Jde vytáhnout chlazení mimo skříň?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Houbovo 20. 9. 2018 15:19

Zdravím, momentálně mám bednu strčenou pod stolem, kde je z 5/6 stran obklopena a jedniný volný přístup je z jedné strany, kde mám nohy. Chlazení dostává asi trochu na pr... (při zátěži cpu/gpu 60-75°C, i5 a nějaká starší AMD grafika). Bohužel, nepřipadá v úvahu, že by skříň mohla být někde jinde.

Takže dotaz samotný: Dá se vytvořit vodník, kde by se radiátor (?) vytáhl cca o dvacet centimetrů nahoru a veškeré teplo by se tak předávalo nad deskou stolu? Řešil bych to až při pořizování nového stroje.
Houbovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2018 15:23

Ano.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbovo 20. 9. 2018 15:35

Dík moc. Snažil jsem se hledat, ale právě nic kloudného jsem na toto téma nenašel. Teď můžu v klidu spát a detaily řešit až ve správný čas :)
Houbovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2018 15:41

Se správným čerpadlem, můžeš mit radiátor třeba u sousedů...

/nadsázka
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbovo 20. 9. 2018 16:02

Hmm, ale mohl bych to provrtat směrem dolů do průjezdu :)

Zatím jsem měl jenom tu čest s vodníkem na cpu a větrákama nalepenýma na vršku skříně. A měl bych bonusovou otázku. Co jsem našel, tak by mělo být možno chladit jak CPU, tak GPU na jednom okrohu. Jsou tam nějaké limitace? Tzn. utáhne to např. nějakou i7K a 1080Ti? Zvládne to aniž bych měl uragán nad stolem?
Houbovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 20. 9. 2018 16:27

Neco z historie:
Obrázek
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2018 16:30

Všechno je to o penězích :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 20. 9. 2018 16:51

Sušič ponožek?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbovo 20. 9. 2018 17:27

zivan: jestli to neskončilo v historii, ale dá se to pořídit i teď, tak super. Ideálně v dekoru ořechu :) Jinak Viděl jsem akorát obdělníky s větrákama, ale i ty se dají dát do nějakého pěkného rámečku.

Python.p: jasně, ale pořád je jednodušší vysvětlit doma, že ten komp bude stát sice o desítku víc, ale na stole přibude jenom věžička, než že tam bude velká černá krabice :)
Houbovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2018 17:33

Zrovna ta věžička není moc účinná. Pokud to má být tiché, má v tom být něco typu i7k a 1080ti, je potřeba počítat minimálně s 360mm radem a né slim verzí, lepé 420mm optimálně 2x360 aby to bylo i (relativně) tiché.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbovo 21. 9. 2018 07:19

Python.p ještě jednou dík. Až došetřím, budu řešit detaily, ale aspoň vím, že je to hratelný. Na zeď se namontuje třeba 4*140 a budu ženě tvrdit, že je to nová polička na kytičky :)
Houbovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 9. 2018 09:23

Jak říkám, všechno jde, když se chce. Jenom malé děti ne ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků