Nízká rychost wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 10. 2018 07:48

Vážení, mezi více jak 500 návštěvníky tohoto vlákna určitě byli a budou i majitelé diskutovaných typů notebooků / tabletů. Pomohla by mi znalost dosahované rychlosti...

Pro osvěžení paměti...
Tablet: Lenovo MiiX 320-10ICR
Laptop: Dell Inspiron 17-7773
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 12. 10. 2018 09:59

Nedá mi to spát, vracím se k problému (čeho vlastně ?)
Předpokládejme, že po předchozí diskuzi oba stroje
- mají stejné a stejně nastavené síťové karty (Intel Dual Band Wireless-AC 3165, v. 19.51.14.1)
- mají stejný OS, lišící se pouze edicí, Home a Pro, stejné sestavení (Windows 10 64bit, 1809/17768.55)
- jsou připojeny do internetu ve stejné lokální síti (fyzicky jsou vedle sebe)
- na síťovém disku (v téže lokální síti) je k dispozici referenční binární soubor s názvem 500mbit_60s.bin o velikosti ad lib. (3840000 kB nebo 393416000 bajtů nebo 3933208576 bajtů), soubor je stažený z ftp UPC.

Měřil jsem čas stažení referenčního souboru ze síťového na lokální disk příslušného stroje, na každém stroji celkem třikrát, bezprostředně po sobě, nejprve laptop, poté tablet. Interval mezi měřeními byl tedy cca 5 minut, doba stažení daného souboru cca 4 minuty. Na tabletu jsem registroval poněkud větší propady rychlosti stahování, přesto vychází vypočtená rychlost přenosu v podstatě stejná:
na laptopu Dell 120 Mbi/s
na tabletu Lenovo 110 Mbi/s
Myslím, že vzhledem k improvizovaným podmínkám a malému počtu měření lze předpokládat, že oba stroje vykazují stejnou komunikační rychlost. Vhledem k teoretické přenosové rychlosti 433,3 Mbi/s pro daný standard je rychlost odpovídající - nízká - vysoká, jak se komu líbí ...

Při měření rychlosti na testovacím serveru Speedtest Brno vykazuje laptop Dell rychlost downloadu cca 100-80 Mbi/s a tablet Lenovo cca 200 Mbi/s. Podobných výsledků dosáhnu i při použití známého serveru Ookla a zřejmě (nezkoušel jsem) i dalších serverů...

Napadá mě ledacos, relevantní vysvětlení nemám... Žeby něco jako LenovoGate ?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 10. 2018 10:52

Doporučujem rýchlosti testovať na vlastnej bezdrátovej sieti bez použitia internetu, tak ako sa to normálne profesionálne robí. Tiež je vhodné vyradiť z činnosti rýchlostnú automatiku a sledovať chybovosť prenosu, teda ak máš čím, pretože nízkoúrovňové meranie wifi je pre bežného usera asi dosť scifi. S výhodou je možné použiť program iperf.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Retiree 12. 10. 2018 11:47

Aktuální rychlost wifi je mi celkem ukradená, nepotřebuji závratné maximum, nevyužiju ho, nehodlám se věnovat jejímu měření, atd...
Jen mě celkem překvapily paradoxní výsledky měření na témže serveru a dvou strojích s velmi rozdílnou hw výbavou, které poskytují renomované servery pro měření rychlosti.
Jistě, poslední test byl rychlý, neodpojil jsem síť od netu a zanedbal jsem další možné vlivy ve své lokální síti, přesto jsem, alespoň pro sebe, získal relevantní odpovědi...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 10. 2018 12:03

V takom prípade je zbytočné sa tvojim dotazom zaoberať.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Retiree 12. 10. 2018 12:54

Proč ksakru bereš všechno osobně. Chtěl jsem naznačit, že skutečně nemám potřebu honit se za dosažením vyšší rychlosti, současný stav mi bohatě postačuje. Naopak jsem si díky této diskuzi a především díky Tobě ujasnil a znovu osvěžil některé dříve nabyté (a opět zapomenuté, >76] vědomosti.
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 10. 2018 13:01

Vôbec to neberiem osobne, len mi príde zbytočné špiritizovať nad rýchlosťou prenosu ovlivnenou internetom. Niekto môže namerať iné výsledky presne s rovnakou výbavou ako máš ty a to len tak, že bude na inom mieste internetu. No a na to je potrebné si občerstvovať vedomosti ako funguje wifi karta všakže?
hunter21
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků