Nejlepší program na detekci spyware malware adware?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mira 15. 6. 2006 20:53

Který program je podle vás nejlepší na detekci spyware, malware, adware, popřípadě trojských koní? :?:
Spybot - Search & Destroy: mě o tom nepřesvědčil (ne že by byl špatný, ale není nejlepší)
viz také Ad-Aware SE Professional.
Jinak mně zatím nejlépe vyšel Ewido Anti-Malware. Bohužel není zadarmo.
http://www.ewido.net/en/
A co vy? Máte nějaké tipy?
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 15. 6. 2006 21:01

Ewido je hlavne AntiTrojan, na spyware moc neni, na to muzes skusit SuperAntispyware, ktery je ale ve free verzi jen pro sken PC stejne jako Ewido. SpywareTerminator je free AS s realtime, nevim zda je nejlepsi, ale rozhodne je lepsi nez Windows Defender ktery nezachyti ani len SpySherrifa. WinPatrol je asi nejlepsi free utilita na prevenci vseho, ale uzivatel s tim programem musi vedet pracovat. Obrázek
Naposledy upravil TheTOM_SK dne 15. 6. 2006 21:04, celkově upraveno 2
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baron Prášil 15. 6. 2006 21:03

na pár fórech už sem slyšel chválu na Spyware Terminator,ale jako rezident ho neznám.já osobně nedám dopustit na kombinaci-spybot na hlídání a ad-aware na sken
Baron Prášil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 15. 6. 2006 21:06

Taky používám Spybot - Search & Destroy v kombinaci s Ad-Aware SE Professional ale zajímá mě jen tak teoreticky co ještě existuje lepšího o čem nevím.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 15. 6. 2006 21:18

No nejaky ten prehlad je tu: Anti-spyware
Inak co neskusis napriklad taky Spyware Doctor ktory si ludia pochvaluju-nieje free alebo ako uz TheTOM_SK povedal ten ewido...
Len tak medzi nami tie 2 co mas ti uplne postacuju,takze dalsie ani nemusis davat :wink:
Eross
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vega60 15. 6. 2006 21:20

Mira píše:Taky používám Spybot - Search & Destroy v kombinaci s Ad-Aware SE Professional ale zajímá mě jen tak teoreticky co ještě existuje lepšího o čem nevím.
Vega60
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 15. 6. 2006 21:20

Jasně já vím.:wink: Ale zajímá mě co je ještě lepšího.
OK vyzkouším Trend Micro Anti-Spyware 3.0.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 15. 6. 2006 21:35

TheTOM_SK:
Mazec! To jsem nevěděl, že je ten Spyware Terminator i česky. :lol: :lol:
Asi to bude můj horký favorit na ochranu PC. Jinak vzhled programu je fakt bomba.
PS: A hlavně Free!
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 16. 6. 2006 00:51

Ad-Aware SE Professional + Spybot - Search & Destroy + MS Config + Tool Bar Cop 3.0.1 + mozek
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzy 16. 6. 2006 04:59

X píše:Ad-Aware SE Professional + Spybot - Search & Destroy + MS Config + Tool Bar Cop 3.0.1 + mozek

S tím posledně jmenovaným mám občas potíže...-)... :wink:
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.


ROBERT FROST
Ozzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzy 16. 6. 2006 05:03

[quote="Baron Prášil"tna pár fórech už sem slyšel chválu na Spyware Terminator,ale jako rezident ho neznám.já osobně nedám dopustit na kombinaci-spybot na hlídání a ad-aware na skenw/quote]
Na stránkách Grisoftu je k dispozici nejnovější verze Ewida-po zaregistrování-4.0.0.151 free..- :?
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.


ROBERT FROST
Ozzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mauda 16. 6. 2006 06:35

Ozzy píše:[quote="Baron Prášil"tna pár fórech už sem slyšel chválu na Spyware Terminator,ale jako rezident ho neznám.já osobně nedám dopustit na kombinaci-spybot na hlídání a ad-aware na skenw/quote]
Na stránkách Grisoftu je k dispozici nejnovější verze Ewida-po zaregistrování-4.0.0.151 free..- :?s/quote]


Tak to jsem nenasel. Jestli mas rovnou link, uvitam.
Jinak v testech nejlip vychazi Spy Sweeper a na CHIP_CD 05/2006 vysla i jeho special verze free.

Mauda
Mauda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Diabolo 16. 6. 2006 09:45

Udělal jsem si malý testík na svém počítači o kterém jsem se mylně domíval že je čistý. Alspoň můj oblíbený Spybot mi k tomu gratuloval.
Před každým testem jsem provedl aktualizaci. Tady jsou výsledky s počty nalezených problémů:

Spyware Terminátor 1.4.00.640 - 2
Ad-Aware SE Persobal Build 1.06r1 - 5
SpyBot - Search&Destroy 1.4 - 0
TrendMicro AntiSpyware 3.0 - 11
Ewido Anti-malware 3.5 - 2
WebRoot SpySweeper 4.5.9 build 711 - 11
SuperAntiSpyWare 3.1.0.1010 - 11

Takže nejlépe z toho vyšli TrendMicro a SpySweeper a SuperAntiSpyWare.
U SpySweepru jsem ovšem narazil na určitou nekonzistntnost toho co psal ve výsledném Logu a co mi zobrazoval v okně ke spravení. V logu bylo totéž co našel TrenMicro ale zobrazoval pouze 3 objekty a navíc jeden který v logu vůbec nebyl (rambler). Takže jich vlastně našel 12. No ale jeho schizofrenie mě poněkud odradila.
Co se týče SuperAntiSpyWare, ten tak trochu roupama nevěděl co by všechno našel, a tak tam zobrazoval i věci, které jako problémové připadaly pouze jemu.
Takže pro mně je vítězem TrendMicro AntiSpyware.
El Diabolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mauda 16. 6. 2006 09:51

Ted jsem nasel jeste test v casopise ... jednoznacne vede
Spy Sweeper
a
Spyware Doctor
+
doporucuji podporu antiviru
NOD32

El Diabolo:... zkus jeste pritestovat Spyware Doctor
Mauda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 16. 6. 2006 12:05

Ozzy: V tehlech parnech není divu :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků