Jakou bootovaci disketu pro mazani souboru na NTFS?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stix 20. 11. 2005 06:11

zdravim, shanim neco co bych hodil na disketu, nabootoval a mohl mazat soubory a aby to umelo ntsf. jedna se mi o to ze mam jenom jeden disk a mam slozku se zalohou kera musi zustat a zbytek de pryc pac chci reinstall os. diky ;)

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Stix
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 20. 11. 2005 09:03

..na disketu težko, je moc malá. Viděl jsem cosi, ale to používalo originál knihovny Windows a těch je mám pocit k 5MB... M$ neuvolnil licenci na NTFS, pokud vím.
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 20. 11. 2005 09:39

Stix píše:zdravim, shanim neco co bych hodil na disketu, nabootoval a mohl mazat soubory a aby to umelo ntsf. jedna se mi o to ze mam jenom jeden disk a mam slozku se zalohou kera musi zustat a zbytek de pryc pac chci reinstall os. diky ;)
Tohle je přesně to, co hledáš: http://www.ntfs.com/products.htm
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod bramborkax 20. 11. 2005 09:51

vím, že ti to teď nepomůže, ale na to je nejlepší (když nemáš 2 disky) mít disk rozdělený na 2 oddíly a na tom druhém (stačí cca 2-3 GB) mít záložní funkční windowsy. Pokud potřebuješ reinstalovat ty hlavní windows, tak nabootuješ do záložních, uděláš, co je třeba a můžeš reinstalovat. Mimochodem, formátování není nikdy potřeba (pokud nemáš šáhlou NTFS). Stačí si smazat adresáře Documents and settings, Program Files a Windows. Nebo ještě lepší je tyhle adresáře přejmenovat (např. prog_zal, win_zal, doc_zal), pak z nich můžeš ještě nějakou dobu vytahovat soubory a koukat se na nastavení).
Ale stejně nejlepší řešení by bylo časem si pořídit druhý disk. Na prvním mít windowsy a programy a na druhém všechny data.
bramborkax
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 20. 11. 2005 10:14

Ja bych spis doporucil disk si rozdelit a system hodit na mensi oddil naformatovany na FAT32 - pak se tam daji delat upravy obycejnoustartovackou z win98
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WURMi 20. 11. 2005 12:35

A neda sa to urobit pomocou boot cd WinXP ? funkciou Repair ?
WURMi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 21. 11. 2005 15:50

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků