[Java] Nejlepší vývojové prostředí pro Javu

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lenka 1. 8. 2005 09:21

Jaké je podle vás nejlepší vývojové prostředí pro Javu? Máte někdo zkušenosti (dobré i ty špatné) s prostředími JDeveloper, JBuilder, Eclipse?
Lenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 1. 8. 2005 10:04

netbeans
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka 1. 8. 2005 10:07

S nima jsem chvíli dělala, ale přišly mi hrozně pomalý :)
Lenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kruch 1. 8. 2005 10:08

Intellij IDEA (http://www.jetbrains.com).
kruch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AZOR 1. 8. 2005 10:17

Ja jsem zkoušel jich hafo a jsou neljepší co píšeš :
Jbuilder
Eclipse
a NetBeans a každé má něco do sebe.
Ty NetBeans nejsou tak pomalé pokud nemáš verzi 4.1. Tzn jestli jsi zkoušela tuhle verzi tak zkus nišší ty jsou podstatně rychlejší

Já používám Jbuilder na aplety, Eclipse normálně a NetBeans pro mobily ale je to kurevsky pomalý :(, protože to umí jen ta 4.1čka a ta je pomalá :-(
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tsunami 1. 8. 2005 10:19

Na spoustu věcí používám gVim, make a javac :-), ale někdy chmátnu i po Eclipse.
tsunami
Junior

Odeslat příspěvekod puck 1. 8. 2005 21:00

Lenka píše:S nima jsem chvíli dělala, ale přišly mi hrozně pomalý :):/quote]


aspon mam cas si dat jablko, kavu a tycinku a obcas kuknut na zive ;-)

a co to mas za stroj, ze sa ti to zda pomale ? mam 4.1 a nejte do pomali (2.6 Ghz PIV + 768 MB RAM)
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 1. 8. 2005 21:23

http://www.netbeans.org
JBuilder tez neni spatny, ale neni zadarmo.
Mam AthlonXP 1600+, 512MB RAM a pomale mi to neprijde.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Lenka 2. 8. 2005 06:19

Mám komp Intel Celeron 2.00 GHz + 768 MB RAM. Když jsem zkoušela Netbeany, tak jsem měla jen 512 MB RAM. Když jsem ale zkoušela Rational Software, který byl daleko daleko pomalejší než Netbeany, tak jsem dostala přidanou paměť. :-))
Lenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lzap 2. 8. 2005 06:31

Nejlepší je IntelliJ IDEA, ale ta stojí kupu peněz. Hned za ní Eclipse a potom NetBeans a JBuilder. Eclipse vyniká v refaktoringu, špičkovém editoru a sadě nástrojů, naopak NetBeans má výborný GUI editor (pro Eclipse jsou pluginy ale nic moc).

Do začátku ale postačí i ten JBuilder. Doporučuji ale určitě zkusit Eclipse - po počátečních problémech s ovládáním si budeš chrochtat. Dělám v tom od verze 2.0.
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod skorbut 2. 8. 2005 06:43

ked som zacal pouzivat netbeans (4.1), tak som mal 256 mega RAM
a kazdych 10 minut som mal minutovy lag :),startovalo to asi tak 5 min. teraz mam giga a fici to vpohode. vyhodou eclipse je, ze ma viacej pluginov
skorbut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ziggy 2. 8. 2005 06:48

Najlepsia je IDEA, ale bodaj by za tie prachy nebola...
Pouzivam NetBeans, su free a maju vsetko co potrebujem. Na 2,2GHZ Celerone s 1GB RAM ani nie su velmi pomale.
Eclipse + pluginy tiez ne je zle, ale mna vobec neuputali, bola tam spusta veci, ktore mi vadili. Najviac mi na nich vadi SWT.
Ziggy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piluk 2. 8. 2005 07:10

Jeste zauvazuj o JCreator (http://www.jcreator.com). Je naprogramovany v C++ tak jde pekne svizne. Jinak pouzivam NetBeans. Na jednodussi aplikace mi ale prijde jako celkem silny kanon. Jenom ten JCreator si prilis nerozumi s balikama, ale da se na toto podivne chovani zvyknout
piluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 2. 8. 2005 07:10

Ja používam JDeveloper od Oraclu. Je to úplne free (rozumej zadarmo) a je to profesionálne riešenie.

Mám Athlon 2500+, 1GB RAM a chodí mi to v pohode...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piluk 2. 8. 2005 07:15

Jeste taky prolez fora o Jave napr. na forum.builder.cz ci http://www.java.cz, tam se toto tema objevuje celkem casto.
piluk
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků