Hardwarovy antivir

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hertz 12. 10. 2005 08:41

Cau panove potreboval bych poradit jestli existuje nejaky hardwarovy antivir dekuji.
hertz
Junior

Odeslat příspěvekod Ander 12. 10. 2005 08:49

hertz píše:Cau panove potreboval bych poradit jestli existuje nejaky hardwarovy antivir dekuji.


O tom pochybuji. Jak by to podle tebe fungovalo? Neplet si to s hardwarovym firewallem, ktery muzes zadratovat diky tomu, ze predem vis, jaka je struktura IP paketu. Ale u viru?
Nestaci znat, musime nase vedeni uplatnit.
Nestaci chtit, musime konat. (Bruce Lee)
Ander
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hertz 12. 10. 2005 11:09

no to chapu prave se ptam jestli nahodou nekdo nevi nezna taky si myslim ze je to blbost ale co kdyby, jinak strukturu viru take znas ze?
hertz
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 12. 10. 2005 11:13

Ani harwarove firewally nejsou ciste hardwarove - vetsinou je to nejaky specialni pocitac, ktery ma jen procesor, pamet (RAM + FLASH) a sitova rozhranni plus nejake ty ledky, a bezi na nem bud nejaky specialni RT OS, nebo upraveny Linux. Ciste hardwarovy firewall (ve smyslu jak to popisuje Ander) by byl totiz pro bezne pouziti moc jednoduchy (nemuze byt stavovy, nemuze analyzovat pakety, delat NAT, QOS, mit webove rozhrani atd.), takze se pouziva leda na paternich sitich.

Je teoreticky mozne, aby existoval "hardwarovy" antivir, ale byl by to zase jen upraveny maly pocitac, na kterem by bezel firewall, mailserver (jen pruchozi) a proxy s antivirovym programem. Navic, ani takovyhle antivir nemuze zcela odfiltrovat vsechny viry, protoze pokud si napr. uzivatel stahne mail se zakodovanym zipem, v kterem je instalacni program nakazeny virem, antivir to nepozna, protoze neprojde prez zakodovany zip.
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hertz 12. 10. 2005 11:33

diky za info jo mylsel jsem si to taky ale chtel jsem se ujistit
hertz
Junior

Odeslat příspěvekod Eva_M 12. 10. 2005 12:59

hertz píše:Cau panove potreboval bych poradit jestli existuje nejaky hardwarovy antivir dekuji.


Pán nejsem :-D ale přesto se pokusím odpovědět. Ano, něco takového skutečně existuje, kdysi jsem to taky měla. Bylo to maličké zařízení, které se připojovalo na LPT port - a z druhé strany šlo normálně připojit třeba tiskárnu. Nedávno jsem na nějakém serveru četla jakýsi přehled antivirů a někdo tam vzpomínal i na toto zařízení. Pokud ten článek najdu, připíšu sem odkaz.
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eva_M 12. 10. 2005 13:16

Tak jsem našla ten článek - podívej se sem
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?AR ... p;CAI=2105
V části nazvané Z Kalifornie na Tchajwan máš zmínku o tom zařízení, o němž jsem psala.
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ander 12. 10. 2005 20:09

Eva_M píše:Tak jsem našla ten článek - podívej se sem
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?AR ... p;CAI=2105
V části nazvané Z Kalifornie na Tchajwan máš zmínku o tom zařízení, o němž jsem psala.m/quote]


Tak prrr. V tom clanku je rec o hardwarovem klici, to nema s touto diskuzi co delat. Hardwarovy klic slouzi k autorizaci osob.
Nestaci znat, musime nase vedeni uplatnit.
Nestaci chtit, musime konat. (Bruce Lee)
Ander
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 13. 10. 2005 06:38

Tuto vlastnost (HW antivir) částečně splní router tím, že uzavře porty, které využívají viry (trojani) k přístupu do systému. Ale Jenom na to by se spoléhal jenom blázen.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fellow 13. 10. 2005 07:15

To co popisujete vypada jako soucast nejake starsi verze PcCillin. Soucasti sady byl hw klic, ktery se nasazoval na LPT port. Byl vsak urcen pouze jako zaloha na nejakou systemovou cast harddisku, mozna boot sektor nebo neco takoveho, mel v sobe EPROM. Uz si to nepamatuju a nechce se mi to hledat. Skutecny antivir bezel klasicky jako rezidentni proces v OS.
fellow
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků