Pracovní stanice za 33.008 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jatecak 11. 1. 2019 01:47

Rád bych slyšel od zkušenějších, zda tento výběr bude dostačující. Případně budu vděčný za doporučená na změny.

PC má sloužit převážně na práci, s plochou na 3 monitory. Hlavně práci s fotkami, sešívání desítek sférických fotky 12000x6000px 300DPI, retuš photoshop, vector ilustrator, střih a stream videa, webdesign tedy několik hodin Chrome, FF, EDGE i v debuge modu, desítky tabu v Chrome otevřené i několik dní. Zlomek času cca bych by na jednom monitoru běželo GTA V s OBS nahrávání a stream. Do budoucna počítám s mírným taktováním :oops: , jak CPU, GPU tak i RAM a dokoupit ještě RAM 64GB.

https://www.czc.cz/d7nmcpshpmi58abibtok5u06j6/seznam

Mohu slyšet váš názor? Díky :)
jatecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 1. 2019 11:17

Pockej si na RTX2060, jsou to CTYRI DNY do vydani. Max seznas ze to nemelo vyznam cekat ... ale porad lepsi, nez ted neco koupit a pak se uzirat ve stylu "kdybych tak nespechal" ...

Pokud chces strih a stream videa, osobne bych sel po 9700k, mozna 9900k ... vyuzil QuickSync, nebo mozna NVENC. A tomu uzpusobil vyber pouziteho softwaru.

32GB vidim jako nutne minimum, 64 jako doporucitelne optimum. Co urcite chces jsou 2ks Samsung 970 PRO 512GB, nebo lepe 1TB. Tu parodii na disk co tam mas ... zahodit.


Pokud je to PC primarne na praci, chces 9900k, vyuzit QuickSync a silu procesoru, pod to Z390 Taichi a pokud mas maly budget, holt se obejdes bez GTAcka do doby, nez na to dosetris prachy. Jestli ma byt neco "zlomek casu", neprijde mi rozumne tomu podrizovat vyber HW.

Taktovat ma smysl hned, abys vyuzil potencial HW rovnou. V budoucnu ma smysl koupit budouci pocitac s vykonem budouciho HW, na jehoz uroven se dotaktovanim nejspis nedostanes, nebot budouci PC budou mit o x-y jader vic. To zadny OC uz nedozene a ted budes zbytecne cekat, az to PC dopocita.

Netvrdim, ze muj nazor je svaty, to vubec ne. Ale myslim to dobre a s HW par zkusenosti mam ... precijen mne IT zivi nejakych cca dvacet roku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jatecak 11. 1. 2019 20:51

Super díky za komentář, určitě zvážím vše co si naspal, s tím taktováním máš zcela pravdu není na co čekat...

Původní kapitál měl být 30000 na sestavu a už tak sem dost ten rozpočet našponoval, nepustí mě to už na RTX2060 s procesorem 9700K...
jatecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 1. 2019 21:21

kin to celé myslel tak, že zkrátka teď nebudeš mít žádnou grafiku.. tím myslel nepodřizovat sestavu GTA, které má být jen okrajově.. já když četl, co na tom PC chceš dělat, tak jsem čekal rozpočet přibližně 3x takový, než reálně je..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2019 21:55

Asi tak nějak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jatecak 14. 1. 2019 02:12

Ok chápu :) Děkuji... :)
jatecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2019 17:14

V čem to skládáš?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron