LN,nova sestava,hry 50K,bez monitoru

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kankeR 14. 3. 2019 11:27

Ahoj,

chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem nového tráviče času, a to z vetšiny na hry (+film atp).


POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : Low noise by byl fajn (pc nechavam zaple v noci obcas) ale neni to podminka
UCEL PORIZENI SESTAVY: Zejména hry + další běžná zábava na PC (filmy, poker atd.)
FINANCNI LIMIT: 50,000 +/- 2k pokud to za to bude stat
OPERACNI SYSTÉM: mam win7 64bit - zvladnu to jeste bez upgradu (ciste jen z duvodu neoblibenosti w10)?
SESTAVITE SI PC SAMI: sestavit dodavatelem
BUDETE TAKTOVAT: ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI: mám (24" BenQ XL2420Z ) - nepozaduji upgrade
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: periferie mám

Žádné velké specifické nároky asi nemám, snažím se sehnat sestavu, která mi nějakou tu chvilku vydrží, a nebude potřeba za rok pátrat po dalším upgradu.


Předem vám díky za jakoukoli pomoc.
kankeR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 14. 3. 2019 13:09

pokud trváš na w7 tak bys to musel postavit bez nvme, a i tak není jistota že to poběží ok
ale můžeš zdarma přejít na w10, dá se to poladit aby byli zkousnutelné(Classic Shell)
takhle nějak amd
https://www.czc.cz/3s3nk07s70ivubh1ovggn67975/seznam
pokud chceš nvme, tak např
https://www.czc.cz/transcend-mte220s-m- ... 06/produkt
https://www.czc.cz/transcend-mte220s-m- ... 08/produkt
pokud by ti to přišlo hlučné tak vyměníš větraky za noctuu
https://www.czc.cz/noctua-nf-s12b-redux ... 40/produkt
popř
https://www.czc.cz/arctic-p12-silent-12 ... 53/produkt
KIN ti určitě napíše intel sestavu i chladičem na grafiku, ale to by ti musel sestavit asi on, výše uvedenou sestavu ti zdarma sestaví na czc
ale pokud chceš utratit tolik, tak ti zbyde na odladění od kina
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kankeR 14. 3. 2019 15:17

Diky ti, je prada, že cestou intelu bych šel asi raději (už jen kvůli osobním preferencím).

Co se týče WIN7, tak to samozřejmě dealbreaker není, a na desítky přejít můžu. Spíš se tomu delší dobu bráním, win7 mi vyhovuje zhruba jako kdysi XP, takže jen čistě z tohohle důvodu jsem přecházet nechtěl.. nicméně se stejně blíží doba kdy přejít budu muset, takže když přejdu teď, ušetřím si pozdější trable :)
kankeR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 3. 2019 21:02

Operacni system uz budou Desitky. Windows 7 sice byly dobry system, ale pred deseti lety. Ted uz je doba jinde, spousta technologii uz v sedmickach nefunguje a hromada her se pod sedmickami neda ani spustit. Zkratka cas jit dal.

- - -

Co se sestavy tyce, osazuji sestijadrovou i7, 16GB RAM (zabava, poker, hry ... x-y tabu kde ceho, pocitaci softwary atd ... tady by 32GB prospelo, ale rozpocet nepusti. Ne pokud chci jit tichou cestou bez plotnoveho HDD, tzn dat QLC SSD na data a na hry a k tomu jeste nejaky lepsi NVME disk na system. Vykonna graficka karta, skvely zdroj a tiche chlazeni v LowNoise specifikaci ... a 50k tam je driv, nez reknes "komp".




50.546,- Kc






Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Naposledy upravil KineCZek dne 14. 3. 2019 21:24, celkově upraveno 1
Důvod: Opraveno ... a omluva. Nekolikrat jsem od toho odbihal a ten jeden radek needitnul.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 3. 2019 21:09

Kine, píšeš o 32 GB RAM, ale máš tam 16 a ještě k tomu single ranked.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 3. 2019 21:31

Diky za upozorneni ... opravil jsem. Nekolikrat jsem od psani toho prispevku odbihal, editoval jsem uz jen ten text prispevku, mel v hlave par variant ... a pak tam nechal napsanou hloupost. Se 32GB by to vyslo budto s i5 8600k (9600k je plytvanim penezi), nebo se zmensenim datoveho disku, coz je mozna trochu skoda.

i5+32GB, zbytek sestavy stejny by vyslo na 48.756,- Kc

i7+32GB+1TB SSD na data a hry a zbytek stejny (to mela byt ta varianta se 32GB o niz jsem tam psal) pak vyjde na 50.645,- Kc


Osobne jsem se nedokazal rozhodnout, ktere z techto variant dat prednost. Pak je jeste moznost zvolit "all in" a vzit 32GB do puvodni sestavy (53k cca).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků