menší problém při spuštění

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chochi 17. 8. 2006 19:42

když spouštím počítač, tak se mi zobrazí informace z biosu atd, a potom se najednou objeví tmavá obrazovka a v ní nápis :

soubor boot.ini neplatný probíhá spouštění z c:/windows , no a potom to normálně naběhne, ale chtěl bych to nějak odstranit , abych nemusel zbytečně dlouho čekat, předem díky za odpovědi
chochi
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 17. 8. 2006 19:52

Ukázkový soubor Boot.ini
Jedná se o ukázku výchozího souboru Boot.ini v počítači se systémem Windows XP Professional.
Kód: Vybrat vše
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 17. 8. 2006 19:53

Více se dočteš na stránkách MS - Úpravy souboru Boot.ini v systému Windows XP.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chochi 18. 8. 2006 13:39

no to je sice všechno hezké, ale potřeboval bych konkrétní postup , aby se mi tam tato hláška už neobjevovala
chochi
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 18. 8. 2006 13:51

Vytvor si súbor s názvom boot.ini (trebárs aj na pracovnej ploche) a
vlož do tohoto súboru tieto riadky:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

- ulož súbor
- stanov mu atribút "skrytý" a "Iba na čítanie"
- nakopíruj ho na root disku C (C:/boot.ini), ak tam už súbor boot.ini je, tak ho zmaž, pretože tento je nejakým, spôsobom poškodený
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chochi 21. 8. 2006 19:00

a do jakého typu souboru to mám nakopírovat, zkopčil jsem to do txt a pořád nic
chochi
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 21. 8. 2006 21:38

Tak ten *.txt premenuj na boot.ini ulož tento súbor, nastav mu atribút "skrytý" a "Iba na čítanie" a nakopíruj ho na root disku C (C:/boot.ini). Ak tam už nejaký súbor boot.ini je, tak ho zmaž, pretože tento je nejakým, spôsobom poškodený.
___
ALEBO, KEĎ NEDOKÁŽEŠ VYTVORIŤ SUBOR boot.ini, tak zmeň údaje v súbore boot.ini, ktorý ti už na disku jestvuje. Postup:
1. Pravým tlačítkem myši klepněte na položku Tento počítač a potom na příkaz Vlastnosti.
2. Na kartě Upřesnit klepněte na tlačítko Nastavení ve skupinovém rámečku Spuštění a zotavení systému.
3. Ve skupinovém rámečku Spuštění systému klepněte na tlačítko Upravit. Soubor se otevře v programu Poznámkový blok, kde jej můžete upravit a napíš tam, alebo nakopíruj toto:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
4. V programu Poznámkový blok klepněte na panelu nabídek na nabídku Soubor a klepněte na příkaz Uložit.
5. Reštartuj PC.

//Mývalice: Příště použij tlačítko Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chochi 22. 8. 2006 09:40

díky moc, jsem rád , že jsi byl se mnou trpělivý a díky tvému přehlednému návodu jsem to zvládl bez problému,
chochi
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 22. 8. 2006 18:39

Ansam píše://Mývalice: Příště použij tlačítko
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 22. 8. 2006 19:08

Boot.ini se také dobře edituje pomocí Msconfig (to je přímo příkaz, který jej spustí). Pro méně zkušeného je to snad i lepší postup (on je to dobrý postup i pro zkušeného).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků