Thermaltake The Tower 900 - co do ní?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod danton 1. 12. 2018 22:13

Zdravím.
Rozhodl jsem se koupit tuto skříň:
https://www.czc.cz/thermaltake-the-tower-900-cerna/212452/produkt
Ale co do ní nacpat? Hry se na ni hrát nebudou, běžná práce. Konverze videa. Ta aby byla rychlá.
Zdá se to asi divné, ale jsou vánoce, tak něco jen tak pro radost sestavit do hezké skříně.
Poradíte?
MB by měla být Z370, aby šly nainstalovat i W7. Grafika s HDMI. Nic výkonného. Video se na tom sledovat nebude. Na to jsou playery s TV.
HDD/ SDD mám dost, tak neřešit. A to vodní chlazení, aby to bylo zajímavé, paměti atd.
Takže shrnuto - pro rychlou, až velmi rychlou konverzi videa a aby to všechno pěkně bublalo, blikalo, svítilo...
Díky.
Naposledy upravil danton dne 1. 12. 2018 22:22, celkově upraveno 2
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 1. 12. 2018 22:20

Tvojim štýlom... Asi najvhodnejsie by bolo kupit myš a klavesnicu.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod danton 1. 12. 2018 22:24

A jaké?
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin0 1. 12. 2018 23:38

Špatná sekce -> PC sestavy.
Zafrin0
Junior

Odeslat příspěvekod danton 2. 12. 2018 05:14

Díky. Mizím vedle.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2018 09:58

Jsem sám, komu uniká smysl dotazu?


BTW sekce 932, pc sestavy, má nějaká pravidla. Bez jejich splnění to nepůjde. Tuto zatím velmi obecnou diskusi můžeme vést klidně tady.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danton 2. 12. 2018 10:20

Zadal jsem MB čipsetem Intel Z370. Doplnit o CPU které zvládne rychlou konverzi videa. Doplnit o paměti a vodní chlazení do té skříně a jiné.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 2. 12. 2018 11:42

:-) Windows 7 ? No to bude trocha komplikovanejšie. Preštuduj net. prácu s videom by mala dať i i5 8600k ... ale ja som skôr z opačnej strany barikády. RAM sa odvíjajú od presného typu dosky a CPU...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2018 12:12

Video zalezi v jakem SW se bude upravovat. Nektere programy efektivne vyuzivaji QuickSync, nekere NVENC, nektere CUDA, jine OpenCL ...

Pokud by doslo na CPU render, je i9 9900k takova rozumna volba. Jenze k tomu je vhodne dat desku Z390 ... protoze 370 potrebuje pred vlozenim i9 update BIOSu. A ten se musi provadet s CL, nikoliv CLR CPU.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danton 2. 12. 2018 12:26

Neměl jsem na mysli střih z kamery atd. Jen konverze třeba z *.ts na H.265, BD na H.265 atd.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2018 13:40

KineCZek píše:Video zalezi v jakem SW se bude upravovat. Nektere programy efektivne vyuzivaji QuickSync, nekere NVENC, nektere CUDA, jine OpenCL ...

Pokud by doslo na CPU render, je i9 9900k takova rozumna volba. Jenze k tomu je vhodne dat desku Z390 ... protoze 370 potrebuje pred vlozenim i9 update BIOSu. A ten se musi provadet s CL, nikoliv CLR CPU.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 5. 12. 2018 15:26

Tenhle model Thermaltake The Tower 900 je pro lidi, co viceméně plánují pokročilé vodní chlazení, co ma vyšší level. Ve tvém případě ti doporučuji koupit Fractal Design Define R6 je to zcela univerzální skříň, co je jistým způsobem již v základu odhlučněná a má temperované sklo.

V podstatě bys měl krásnou, tichou a především velice kvalitní skříň s nádhernou bočnicí. Ta skříň, co jsis vybral je určena pro zcela jinou skupinu lidí a tam na vodní chlazení je dán velký zřetel a investice především do vodního chlazení. Ta skříň je vyloženě pro lidi, kteří vědí jak tu skříň "naplno" využít a to ty nejsi. Nic ve zlém.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod danton 5. 12. 2018 15:53

Ten Fractal je taková obyčejná skříň, takovou obdobnou tu už mám. Chtěl jsem ten Thermaltake že vypadá fajn. Vzpomněl jsem si na nepoužívaný CPU i7-8700K, tak k němu MB typu Z370, grafiku, paměti, zdroj a pokročilé vodní chlazení. Že nebudu hrát snad nevadí. Budu se na case koukat a mžourat... :love:
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 5. 12. 2018 16:01

V tom případě bych začal řešit aktivně RADy, fitinky a celkově ten okruh. Všechno ostatní bych teď neřešil. Jenom ty RADy a všechno ostatní tě vyjde okolo 20 tisic tak si založ vlákno o radu s tím chlazením.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod danton 5. 12. 2018 16:08

To néé, to bych zadal CZC.cz, Alza, nebo třeba TSBohemia. Ale všude chtějí vědět, jaké komponenty chci. Dát si to do košíku, zaplatit, oni to ze zaplaceného vytáhnou, sestaví a pošlou hotové.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků