UPC Wi-Free

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 6. 3. 2016 00:46

Persbrandt:

Ano. V podstatě by byl velký rozdíl, jestli daný "pachatel' měl Wi-Free normálně zprovozněno a byl zákazníkem UPC a nebo zákazníkem UPC nebyl a měl od někoho jen přihlašovací údaje. V prvním případě je vše jasné a není o čem se bavit. Ve druhém případě už je to složitější a zřejmě by jsi musel vysvětlovat proč jsi mu přihlašovací údaje poskytl atd.
Takže nějaké domluvy, že bude platit UPC jen jeden a dalším poskytnu jen přihlašovací údaje bych nedoporučoval, pokud daného člověka dost dobře neznáte.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 6. 3. 2016 16:24

Oval píše:Co k tomu více psát, wifi nevypli, pouze umožnili její vypnutí s vopruzem na jejich slavných linkách s čekáním za vaše prachy.


Aha, takze s tim ponechanym Upc telefonem vam zrejme zustal uz novejsi tarif, ktery nema volani v siti Upc zdarma, jinak byste za volani na infolinku Upc neplatil. Ja mam zatim jeste tarif Start za 1 kc bez volnych minut, ale s volanim v siti Upc zdarma. Bral jsem ho pred casem jako nahradu za zruseny Basic, ale nevolam z neho.
Tedy nevolam z neho za ty jejich minut. Sazby. :-)
Naposledy upravil Persbrandt dne 7. 3. 2016 15:49, celkově upraveno 1
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 17. 10. 2018 18:46

Zdravim, mate někdo zkusenosti s pripojenim k UPC wi-free pod Win 10 Pro? Pripojil se někdo jenom po zadani username a hesla?
Nebo je zcela nezbytna instalace nejakeho certifikatu ci ceho?
Když na notebooku vyplnim (samozrejme platne) username a heslo, jen to chvili chrousta a bez jakekoli odpovedi ci chybove hlasky (sic!) zase hodi prázdne kolonky pro username a heslo.
Ma nekdo podobnou zkušenost nebo ještě lepe radu? diky
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 10. 2018 21:45

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/slu ... pc-wifree/
https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/slu ... windows10/

Pokud je potřeba certifikát, měl by být poptán v rozhraní - např pro Linux to tak je.
http://www.networkfx.net/netfx/content/ ... oot_CA.cer
Problémem také je, že někteží šikulové si pojmenují svůj router SSID stejně, UPC Wi-Free. Heslo pak mají svoje.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 10. 2018 07:06

meda2016 - nevyužívám teda těchto služeb i když UPC mám, ale... nejsou ty wifi vždy pojmenované i s nějakým číslem? měl sem pocit, že tam není jen UPC Wi-Free.. ale možná se pletu a zrovna jak naschvál žádnou v dosahu nevidím..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 18. 10. 2018 16:10

meda2016 píše:Pokud je potřeba certifikát, měl by být poptán v rozhraní - např pro Linux to tak je.


Chcete tim asi rict, ze by mne pocitac v pripade potreby sam mel vyzvat k instalaci certifikatu?

-- 18. 10. 2018 17:12 --

V tomto pripade se ovsrm jedna o pravou sit UPC wi-free, zadnou blbe pojmenovanou soukromou sit, v tom problem neni.

-- 18. 10. 2018 17:20 --

Kaulik píše: nejsou ty wifi vždy pojmenované i s nějakým číslem? měl sem pocit, že tam není jen UPC Wi-Free..


Ne, prava sit UPC wi-free prave ve svem nazvu nikdy nema zadne dalsi cislo, jenom je to UPC wi-free, de facto je to jednotna sit pro celou republiku. Kdyz se poprve prihlasote treba v praze, tak v brne se uz nalogujete automaticky.
Cisla jsou prave v nazvech soukromych wifi siti uzivatelu UPC, kteri maji wifi router od UPC, s tim si to mozna pletete. Tam je to vzdy UPC + nejaka kombinace cislic a pismen.

-- 18. 10. 2018 17:30 --

Edit: tak uz jsrm se pripojil i na notebooku s Win 10 Pro, bez instalace certifikatu.
To , ze to predtim neslo, bych teoreticky mohl pripsat tomu, ze uz bylo v ten okamzik k danemu routeru UPC pripojeno 5 klientu, ale vzhledem k svoji poloze si to nemyslim. Taky to mohla byt nejaka jina technicka chyba, mozna zase nejaka nedokonalost Win 10.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 18. 10. 2018 16:33

Ano, je tak. To UPC a číslo je defaultní název a v routeru je to možné změnit. Nikdo si ale s tím většinou neláme hlavu.
UPC Wi-Free naopak v routeru od UPC nelze ovlivnit, ani uživatelsky vypnout.
Přístup na ní má jen ten, kdo si to nastaví v my.upc.
Ale navíc také můj nynější router UPC poskytuje možnost vytvořit další privátní síť pro hosta (další SSID, heslo)

Certifikát po mně W10Pro nechtěly.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod elGeKoN 7. 8. 2020 08:44

Několikrát jsem se snažil UPC wifi-free vypnout. S technickou podporou jsem to také asi 2x řešil a dle jejich sdělení to vypnuli. Dnes jsem zjistil, že to pořád běží. A v profilu moje UPC není jasná informace, zdali je to aktivní, či ne. Aniž bych nějaký požadavek zadával, je tam jen info "Váš požadavek je zpracováván.". Už mě fakt vytáčí. Opět.
elGeKoN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 8. 8. 2020 13:59

No tak hlavně prý Wi-free ke konci srpna úplně vypnou (já za sebe říkám rozhodně bohužel), takže se Váš problém vyřeší automaticky.
Persbrandt
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků