Podivný mail od Seznamu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 20. 12. 2006 16:12

Na jeden můj mailový účet na Seznamu mi přišel tenhle mail (dnes už podruhé):

Kód: Vybrat vše
Dear Valued Member,

According to our terms of services, you will have to confirm your e-mail by the following link, or your account will be suspended within 24 hours for security reasons.

[odkaz na PIF soubor]

After following the instructions in the sheet, your account will not be interrupted and will continue as normal.

Thanks for your attention to this request. We apologize for any inconvenience.

Sincerely, Seznam Abuse Department

Co to má být? Jako odesílatel je "abuse@seznam.cz", což mi přijde divné, protože abuse znamená česky týrat/týrání. Navíc maily od Seznamu chodí v češtině.

Mám to chápat tak, že do Seznamu se někdo neboural a robotem rozesílá takové zprávy? Ten soubor jsem raději neotvíral, kdo ví, co to je
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 20. 12. 2006 16:20

Ten e-mail si mohl zaregistrovat kdokoliv, takže myslím, že teď už ti je určitě jasné, co to znamená.
gifter
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 20. 12. 2006 16:28

ConPower píše:Co to má být? Jako odesílatel je "abuse@seznam.cz", což mi přijde divné, protože abuse znamená česky týrat/týrání. Navíc maily od Seznamu chodí v češtině.

Mám to chápat tak, že do Seznamu se někdo neboural a robotem rozesílá takové zprávy? Ten soubor jsem raději neotvíral, kdo ví, co to jen/quote]


To nějak nechápu, proč by se tam někdo měl nabourat? Já si přece také mohu vytvořit e-mail například: teamINFO@seznam.cz a nikam se nemusím nabourávat.
Anonymous

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 20. 12. 2006 16:35

nemas jistotu, ze je to poslano z abuse@seznam.cz :) dotycny srandista ani nemusi mit u seznamu tu adresu zaregistrovanou, utocnikovi jde hlavne o ten PIF, zfalsovat odesilatele je snadne... a je to anglicky - je zvykem, ze zahranicni ISP maji zrizenu adresu abuse@domain, ten srandista bude urcite nekdo z ciziny
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod running-free 20. 12. 2006 16:48

Dej sem odkaz na ten pif soubor, já se na něj kouknu :-)
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 21. 12. 2006 14:30

Jersey II. píše:To nějak nechápu, proč by se tam někdo měl nabourat? Já si přece také mohu vytvořit e-mail například: teamINFO@seznam.cz a nikam se nemusím nabourávat. /quote]

:oops: To jsem si neuvědomil. Já už myslel na adresy jako helpdesk@seznam.cz, že to je prostě "něco z vedení".

Takže prostě normální spam? Dneska mi přišel zase. :-/
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod Her0des 21. 12. 2006 14:36

...To jsem si neuvědomil. Já už myslel na adresy jako helpdesk@seznam.cz, že to je prostě "něco z vedení"..

no, kdyby si se nad tim aspon trochu pozastavil, tak firma seznam rozhodne takovy mejly nema. ma vzdycky jmeno@helpdesk.seznam.cz, jmeno@firma.seznam.cz, jmeno@support.seznam.cz atd...
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 22. 12. 2006 19:40

A to zas ne. Když si najedeš na Seznam, úplně dole je odkaz "technická podpora", je to na mailovou adresu helpdesk@seznam.cz :wink:
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod includes 22. 12. 2006 19:44

2ConPower: Tak to tedy vypadá asi na nějaký phishing :wink: ...
includes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spora 22. 12. 2006 20:04

Uff, cekal bych, ze na Zive v diskuzi nenajdu ani znamku pochybnosti nad takovouhle blbosti - prirozene, ze jde o mail, se kterym nemuze nikdo alespon trosku soudny udelat nic jineho, nez ho okamzite smazat (a neotvirat).
spora
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 22. 12. 2006 20:21

Kdyby všichni všechno věděli, tak se může toto fórum zrušit...
gifter
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eso 22. 12. 2006 22:45

Je to virus, ktery se rozesila automaticky a jako prijemce a odesilatele pouziva adresy nalezene v nakazenem pocitaci nebo na internetu..

Odeslat email, ktery se tvari, ze je poslany z jakekoli adresy je snadne.
eso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke608 24. 12. 2006 21:20

a navic má určitě seznam chráněné uživatelské jména, na které se nedá zaregistrovat...
Luke608
Junior

Odeslat příspěvekod lmojzis 11. 10. 2011 07:00

To si snad děláte legraci, ne? Adresa abuse@domena.tld je klasická adresa pro oznámení zneužití služeb. Když mi clověk ze seznamu posílal spam, napsal jsem na abuse@seznam.cz a oni mu to zatrhli. To je jedna věc. Vyplašené příspěvky typu "Oh bože, to musí být určitě spam!" jsou totální blbost. Pokud se jedná o takto potenciálně důležitý mail, jsou dvě možnosti.
- Zkušený uživatel otevře hlavičky zprávy, ze kterých zjistí, jestli e-mail skutečně odešel ze seznamu.
- Nezkušený uživatel odpoví na totožnou zprávu, pokud to neni noreply, pokud ano, odpoví na info. Samozřejmě nechá původní zprávu s tím, že se zeptá, jestli je to legitimní e-mail.

Záhada vyřešena, Watsone.
lmojzis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 10. 2011 07:11

Po pěti letech, Sherlocku.`

Za těch 5 let možná stihli tu schránku založit, ale naštěstí pořád nezačali komunikovat v angličtině, takže ověřováním legitimity takového mailu se není nutné zdržovat.
Naposledy upravil vladimir dne 11. 10. 2011 07:25, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků