Nezobrazené běžící aplikace v liště

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2006 10:13

Ahoj,

po instalaci Win XP SP2 Pro (orig.) a updatu pomocí neoficiálního rollup balíku, jsem na zcela novém PC pokračoval dál v instalacích. Vše probíhalo v pohodě. Ale najednou při restartu PC, jsem si všimnul, že aplikace, které by měly být zobrazeny v liště u hodin tam nejsou (resp. některé). Při dalších restartech, nebo vypnutí PC se toto opakuje. Nezobrazující se ikony, ale nejsou jen od jednoho programu-postupně se střídají (jednou se neukáže ta, podruhé jiná). Programy však běží. Na PC je samozřejmě deaktivováno ,,skrývání neaktivních ikon".Takže jsem odinstaloval posledních několik věcí, včetně Kerio PF a nic. Dále jsem zjistli, že v různých zátěžových testech běží PC normálně. Jakmile se chci dostat do ovládacích panelů-je zle-na jejich zobrazení čekám třeba dvě tři minuty.

Po startu PC a jeho naběhnutí se před zobrazením ikony CCC v systray, vypne a zapne LCD (resp. obrazovka zhasne a pak se znovu rožne). I když používám také GK od ATi (jiný typ), toto se na mém PC (a stejném LCD) neděje.

Pro doplnění ještě uvedu, že PC je složeno ze ZD Asus M2N-E, GK Gigabyte X1600Pro, CPU AMD 3200+, 512MB RAM KingMax. Ovladače byly instalované z výrobcem dodaných CD.

Myslíte si, že mám hledat spíše problém ve WIN, tudíž to celý převálcovat a nainstalovat znovu??, nebo je to problém s ovladačema k ZD, nebo GK. Ke GK jsem instaloval Catalyst i s CCC, které nemám rád, ale majitel to chtěl. Pro CCC, bylo nutno nainstalovat Framework 1 (Později jsem nainstaloval i Framework 2)Také jsem instaloval Daemon Tools, ale nenechávám jej aktivovat při startu PC.
Dále na PC byl nainstalován, již zmíněný Kerio PF, antivir AVAST, Media Key-program pro nastavení klávesnice Genius, ovládací program s drivery pro integrovanou ZK. Další běžící programy jsou, již zcela běžné. Na PC je samozřejmě instalováno i několik jiných programů, tyto však neběží.

Děkuji všem za případnou radu.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Bodka 21. 11. 2006 13:37

Otestuj najprv systemove subory. T.j. prikazovy riadok a sfc /scannow
/ mozno bude pytat instalacne CD so systemovymi subormi na porovnanie.
Bodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2006 22:49

Ahoj,

díky za rady a linky. Část z nich jsem opravdu prošel a přečetl.
PC, ve kterém se to stává má zcela nově nainstalovaný systém, navíc je poměrně rychlé (na kancelář a internet - AMD 3200+, 512MB RAM - pravda ještě jeden modul 512MB RAM by si majitel dokoupit měl). Navíc nedocházelo k tomu hned, ale až po určité chvíli-po nainstalování dalších aplikací, které se však nespouštějí zároveň s WIN. Musím přiznat, že já osobně jsem se s tím ještě nesetkal, a to ani na mnohem horších strojích. Dalším problémem je to, že současně s nezobrazením ikon (jejichž majitelé-programy však vesele běží) se nemohu dostat do ,,Ovládacích panelů"-čekám na to 3minuty. Sorry, ale to jistě není způsobeno slabším HW. Mám pocit, že část problému způsobuje Catalyst CC od Ati. Když pominu to, že v paměti si ukousne pěkné sousto, zřejmě se s něčím nesnese. Vím, že i na svém PC se mi po instalaci ovladačů s CCC, start zpomalil o pár vteřin. Navíc docházelo k různému zasekávání apod. Po té co jsem zvolil ovladače bez CCC, jen s tehdy dostupným Control Panelem bylo vše v pohodě.

Momentálně jsem se rozhodnul, že přeinstaluji WIN, a místo ovladašů od ATI s CCC dám Omegy. Pokud by Omegy zlobily, dám zpět ATI drivers, ale s Ati Tray Tools (CCC - nechám pro jiné). Uvidím jak to dopadne.
Pokud by kohokoliv ještě cokoliv napadlo-klidně napište budu rád!

Navíc vás budu muset poprosit o radu (ale to již v jiném vlákně), neboť mé osobní oblíbené PC začíná zlobit a párkrát za týden vyhodí BSOD.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2006 23:32

Ještě jednou ahoj,

tak jsem právě já hlupák starý zjistil, že existují i ovladače od ATI, ale se starým dobrým Control Panelem. Domníval jsem se, že už CC není. Jak je vidět někteří se chybějícího starého dobrého jednoduchého panelu chytili a pokračují v jeho implementaci do ATI driverů.

Jen doufám, že ony ovladače jsou skutečně orig. od ATI, a pokud jsou pozměněné tak jen k lepšímu, sosám to odtud - http://www.ngohq.com/showthread.php?t=8370

Teď nevím co do těch woken, aby nezlobily dát, jestli orig ATI s CC, nebo Omegy :-))

Omlouvám se za tento lehký OT, ale myslím, že se vztahuje k mému problému a tak jsem si dovolil tento příspěvek přidat.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 22. 11. 2006 22:15

Kdyby sis to pročetl, zjistil bys, že je to známá chyba Win XP a jaké existuje řešení a ušetřil by sis práci ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2006 00:26

Ahoj,

odkazy jsem si pročetl, o těch programech na řízení startu aplikací vím. Jenže jak jsem psal, docházelo k tomu, že jsem se nemohl dostat do ,,Ovládacích panelů". Restartoval jsem PC, nechal jej běžet bez čehokoliv 5 minut a pak jsem zkusil jít do Ovládacích panelů-trvalo to skoro tři minuty než se otevřelo příslušné okno. Takže toto nemělo se startem aplikací nic společného, alespoň nic společného s tím co jsem si přečetl v oněch odkazech.

Nakonec jsem přeinstaloval WIN, přidal nové ATI Catalyst ale s Control Panelem, start systému při stejné konfiguraci je o nějakou vteřinku rychlejší-alespoň zatím. Když chci jít do Ovládacích Panelů, můžu to klidně udělat skoro hned po startu systému, ano chvilku si počkám, ale jsou to vteřiny ne minuty.

Pravda vyskytly se jiné problémy, ale to je již v jiném příspěvku.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor