Herní PC cca 30 000 + doporučený monitor

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sppyke 12. 11. 2018 16:58

Zdravím,

rád bych Vás požádal o návrh herní sestavy okolo 30 000. PC bude sloužit primárně na hraní her, proto bych byl rád kdyby se komponenty vybíraly se sřetelem na maximální výkon. PC mám v plánu kupovat na přelomu roku nicméně teď budou na e-shopech slevy a kdyby se dala ušetřit nějaká stokoruna komponenty bych nakoupil už teď. Protože se ze mě ,za poslední měsíc, stal odborník přes HW :-D dovolil jsem si něco navrhnout sám .

Představa sestavy: https://www.czc.cz/233925,187659,241828 ... 47135/kody

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
: Classic/startující boeing

UCEL PORIZENI SESTAVY: 90% hry, 10% internet a filmy

FINANCNI LIMIT: ±30 000 lze lehce překročit, nicméně bych byl rád aby se cena přiliš nepřekročila

OPERACNI SYSTEM pravděpodobně Aukro

SESTAVITE SI PC SAMI? PC sestavím sám, odborník nejsem ale myslím, že to zvládnu byl bych rád za případné připomínky ke stavbě - na co si dát pozor atd.

BUDETE TAKTOVAT? Nebudu - nemám s tím žádné zkušenosti

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Nezahrnovat do ceny sestavy. Moje představa: https://www.czc.cz/samsung-cjg5-led-mon ... 26/produkt , ale o 3k levnější :-D

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jenom skříň

Děkuji za Vaše návrhy a rady. Případné dotazy rád zodpovím
Sppyke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 11. 2018 19:08

Pokud bych v hned ted mel koupit herni pocitac okolo ceny o niz uvazujes, dopadl by muj vyber nejspis nasledovne:


34.665,- Kc


Chapu, ze je to asi trochu neco jineho, nez jsi puvodne cekal. Ovsem intel i5 pro Tebe bude lepsi volbou (a obzvlast, pokud nechces taktovat). Dalsi v poradi je pak vyresene chlazeni, nebo treba velmi nizka hlucnost pocitace jako celku. Skvely herni vykon je v teto cene pokladam za samozrejmost.

Otazkou pak je ten monitor. Osobne bych chtel 144Hz a GSync. To dava dalsich x mesicu setreni. Nejaky 60Hz fullHD predpokladam, ze uz budes mit doma, takze zadnou levnejsi alternativu monitoru nenavrhuji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sppyke 12. 11. 2018 20:49

V čem je ten Intel o tolik lepší, že to stojí za ty peníze?

Doteď jsem fungoval na notebooku, takže doma nemám ani fullHD 60Hz monitor. G-sync plánuji výhledově, momentálně bych chtěl nějaké rozumné zobrazovadlo.
Sppyke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 11. 2018 21:21

Za jake penize? Ten procesor minuly tyden stal o dvojku vic - tam bych pochopil, ze bys remcal na cenu. Ale protoze sis (hadam - treba se pletu) beztak "jenom nekde neco precetl, ze ten zly intel je ted drahy", beztak ani nevis, ze o tolik zlevnil. ;)

Nekde se tady v jednom vlakne valel graf herniho vykonu jednotlivych procesoru. Je tam ale jen i5 8400 a Ryzen 2700X, coz k sobe nesedi ani cenove, ani nasim vyberem. Stokrat vymlacenou slamu uz extra mlatit znovu nebudu ... jen zkus vzit "zavdek" informaci, kterou prave asi slyset nechces ... mam v oboru praxe skoro dvacet let, tim nemyslim "od detstvi si hraju", nybrz obzivu v oboru. A sam bych si koupil, co jsem psal. Mozna je Ti tahle info malo, protoze nejsem "jútubr pyčo" ani nic podobne free, cool a in. Ale myslene to je dobre.

-

Rozumne bych videl 75Hz IPS fullHD ve 27" od Aceru z rady Nitro. TN bych nekupoval, QHD bez GSync take ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sppyke 13. 11. 2018 07:24

Téměř přesně to tak bylo. Za poslední měsíc jsem nabyl dojmu, že Intel je momentálně příliš drahý, šlo mi o rozpočet, proto jsem stavěl na AMD. Nepředpokládal jsem, že by mohl zlevnit o 2k a tak jsem ani ceny nesledoval.

Myslím že není třeba se rozepisovat o tom, že minimálně zde na fóru máš velmi dobré renomé. Proto tvé rady určitě zavděk beru a o tvé sestavě určitě budu přemýšlet.

Monitor tedy tento? https://www.czc.cz/acer-nitro-vg270bmii ... 26/produkt

PS: Jútubři jdou naprosto mimo mě.
Sppyke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 11. 2018 11:51

Přesně ten jsem myslel.

Díky za kompliment.


M.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod Sppyke 14. 11. 2018 08:48

OT: Nakupovat budu nejspíš po novém roce tam, kde to momentálně bude nejvýhodnější, nějaké vouchery na Mallu řešit určitě nebudu.
Sppyke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 14. 11. 2018 10:01

po novém roce, může být vhodné nakoupit úplně jinak.. takže.. řešit to teď nebylo zrovna správně..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2018 11:32

Jestli jsi jeden z tech, ktery nekde cetl o bobma povanocnim vyprodeji ... tak ten bude na pracky, mozna dva roky stare modely televizi ... ale na komponenty nikoliv. Tak abys pak nebyl prekvapen usetrenim minus dvou tisic. (cti: usetrit minus = priplatit si, protoze minus plus minus se rovna plus)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků