Jak zmenšit velikost videa ?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hacker Roll 6. 8. 2007 21:50

Ahojki,potřeboval bych prosím poradit nějaký program,kterým můžu zmenšit velikost videa.Nějaký kompresor,nebo jak se jim říká.Děkuji všem.

//Mývalice: Odstraněno formátování - formátuj text s rozumem, zvýrazňuj jen klíčová slova.
Hacker Roll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod extremon 6. 8. 2007 21:56

jak velikost? zmena rozliseni nebo jen velikost vysledneho souboru?
extremon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hacker Roll 6. 8. 2007 22:09

No mám video které má 130mb a potřebuji ho zmáčnout na 100mb abych ho mohl upnout na Youtube,protože 100mb je maximum uploadu jednoho videa.
Hacker Roll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 6. 8. 2007 22:26

Hacker Roll
Obávám se, že si to představuješ trochu jako Hurvínek válku. Zmenšit video znamená použít nějaký video editor, nastavit správně parametry výstupního souboru, zvolit správný formát komprese videa, komprese zvuku a kontejneru. Potom také správně nastavit parametry video a audio kodeku. Jaký editor je třeba použít závisí na formátu zdrojového videa. Pokud máš AVI nebo MPEG-1, můžeš zkusit VirtualDub (+ potřebné kodeky) nebo Avidemux, který navíc umí i MPEG-2, MP4, OGM, FLV a částečně i MKV. Návodů jak ty programy používat najdeš na internetu plno, třeba i na mých stránkách.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hacker Roll 6. 8. 2007 22:33

No já myslel něco jako je pro telefony Smartmovie,který danné video jednoduše namačká na maximum a tím ho zmenší.Moc se v tom nevyznám,takže nevím.Videa mám ve formátu MOV.
Hacker Roll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 7. 8. 2007 21:37

Pokud to je MOV, tak potom zkus Avidemux, ten by to měl načíst. Programů, který Ti video různě překódují do různých parametrů je plno, ale musíš vědět, jaký formát chceš na vstupu. U mobilů jsou všechny parametry dané, ale u videa pro YouTube máš svobodu volby. Jenže ta bývá často úskalím. Abys mohl zvolit, musíš mít informace.

Pokud s tím chceš nějak pomoct, tam mi pošli informace o tom zdrojovém videu z programu MediaInfo nebo z GSpotu.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hacker Roll 8. 8. 2007 08:55

Super,děkuji moc za radu,prográmek určitě vyzkouším a pak se určitě ozvu,jak jsem dopadl.Nejspíše ale využiji nabízené pomoci.Ještě jednou děkuji moc.
Hacker Roll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hacker Roll 8. 8. 2007 09:42

Tak Ti to tady posílám,nějak jsem to nerozlousknul v Avidemuxu,nechce mi to otevřít ten soubor,tak nevím.Pokud budeš vědět tak prosím porad.Děkuji.

General #0
Count : 163
Count of stream of t : 1
Kind of stream : General
StreamKindID : 0
Count of video strea : 0
Count of audio strea : 0
Count of text stream : 0
Count of chapter str : 0
Complete name : D:\Photos + videos\Foto + video 2\Dovolená Staré Hobzí 2007\Dovolená Staré Hobzí 2007 Video\Oslava 30.MOV
Folder name : D:\Photos + videos\Foto + video 2\Dovolená Staré Hobzí 2007\Dovolená Staré Hobzí 2007 Video
File name : Oslava 30
File extension : mov
Format : Quicktime
Format : Quicktime
Url : http://www.apple.com/quicktime/download/standalone.html
Extensions : QT MOV
Codec : Quicktime
Codec : Quicktime
Url : http://www.apple.com/quicktime/download/standalone.html
Extensions : QT MOV
File size : 136610140
File size : 130 MiB
File size : 130 MiB
File size : 130 MiB
File size : 130 MiB
File size : 130.3 MiB
Hacker Roll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CrazyIvan 8. 8. 2007 09:48

dobre programy su aj imTOO,napr.imTOO MPEG encoder,imTOO AVI encoder atd.
Asus Striker Extreme,C2D E2160 1.8GHz@3.15GHz,4x1Gb A-Data Vitesta Extreme 800MHz,Gigabyte GTX460 1GB DDR5,WD Raptor 74Gb,WD 320Gb,DVD-RW LG H30N,CoolerMaster Ammo 533 Black,Enermax Liberty 500W+++Logitech G15,Razer DiamondBack Plasma Limited Ed.
CrazyIvan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gadelat 8. 8. 2007 11:39

Ja uploadujem videa na video.google.com cez google uploader a problemy s velkostou nemam, navyse sa tam video zachovava vo vyssej kvalite ako na youtube.
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 8. 8. 2007 12:15

Hacker Roll
Tam nebylo víc informací? Tohle je pouze o kontejneru, bohužel tam chybí to co bych potřeboval vědět: komprese videa, komprese zvuku, rozlišení videa, snímková frekvence atd.

Ale pokud to je video z foťáku, tipoval bych to na MJPEG kompresi a rozlišení 640x480. V tom případě nebude žádný problém vejít se do 100MB s výsledkem. Můžeš zkusit program třeba program MP4Cam2AVI. Po spuštění nejdřív přepni do Expert módu (Settings -> Program Mode -> Expert). Tím získáš možnost nastavit rekompresi videa pomocí kodeku XviD. Potom zvol kvalitu (vyšší kvalita = větší velikost), ale podle mě i na nejvyšší kvalitu se vejdeš do 100MB.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hacker Roll 8. 8. 2007 14:17

No to co mi to tam napsalo jsem vše zaslal.Více toho tam nebylo.Máš pravdu,je to foceno z fotoaparatu.Programek vyzkouším co a jak a když tak se zase ozvu.Díky taky pánum CrayzIvan a Gadelat,vyzkouším to Google video a uvidíme.Díky všem za pomoc.
Hacker Roll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod originalkulda 21. 9. 2010 19:15

Ahoj chlapi,

mám podobný problém ale video mám ve velikosti 1280x720 a chtěl bych změnit rozlišení na 640x480 či jiným způsobem změnit velikost 6minutového videa z 800mb :potichu :lol: na minimálně 100-200mb ... jak nastavit požadovaný program aby to šlo ? či použít jiný ?
zkouším recompresi na low qaulity uvidím výsledek ale přijmu jakékoli návrhy :-) díkes
originalkulda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků