Kolísavé připojení k internetu (strom)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dominik513 12. 9. 2018 16:02

Ahoj,

mám na Vás dotaz ohledně mého připojení k internetu, kdy se mi stává, že internet je pomalý nebo vypadává. Internet mám připojený pomocí wireless, se vzdáleností od hlavní antény 350 metrů, s překážkou v podobě velkého stromu (myslím, že je to ořech) 30 metrů od mého přijímače. Poskytovatel mi tvrdí, že problémy způsobuje strom. Ale nedokáži pochopit, když internet funguje normálně a poté se stane, že začne vypadávat, nebo je pomalý, stromy přeci nikam neodchází. Když internet používám v noci, je rychlý a funguje normálně. Přijde mi, že tyto problémy se vyskytují pouze v době největší vytíženosti internetu, kdy ho používá nejvíce uživatelů. Dokážete mi říci, do jaké výše způsobuje problémy strom a jak moc se poskytovatel může (ne)vymlouvat?

Díky za odpovědi.
Dominik513
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod herma 12. 9. 2018 16:05

Ano, strom je problém. V kombinaci se zatížením linky i očekávazelný. Chce to sem dát ale i ztrátovost paketů atd..
herma
Junior

Odeslat příspěvekod polda 12. 9. 2018 17:46

Asi to bude spíš problém vytíženosti sítě, v každém případě díky stromu jseš v pasti.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 9. 2018 20:31

Mal som to dávnejšie rovnako akurát vzdialenosť bola 250m. Naozaj ten strom vadí. Cez zimu menej ako cez leto. Čiastočne sa to dá vylepšiť menej ziskovou anténou, napríklad 9-12dBi namiesto 21dBi. Naozaj ale iba čiastočne, nečakaj zázračné zlepšenie. Lepšie je však iné umiestnenie antény, alebo postaviť stožiar, tak aby si mal anténu nad stromom.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kysa 17. 9. 2018 13:22

Stožár je krásná věc, ale bohužel řešení na chvilku. Stromy totiž mají tu nepříjemnou vlastnost, že rostou.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 17. 9. 2018 13:26

Pila......?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dominik513 12. 10. 2018 11:01

Včera jsem měřil rychlost připojení internetu, a download byl 1,3 max 3 GB a to mi to vůbec nejelo, o uploadu ani nemluvím asi 0,3 GB. Tohle se děje od 15:00 hod do večera cca do 22:00 hodin potom to jede normálně třeba 13 GB. To bude spíš problém s vytížením sítě. Když jsem se díval na mapu, tak ten strom není v přímé trase signálu, pouze tam zasahuje částečně.
Dominik513
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 10. 2018 12:06

Pochybujem, že mapa bude presnejšia ako zameranie ďalekohľadom.
Ano, môže to byť aj vyťaženosťou siete, ale môže to byť aj nevhodným umiestnením klientských staníc, ktoré sa signálovo nevidia.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 12. 10. 2018 12:34

Ujasni si (a pak nam), prosim, jednotky - 13GB je mnozstvi, nikoliv rychlost. Rychlost je vetsinou mnozstvi za cas - tedy treba 60 megabajtu za sekundu, nebo treba 130 kilometru za hodinu, pripadne delnik na pasu treba zabali 4 vyrobky za minutu. Ten cas tam byt musi.

U rychlosti pripojeni se ta rychlost udava v objemu dat za sekundu. Tipuju, ze tvych 13GB stahnes za hodinu? To by odpovidalo necelym 30mbps. Pokud uvadis mnozstvi za sekundu, potom si ani na nejpomalejsi cast dne nemuzes stezovat, protoze ji mas vyssi, nez 99% lidi v republice a kdyz to frci naplno, mas pres bezdrat neco, co mnozi nemaji pres optiku.

Jinak, ztratovost paketu a rychlost bude ovlivnovat vice veci, nez jen vytizeni linky (hledej ve smlouve "agregace"), ale taky pocasi (2.4GHz signal je hodne vstrebavan vodou).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dominik513 12. 10. 2018 15:44

Omlouvám se, přepsal jsem se, samozřejmě, že je to Mbit/s.
Dominik513
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron