018 13:50

Tak ja zatim snizovat nemusel, ale taky jsem do toho "nepral" zadne extremni volty a nehnal na limit uncore.

Jinak ano, marketing je silna zbran. Mozna i silnejsi, nez si pripoustime.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 9. 2018 14:03

To je zvláštní, já nemusel za X-let řešit žádnou degradaci CPU... :)

Možná děláš něco blbě... 8-P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 10. 9. 2018 14:19

Možná jedu na hraně CPU, tak jako vždy, ale nejsem zdaleka jediný, komu tento CPU degradoval.

Pokud máte rezervy v OC, tak se degradace neprojeví a nebo až později.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2018 14:31

Ja rezervu mam a mam ji zamerne, take volty diky tomu mam nizsi zamerne. Diky tomu i mene trpi deska - ono mohla take zdegradovat kaskada a ne procesor, zkousel jsi v jine MB? Ale to uz jsme OT. :)

Jinak tedy ja take takove starosti neresim, proste to "nehodim na krev" ... a zakaznikum uz vubec ne. Delam to tak, aby zakaznik koupil "jednou a poradne" ... take se tomu rika "plug in and forget" reseni. A krom obcasne RMA, ktere se proste neda predejit, "to proste funguje".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 9. 2018 14:50

Sorry, ale stojím si za tím, že děláš něco blbě, nebo jak píše Kin umírá deska.

Mám CPU do kterého se jednu dobu pralo 1.6V na LN2, potom o něco méně na SS, pak mělo měsíc klid, potom jelo u kámoše pod podchlazenou vodu, pak jsem je měl já na 5Ghz @1.25V.

Prodal jsem je kámošovi a ten je provozuje dál, sice na 5GHz @ 1.27V ale to už od toho co já ho vytáhl z patice a dal jsem to jemu. Jen je fakt, že Asus Apex má asi o fous lepší kaskádu, jak impact a tuším, že taky nemá platinovej zdroj za UPS.

Má to tak rok a nic nedegradovalo a že ten CPU dostal po kulách.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků