Scandisk se opakuje

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jari 9. 6. 2006 09:18

Rád bych se Vás zeptal co s tím. Drahé neteři najíždí po každém spuštění systému Win XP Scandisk (modrá obrazovka-bílý text) Normálně by tohle udělalo jen jednou, když není PC správně vypnuto. Jenže i po správném vypnutí - PC kontroluje.Možná to je soft, nebo hard chyba, ale slyšel jsem, že snad mohla někde v systému zatrhnout opakovanou kontrolu disku. Nevíte, kde by něco takového mohlo být? Děkuju.
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 9. 6. 2006 09:19

chybi verze operacniho systemu...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 9. 6. 2006 09:32

Sorečky. Windows XP Professional, SP2
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 9. 6. 2006 09:49

No a co pokazde vypise? Najde nakou chybu nebo nenajde?
Zkus si ho pripadne pustit rucne z prikazove radky:
chdsk c:
A podivej co ti rekne...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 9. 6. 2006 09:55

Rippere,problém je právě v tom, že nejsem u toho PC. Neteř mi jen přes telefon řekla,že tam vypisuje nějaký problém při třetí kontrole. Snad nemůže otevřít nějakou složku nebo co.Budu to muset zjistit, ale je to hodně od ruky.
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 9. 6. 2006 10:24

me to dela neco podobneho, s tim, ze to vse probehne OK, ale vzdy po restartu se udela scandisk pro jeden oddil na HDD znova. Plus kdyz dam pc uspat, tak mi nabehne do systemu, pak se hned znovu uspi a az pak kdyz ho znovu zapnu, tak zpatky nabehne a uz je to OK. Je to divne:(
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod stvrto 9. 6. 2006 10:31

ten scandisk ti nabehava, lebo mas FAT. ak prekonvertujes disk na NTFS, tak ti to uz nebude robit. skus na to prekonvertovanie pouzit PartitionMagic. peace
I'm CS:Source oldschool surfer from
.::jolt.co.uk (69) 24/7 - surf fragging::.
server. Who's better than I?
stvrto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 9. 6. 2006 10:38

stvrto píše:ten scandisk ti nabehava, lebo mas FAT. ak prekonvertujes disk na NTFS, tak ti to uz nebude robit. skus na to prekonvertovanie pouzit PartitionMagic. peace


:D :D :D Tak to mám asi nějaké čudné NTFS, chkdsk občas proběhne taky.
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 9. 6. 2006 12:15

Nevim jestli partition magic poskytuje nejakou free nebo trial verzi, ale na zkonvertovani staci obycejny prostredky windows. ale jelikoz to vypisuje chybu s nakou slozkou, tak to asi nebude problem FAT, i kdyby tam bylo. mozna spis bude chyba na disku, takze zkusit otestovat povrch disku utilitou od vyrobce disku...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 9. 6. 2006 13:05

Je tam NTFS.Utilitkou od výrobce jsem už to nechal prověřit (SeaTool)Prý to bylo OK. Nenašlo vadné sektory.Vypadá to na nějaký problém se složkou nebo se souborem.
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 9. 6. 2006 13:21

stvrto píše:ten scandisk ti nabehava, lebo mas FAT. ak prekonvertujes disk na NTFS, tak ti to uz nebude robit. skus na to prekonvertovanie pouzit PartitionMagic. peace



tak toto je prosim pekne cista hlupost....ako mraky...o mi chces povedat ze ak mam ntfs tak taketo neco nehrozi?????????????????????????????????????
to mas odkial?...pouzivam par rokov len ntfs...a staci neakoa blbost ktora sa xp s SP2 nepaci a scandisk ti krasne naskoci-staci ak odinstalujes neaky program a jemu rupne a bere to ako neaku chybu a bude ti to zakazdym pri starte vyhadzovat...pred tyzdnom som koli tomu formatoval...nepomoze ti nic ine....je to chyba...a ci ntfs alebo neco ine...je to jedno---
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 9. 6. 2006 13:39

Skandisk chybu opravit nemůže, proto to opravuje znova. Zkusím to tam opravit konzolou přes chkdsk.Zkoušel jsem si to doma nanečisto na svém PC. Když zadám příkaz: chkdsk, nebo chkdsk C: zkontroluje to.Jak zadám chkdsk s parametrem - /p nebo /r oznámí mi,že příkaz je neplatný.
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 9. 6. 2006 13:44

/F Opraví chyby na disku../quote]
C:\Documents and Settings\xxx>chkdsk c: /f
Systém souborů je typu NTFS.
Aktuální jednotku nelze zamknout.

Program Chkdsk nelze spustit, neboť svazek používá jiný
proces. Chcete kontrolu svazku naplánovat na
provedení při příštím spuštění systému? (A/N)
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 9. 6. 2006 13:56

to Ripper: Pochopil jsem tě,ale: Já mám na svém půl roku starém disku vadné sektory a půjdu ho reklamovat. Proto teď nechci na něm nic opravovat.Když zkusím jen: chkdsk C: /p z příkazového řádku, vypíše, že příkaz je neplatný. /f raději nedávám, aby mi to sektory neopravilo a nebyly problémy s reklamací. U neteře to zkusím. Taky z příkazového řádku, nebo přes konzolu při spouštění systému?
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 9. 6. 2006 14:02

1. jsem ted na W2K, takze nevim jak na XP, ale parametr /P zde neexistuje.
2. oprava vadnych sektoru spociva v tom, ze je oznaci jako nepouzitelny, a system na ne prestane ukladat data. nijak z disku nezmizi, akorat se nepouzivaji. reklamaci uznaji samozrejme v obou pripadech, protoze ten disk bude vadny sektory porad obsahovat (bude to ve statistikach).
3. u netere to muzes zkusit, normalne z prikazoveho radku, jenze tohle udela, ze to naplanuje kontrolu na pristi start systemu. tzn pred bootovanim. jenze to je prave ten tvuj problem ze uz to dela, a to pokazde. ale mozna kdyz to rucne naplanujes, tak to projede a prestane to. pripadne se podivej, co to pise s tema vadnyma slozkama. reseni by bylo mozna prendat disk do jinyho pocitace a tam na to pustit chkdsk /F.
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků