Tichá sestava pro 4K a kancelář

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pointops 21. 2. 2019 20:07

Jsem na tom podobně :) Tedy v IDLE je tam 40 stupňů a otáčky pod 1000, takže nehlučné - s otevřenou skříní, byť naplacato.

Zavřenou krabici jsem zkoušel, s i bez vyndaného krycího plechu, a tragédie. Hučí to, 1600 když se něco dělá a přes OCCT thermal throttling a teploty stále rostou až někam, kde už jsem nepovažoval za vhodné to trápit.


To mám za to, že jsem skrblík. Chtěl jsem osadit G5500 ale dostala se mi 8100 za stejnou cenu. Mohl být klid, a to i doslova.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2019 20:16

Jo, nechal jsem zalistovat perforovaný chieftec. Tam už to bude ok i se čtyřmi jádry.

Každopádně, pár lidem jsem tuto kombinaci dával, vysloveně přehřívání nebylo nikde.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 21. 2. 2019 21:06

Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2019 22:13

Jop. Dnes jsem ho nově nechal zalistovat. Slot na mechaniku to nemá, kolega produkťák ten popis trochu nezvládl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 21. 2. 2019 22:35

Na CZC tu pozici na mechaniku prodávají samostatně.
https://www.czc.cz/chieftec-mk-35dv-vol ... 48/produkt
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2019 23:07

Já vím. Vždyť říkám, že to po ... to.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klamerka 22. 2. 2019 11:33

Kdyby to někdo zkoušel s touto case, tak prosím dejte vědět. Já jsem taky hodil naplacato a vrchní dekl jsem nechal sundaný, ale zvažoval jsem, že koupím nějakou větší case a přehodím to, ať to má nějakou kulturu. Kdyby bylo řešením tohle, tak si ji koupím a přehodím.
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 23. 2. 2019 11:43

Mám ještě jeden dotaz. Když jsem specifikoval sestavu, nenapsal jsem to, ale nyní potřebuji občas zkreslit nějakou věc v autocadu (Autocad 2017 - Studentská verze). Neřešil jsem to, protože na předchozím NTB byla práce v tomto SW naprosto bez problému a předpokládal jsem, že nová sestava bude výkonnější a tím pádem nemusím řešit.

Pracovat se v CADu v podstatě nedá. Zoomování je spojeno s několikasekundovou prodlevou. Procesor, paměti a SSD nic neomezují, takže problém bude ve vykreslování. Nejsem si jist, zda grafický čip zvládá kreslení v CADu, nebo je problém v 4K monitoru (přecejen, předtím jsem vykresloval ve FHD a nyní ve 4K). Ani jednu variantu pravděpodobně nevyřeším, ale zeptám se, zda by mohl být problém ještě v něčem jiném, co by třeba řešitelné bylo.
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 2. 2019 11:54

To bude chtit nejspis grafiku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvm89 9. 3. 2019 09:30

Dalšího vývoje vlákna jsem si všiml až teď.

Kdyby někdo řešil úpravu původní skříně - vyřešil jsem to provrtáním víka - viz příložené foto.
Dnes, když už jsou k dispozici lepší skříně s perforací, tak už bych se tomu raději vyhl. :-)


malay píše:Klamerka má problém i v klidu, tak si taky myslím, že to bude jiný případ. Upřimně, kdybych chtěl takovou malou tichou krabičku za monitor, tak si vyberu CPU, které uchladím pasivně, i kdyby přitom to CPU mělo mít 70-80°C - však CPU není z vosku :-). Zmínil jsem mvm89 spíš jen proto, aby si si Klamerka nemyslel, že je jediný, komu to to od samého začátku nefungovalo podle představ. Ono to tady totiž vyznělo, jako úplně easy sestava. Tak bezproblémové sestavení to ale není, protože airflow je tady vlastně obráceně, jestli se teda tady vů§bec dá o nějakém airflow mluvit. Řešit pak problémy snižováním TDP - to je na hlavu, to už je lepší si rovnou koupit CPU s menším TDP a ušetřit money.
PS: Koupit si auto a pak plyn jenom lechtat, aby se mi nepřehřál motor - to musí být tedy jízda :-)
Přílohy
pc-skrin.jpg
mvm89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klamerka 31. 3. 2019 20:17

Jak jsem se zmínil výše, občas potřebuji nějaký detail v CADu a yní to není moc použitelné, takže asi budu muset dokoupit grafiku. Ta se mi ale do Case nevleze, takže budu kupovat i nový case.

Poradíte mi tedy ještě nějakou grafickou kartu, která bude odpovídat výkonu, a zároveň nějakou case, kam se to vše vleze?

Děkuji
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 3. 2019 20:34

Node 304
Geforce 1660
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 4. 2019 11:27

+ zdroj :-X např bequiet PP 11.. 400W+ nevím přesně tu sestavu jakou máš.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 2. 4. 2019 15:03

Podobná menší s určitými negativy ...tato s dobře perforovaným čelem Silverstone Compact Computer Cube Case SST-SG13B Sugo Mini-ITX (nemám takovou, synovec ano, s 6ti jádrem):
https://www.softcom.cz/eshop/silverston ... 22584.html
https://www.silverstonetek.com/product. ... 36&area=en
...a jak píše Kaulik, zdroj ...vyber 80Plus Gold.
Naposledy upravil meda2016 dne 2. 4. 2019 18:43, celkově upraveno 2
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 2. 4. 2019 18:02

Také jsem řešil perforaci...

Obrázek

Obrázek

Nástroje nevhodné a času málo. No. :oops:
p\o.
pointops
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků