Pripojeni PC k TV pres HDMI + zvuk

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fulllist 26. 5. 2007 21:31

Zdravim.
Potrebuju poradit. Propojil jsem PC s TV pres HDMI... Mam BFG GF 8800 GTS a koupil jsem na to kabel DVI - HDMI... obraz mi jede v pohode a je super ale nevim jak pripojit zvuk aby mi sel z TV zatim musim pouzivat sluchatka... driv kdyz jsem to pripojoval pres S-Video tak to bylo v poho pres 2 Cinche do zvukovky a jeden do grafiky... ale ted kdyz pripojim obraz pres to DVI - HDMI a zvuk pres Cinche tak mi to nejede protoze zvuk (S-Video) je na jinym AV kanalu jak obraz (HDMI)... takze bud mam obraz nebo zvuk asi by to chtelo propojit nejak zvukovku a grafiku a pak vest zvuk aji video pres to HDMI.. nevite jak na to??
nebo jestli to jde nejak jinak??


Mam zakladovku GB 965P-DS4 P965 s775 a pripojuju to na TV Plazma Panasonic TH-42PV60.
fulllist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dnv 26. 5. 2007 21:38

pokial používaš redukciu dvi-hdmi,do hdmi zvuk nijako nedostaneš,zvuk musíš nejako dostať cez zvukovú kartu/výstupy,spdif ap./,zvuk ide cez hdmi iba na kartách,ktoré majú hdmi integrované priamo na karte,nie cez redukciu dvi-hdmi,tam ide iba obraz
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fulllist 26. 5. 2007 21:40

tak to jsem vyhodil asi prachy za ten kabel :) a budu muset pres cinche.... skoda pres HDMI je asi lepsi obraz...
fulllist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crocjirka 26. 5. 2007 22:10

no tak vem hdmi a cinchovej spdif..sice to budou dva kabely...ale tak pujde to..
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulllist 26. 5. 2007 22:32

co je SPDIF? a kam to mam pripojit... prosim o presnejsi popis. diky
fulllist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 5. 2007 02:12

Mno, v tomhle směru by asi byla docela vhodná ATI 2900 XT... (pokud se nepletu, má HDMI zvukový výstup)... Ale co už :) Udělej, jak bylo výše popsáno.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulllist 27. 5. 2007 10:04

udelal bych jak bylo vyse popsano kdybych vedel jak.... :) co je to ten spdif a jak a kam to pripojit?
fulllist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oh01 27. 5. 2007 10:06

Digitalni vystup zvukovky :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/SPDIF
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulllist 27. 5. 2007 10:49

ok ale ten mam zapojit kam nebo jak to spojit s tim HDMI? jak jsem popsal vyse zkousel jsem to pres cinche a taky to slo jen byl obraz a zvuk na jinym kanale.... tady to bude na stejnym?
fulllist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dnv 29. 5. 2007 17:17

ten televízor nemá možnosť spojiť obraz+zvuk z externého zdroja do jedného celku ?Ja osobne mám lcd Tesla/k nej len tolko, že zlaté české ručičky/ a tam je v ovládaní jeden blbuvzdorný gombík mix /tv/pc a ide zvuk+obraz dohromady,pokial je detegovaný pripojený externý zdroj A/V,pozri v manuáli k tv,či tam nieje nejakým spôsobom implementovaná takáto funkcia,aj keď pri HDMI,ktorá zároveň slúži ako ochrana proti kopírovaniu,predpokladám skôr problém,keď to nedovolí tv zmiešať dohromady,zrejme jediná možnosť bude nákup graf.karty s HDMI výstupom/momentálne je dostupný na trhu napr.Sapphire Radeon1600/1650pro-HDMI agp/pcie/
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Henry2 13. 6. 2007 05:51

Kdyz pouzijes tu redukci, tak si zvuk pripoj pres cinche do Audio in vzadu, hned vedle komponentniho vstupu. Pak vez do sound menu a prepni si HDMI audio in z Digital na Analog a bude to hrat...
Henry2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cipo281 19. 1. 2012 21:51

Zdravím,koupil jsem si HDMI kabel,abych propojil své PC s plazmou
LG.Obraz jede bez chyby,ale zvuk funguje buď na PC nebo na plazmě,ale ne současně na obouch.Dá se to ovládat:
Ovládací panely\Zvuky a zvuková zařízení\ a tam přepínat mezi
SoundMAX HD Audio (funguje PC),nebo AMD HD Audio rear output (funguje plazma).
Grafiku mám AMD Radeon HD 6500 series.
Nevíte někdo co s tím?Prosíííím!!!!! :oboze
Cipo281
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků