Už zase zatýkali a kradli...

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod WarCZ 14. 12. 2007 16:44

Tak nam udělali další zatah na kolejích... co si o tom myslíte ? Myslim že by tresty nemuseli byt tak vysoke pokud tam nebyl umysl obohatit se...

http://zpravy.idnes.cz/zatah-na-strahove-dovedl-policii-k-softwarovym-piratum-pjc-/krimi.asp?c=A071214_145027_krimi_zra

http://www.novinky.cz/clanek/128907-policie-provedla-zatah-na-piraty-na-strahovskych-kolejich.html
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 14. 12. 2007 18:26

Chudaci studenti :wink:
Urcite to delali s dobrym umyslem :lol: :lol:
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 14. 12. 2007 18:43

Přesně tak. Nikdo v tom nemá dobrý úmysl, a ukažte mi někoho, kdo uploaduje přes P2P sítě a chce se obohatit :D
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 14. 12. 2007 20:10

Když už má policie všechno vyřešené (vraždy, loupeže atd.) tak proč z nudy nejít po studentech.
V Kanadě mají policii která přiznala že to nestíhá a proto nemá čas studenty honit. :lol:
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod facility 15. 12. 2007 00:31

Je mi ich luto ,tak velka strata pre P2P ...a pre nas vsetkych...
Vyzivam vas k horlivemu kopirovaniu nelegalneho softu a podobne....

Snad ich vtom nenechame ... :twisted:
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 12. 2007 04:06

Akademicka puda byla obvykle usetrena, alespon u nas to tak bylo. Kdyz se neco delo na akademicke pude, byl klid. I kdyz FTP server registrovany na damske zachody byl trosku divny, lec tolik cisel pokoju proste nesko kontrolovat.

Maj blbe, to zase banda FI.MUNI oslavuje, Strahovaci down. Standardni firmy maji to co maji (bezny standard kolejnich hubu/servery/...) a ty tezke pripady maji v kleci.

I tak se divim, ale mit film par minut pro premiere v USA/pred premierou a pak tak za 2 - 4 hodiny lovit na hubu titulky melo sve kouzlo :-)
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drnoha 15. 12. 2007 09:56

JRD píše:Když už má policie všechno vyřešené (vraždy, loupeže atd.) tak proč z nudy nejít po studentech.
V Kanadě mají policii která přiznala že to nestíhá a proto nemá čas studenty honit. :lol:g/quote]


A teď je otázka, zda máme tak super schopnou policii, že to všechno stíhá, nebo naopak jdou po studentech, což je lehké, než aby řešili vraždy, tunelování, loupeže apod.
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 15. 12. 2007 12:34

to druhe.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 15. 12. 2007 13:20

Nemůžete to takhle srovnávat. Loupeže dělá obecná kriminálka, tunelování porušování autorských práv apod. dělá hospodářská kriminálka a vraždy dělají lidé od vražd :). Není to tak, že se neřeší vraždy, ale místo toho raději hodní studenty.

Takový "schopný" student má doma kupříkladu z p2p stáhnuté windows, photoshop, ilustrator, flash, premiere, zoner, hry + kdovícoještě, to jsou licence v hodnotě třeba 100 000 Kč. A to už je docela závažný trestný čin, nebo ne?
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 15. 12. 2007 13:32

Velká část studentů ČVUT má základní software zdarma v rámci MSDN AA a podobných programů jiných výrobců. Možná o tom ani někteří neví. Tak nechápu proč by měli porušovat autorská práva. Navíc jsou tu ještě open-source řešení, které na některých fakultách stačí a někde se prakticky využívají jen tyto nástroje. Taky jsem měl ze začátku kde co nelegálního, v současné době už prakticky ze softwaru nic (Windows - školní nebo Linux, Photoshop - na co? mám GIMP, MS Office - na co, mám OpenOffice, vývojová prostředí - Eclipse, nepotřebuji žádné Visual Studio - i když to taky škola zdarma poskytuje), Hry - Age of Empires III (500Kč), UT2004 (300Kč) - stačilo počkat chvíli od uvedení a je to za pakatel, ale i většina nových her se dá sehnat pod 1000Kč). Mít legální software skutečně jde, člověk se naučí spoustu věcí použitím alternativ a člověk dá jen občas pár korun za nějakou tu hru.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master Awast 15. 12. 2007 13:33

[quote="Lukáš V."t
A to už je docela závažný trestný čin, nebo ne?b/quote]


Jo, to už je docela mazec...


wojta

Tak bych to viděl i já...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 15. 12. 2007 13:44

Taky souhlasím s Wojtou, můj post byla jen názorná ukázka, kam až může pirátství dojít. Jaké škody může způsobit.

OT: Jak je to s těmi školními licencemi, po ukončení školy se ruší, instalační média se vrátí? O tuhle oblast jsem se nikdy nezajímal, tak v tom nemám moc jasno.
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drnoha 15. 12. 2007 15:25

Problém je v tom, že 49,5% o těch studentských licencích neví a i kdyby věděli, tak na to kašlou, dalších 49,5% na to kašle rovnou. Znám dost lidí, kteří by si nepořídili originální software ani zadarmo.

Druhá věc je ta, že nemají takhle zadarmo hry.

EDIT:
A třetí věc, o kterou šlo v této kauze, nešlo o to, že by takový soft a filmy používali, oni to hlavně poskytovali dále.

PS.
To s těma policajtama bylo jen takové rypnutí, samozřejmě vím, co a jak.
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WarCZ 15. 12. 2007 20:53

mam MSDNAA licence ale film přes ni neseženeš :o) Druha věc je sežeňte mi v ČR film v HDTV 1080p... jde to vubec ?
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drnoha 15. 12. 2007 21:11

WarCZ

A jsi si naprosto jistý, že bez filmu v 1080p nemůžeš žít?
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků