Windows Vista - WIFI - pomoc

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 29. 9. 2007 20:03

Zdravim vsechny a rad bych poprosil o pomoc s nastavenim. Z vedlejsiho domu chytam wifi na win XP....a ted jsem si koupil acces point a laptop s windows vista. Na AP se s xp dostanu, ale s vistou vubec !!! i kdyz tu sit vista vidi, ale nepripoji se !!!, kdyz dam pripojit. Pritom s tim laptopem s vistou se pripojim k te stavajici siti co doted funguje, ale k te nove s jinym nazvem co jsem chtel zprovoznit pres acces point se nepripojim. Uf..snad jsem to dobre vysvetlil...mate prosim nejaky napad co vyzkouset. Diky moc. Asi je nejake nastaveni blbe v AP, ale s XP se na to dostanu...je to zvlastni
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 9. 2007 20:14

Možností je moc:
- na AP máš filtr na MAC adresu a karta z Vista tam není
- máš omezený rozsah na DHCP serveru a nemůže se tak přiřadit IP adresa
- nepoužíváš DHCP a na Vista nemáš pevnou IP adresu
- pevnou IP máš, ale ve špatném rozsahu / jiná síť
- máš skryté SSID a na VIsta nemáš nastaveno "připojit i když síť nevysílá"

atd.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 29. 9. 2007 20:29

mužete mi prosim rici trochu o tom jaky rozsah IP adres bych mel zadat?? ted tam je pouze 192.168.0.100 az 192.168.0.200, kdyz zadam DHCP pridelovat automaticky. Xp to mozna zkousne a vista ne...to by mohlo byt..co bych mel zadat. AP je znacka d-lynk
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 29. 9. 2007 21:26

uz jsem se trochu dozvedel odpoved...je to popsano na http://jiribrejcha.net/ a pak na microsoftu. Vista blbe komunikuje s nejakyma DHCP serverama a neda jim IP adresu.
Muzete mi to prosim lepe popsat...hlavne jak mam v bodu 4 kam co zadat. To mam napsat do policka co mi vytvori tu novou hodnotu, nebo nekam jinam a jak...jako retezec....je tam vice voleb ?? Omluvam se za blbej a nejapnej dotaz, ale v registrech jsem nejak moc nedelal. Diky vsem

In this registry path, click the (GUID) subkey that corresponds to the network adapter that is connected to the network.
3. On the Edit menu, point to New, and then click DWORD (32-bit) Value.
4. In the New Value #1 box, type DhcpConnEnableBcastFlagToggle, and then press ENTER.
5. Right-click DhcpConnEnableBcastFlagToggle, and then click Modify.
6. In the Value data box, type 1, and then click OK.
7. Close Registry Editor.
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 9. 2007 21:53

Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 29. 9. 2007 22:27

stejne bych potreboval PROSIM pomoci : Napisu to k bodum :
1. Click Start, type regedit in the Start Search box, and then click regedit in the Programs list.

If you are prompted for an administrator password or for confirmation, type your password, or click Continue.
2. Locate and then click the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID} - JAK SI MAM PRELOZIT GUIDE...ZADNEHO PRUVODCE NEMAM
In this registry path, click the (GUID) subkey that corresponds to the network adapter that is connected to the network.
3. On the Edit menu, point to New, and then click DWORD (32-bit) Value. MAM DAT NOVY RADEK, NEBO PREPSAT TEN RADEK CO TAM JE A JE NAZVAN VYCHOZI
4. In the New Value #1 box, type - DhcpConnEnableBcastFlagToggle, and then press ENTER. -NAPISU DO NAZVU TEDA TUTO HODNOTU5. Right-click DhcpConnEnableBcastFlagToggle, and then click Modify.
6. In the Value data box, type 1, and then click OK. - TOMUHLE NEROZUMIM JAK TO MAM UDELAT A CO JE MYSLENO TOU JEDNICKOU
7. Close Registry Editor

dIKY ZA OCHOTU..
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 9. 2007 22:32

To GUID je číslo přiřazené dané síťové kartě, pokud jich tam bude více udělej změny ve všech GUID. Hodnotu vytvoř novou, typu DWORD(32), s názvem DhcpConnEnableBcastFlagToggle a obsahem "1".

Před změnami si vytvoř Bod obnovení, pokud se něco pokazí, ať se můžeš vrátit zpět.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 29. 9. 2007 22:46

to me z toho drbne. Kdyz dojdu az do INTERFACES, tak jsou tam dva klice zacinajici jeden 5ADE.... a druhy 6EB1.....oba klice uz obsahuji tu uvedenou vetu Dhcp....kde DATA je : 0x0000000 (1)

Kam prosim mam da tu vetu??? hned do toho INTERFACES ?? tam je radek s nazvem vychozi hodnota..to tam mam nechat, nebo prepsat a kdyz nechat, tak zadam novy radek a do nazvu dam tu hodnotu...do typ ten typ a do DATA dam co ??? take 0x0000000 (1)...nebo jen ciste 1 a nic vice.....
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 9. 2007 23:05

Obrázek
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 30. 9. 2007 09:38

tu hodnotu jsem dal nejdrive do interface...neslo to, tak jsem to dal do vsech klicu co jsem mel pod interface...a take to nejde. Na notebook s VISTOU chytam 2 wifi a jedna jede krasne a do druhe co je na acces pointu nejde. Vedlejsi pocitac, kde je XP tak ten chytne jak acces point, tak klasickou wifi co tu mam uz dlouho. Prochazim nastaveni AP a nevim co zmenit....DHCP na AP prirazuje v rozmezi 192.168.0.100 az 192.168.0.200 ......masku podsite mi to na XP ukazuje, ze to dalo 255.255.255.0.....a protoze se z XP pripojim a z Vistou ne, tak asi bude spatne nastaveni ve VISTE....prosim o radu, kdyz Vas neco napadne, ale jsem laik a mam i VISTU prvne v ruce...nevim kde se co meni...prosim popiste. Diky moc
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 30. 9. 2007 09:51

jeste bych chtel rici. Vista komunikuje s ACCES Pointem v zacatku...vidi tu sit a i chce po me heslo !!! co jsem zadal do acces pointu jako zabezpeceni. Jen po heslu se nedokaze pripojit uplne....to je hruza...pripada mi to opravdu jako neco blbe s IP adresama. Diky
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwertysimo 30. 9. 2007 10:03

presne tento problem som riesil pred mesiacom u zakaznika, kedy sa ntb s W2K a ntb s WXP bez problemov pripojili k AP znacky Planet, ale ntb s WV sa spraval presne ako si opisal. par hodin som zabil na googli, skusanim zmien v registri ako radil MS, tiez som skusal nastavit staticke IP, kedze sa malo jednat o problem s DHCP, ale nic...

tak som ntb s WV zobral prec, ze nan hodim WXP. doma som ho len tak na skusku skusil pripojit k mojmu AP a podarilo sa to na prvy pokus. jednalo sa o AP "MSI GATEWAY 108 Mbps RG60SE", dokonca to ficalo aj so starsou 54 Mbps verziou. za tie peniaze bola moja volba jednoznacna - zakaznikovi som odporucil kupu tohto AP. odvtedy ziadny problem
qwertysimo
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 9. 2007 10:06

Jaké máš na té sítí zabezpečení? WEP? WPA s AES? WPA s TKIP? WPA2? Zkus sít přidat ručně v Centrum sítí a sdílení / Nastavit připojení a síť / Ručně připojit k bezdrátové síti.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.mchumacher 30. 9. 2007 10:23

zabezpeceni mam WPA-PSK...jeste tu jsou volby WPA2-PSK , WPA a WPA2 .....mam dat neco jineho ??? V rucnim pripojeni jsem to zkousel , ale nejak to neslo take.....
m.mchumacher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwertysimo 30. 9. 2007 10:35

to co pisal radek, som samozrejme skusal. zabezpecenie siete nemalo vplyv na problem, vratane filtrovania MAC adries. o rucnom pridani pripojenia ani nehovorim. AP s najnovsim firmverom, nic....

mas kamosov ktori maju ine AP ako ty? skus sa pripojit u nich

ak by niekto vyriesil tento problem inak ako som pisal vyssie, nech sa prosim s nami podeli o info
qwertysimo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků