Checkdisk při každém startu

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod T3SS 12. 12. 2006 14:48

Najednou mi při každém startu chdsk kontroluje konzistenci na disku. Dříve to nedělal, poslední dobou jsem nic neinstaloval, jen MS Office. Nechce se mi zasahovat do registrů, ale asi to bude jediná možnost. Jde mi hlavně o to aby se chkdsk vypnul, ale když by byl náhodou potřeba kvůli chybě na disku při bootu aby byl k dispozici.

Šlo by ta automatická kontrola při každém startu vypnout nějakým jiným způsobem než za pomoci registrů?

Hledal jsem, googlil jsem a řešení jsem nenašel. Jen tady na živě krátký článek http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=4271
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod T3SS 12. 12. 2006 16:54

Na to jsem koukal taky, i když je pravda že ty všechny odkazy jsem nenašel. (zapoměl jsem že se to dříve jmenovalo ScanDisc) Asi polovina rad je aby uživatel přešel z FAT32 na NTFS. Já mám NTFS a ten checkdisk vidím poprvé od dob W98. Nebo také v těch odkazech byly rady ať se nechá projet ten test celý, ale já jsem to tak udělal. No nic tak já projedu disky tim checkdiskem přímo ve widlích a defragmentuju a uvidí se...
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 12. 12. 2006 17:02

Zřejmě máš na disku chybu kterou ten Checkdisk neumí opravit.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koenzim 26. 5. 2007 08:26

Vyriesil tento problem uz niekto? Robi mi to iste. PLS, nejake spolahlive riesenie.
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 26. 5. 2007 16:05

Mně se to povedlo vrácením se k poslednímu bodu obnovy. Pokud ji chceš použit a máš na disku důležitá data, doporučuji ti si pro jistotu provést zálohu.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Bob&Dave 26. 5. 2007 16:13

Mel jsem jeden disk, ktery tohle delal. Nejdrive se nejak "po*ral" hvizdal a nechtel se objevit v systemu. Po naformatovani chodil, ale stale spoustel scandisc ktery nenasel zadnou chybu. Vyzkousel jsem i spoustu jinych diskovych DOSovskych utilit na kontrolu disku a nic. Tak jsem ho nekolika mesicich vyhodil, protoze byl uz 3 roky stary a obaval jsme se o moznou ztratu dat.
Bob&Dave
Junior