Universální ovladač webkamery

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 3. 6. 2007 19:31

Po nové instalaci W Xp mě tyto nemůžou nají ovladač USB webkamery. Sice zaznamená nový hardware, ale ovladač nenajde. Bohužel na stránky výrobce se podívat nedokážu, protože je to nějaké noname kamera koupená kdesi v USA a už ani nevím, jestli k ní bylo instal CD a pokud ano nemůžu ho najít.
Existuje prosím teda nějaký universální ovladač webkamer? Zkusil jsem stáhnout program na práci s kamerou (Manycam), ten sice tvrdí, že kameru našel a poští ji i ve skypu, ve skutečnosti je obrazovka ale černá.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 4. 6. 2007 14:49

to žádný takový neexistuje? Přece nevyhodím webkameru, jen kvůli tomu, že W nenajde ovladač?!
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod P800 4. 6. 2007 14:55

Vyhodíš kameru proto, že jsi někam zašantročil ovladače. Tedy ne proto, že ho Wokna nenajdou, OK?
P800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 4. 6. 2007 15:44

jasný, nikdo nikdy neztrati nějaké Cdo s ovladačema. Proč teda W kameru rozpoznají, ale ovladače nenajdou?
Myš, klávesnice i ostatní periferie universální ovladače mají, webkamery ne?
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod HiroSK 4. 6. 2007 15:54

Mys a klavesnica su standardizovane veci - komunikuju s PC rovnako. Teda okrem specialitiek - ked ma niektora nastavenie citlivosti, makra, display, tak tieto veci ti so standardnym ovladacom nepojdu, ale pisat na nich budes moct.
Webkamerky ale nemaju standardizovanu komunikaciu s PC - kazda komunikuje inak.
A posledna vec: Windows zisti co si pripojil cez USB podla sprav ktore zariadenie zasle - a tam sa nachadza aj nazov zariadenia. Takze vie nazov toho co si pripojil, ale nevie to ovladat.
AMD Athlon 64 X2 4200+, 4x1GB DDR II 800MHz, Asus M2N-E 570Ultra, Creative X-Fi Fatality, Asus 8600GT, Seagate 750+320+200+120GB
Thermaltake MatrixVX VD3000BWA, Asus A-45GA 450W, Scythe SCKM-1000, Noctua NH-U12F
Samsung 226BW, Logitech G15 + G5
HiroSK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 4. 6. 2007 15:58

Presne tak.Mysi, klavesnice jsou standardni periferie. Webkamery ... co usetris na porizovaci cene to te bude stat na casu s neexistujici podporou pro nove OS

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 4. 6. 2007 17:28

ok, dík za vysvětlení
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 6. 6. 2007 13:18

pokús sa aspoň zistiť nejakým diagnostickým programom,aký čip je v kamere,alebo na nejakom štítku,nápise alebo niekde na kamere,či tam nieje FCC číslo,podla toho by sa dali zohnať aspoň približne kompaktibilné ovládače,univerzálne pre kameru nemôžu existovať už len z toho dôvodu,že každá kamera má vnútri iný videočip,ovládače sa dajú univerzálne použiť iba na kamerách,ktoré majú rovnaké videočipy,väčšina tých najjednoduchších má vnútri Omnivision/ Winbond čip,vyskúšaj,či nebudú funkčné ovládače pre web kamery Orbiscam/Omnivision,prípadne ADS Pyro USB webcam
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MMKS 6. 6. 2007 19:01

děkuju, zkusím: Ta kamera je tak noname, že nemá na sobě ani písmenko.
Při první instalaci, jsem myslel že se natáhli ovladače z W, protože z toho CD mě instalace nějak nešla. Proto jsem to CD nějak nehlídal
MMKS
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků