Ako na Bootscreen?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dandeee 30. 3. 2008 21:16

Zdravim.Mam nainstalovane Windows XP prof a chcel by som nainstalovat obrazok,ktory by sa objavoval hned po zapnuti PC pri bootovani az po start Windows. Dodavam,ze subor boot.ini som uz nasiel a co dalej?Dakujem.
dandeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 30. 3. 2008 21:24

silně nedoporučuju; obrázek, zobrazující se během bootování (bootscreen) je vázanej na kernel (je přímo jeho součástí), takže jeho změnou pro tebe bude v budoucnu obtížný instalovat systémový prvky, což se projeví především v případě blížícího se SP3...

opravdu potřebuješ měnit něco, co se zobrazuje na 3 vteřiny jednou za den/týden/měsíc ?

ve skutečnosti to ale není nic těžkýho, skompilovanej a ready-to-use bootscreen je v podobě .exe souboru, ten si kamkoliv nakopíruješ a boot.ini upravíš tak, aby položka s informací o bootovaným systému obsahovala parametr /Kernel=cesta_k_vlastnímu_bootscreenu.exe

nemusím snad zdůrazňovat, že jakejkoliv veřejně dostupnej upravenej bootscreen může obsahovat (a obvykle obsahuje) vir...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandeee 30. 3. 2008 21:36

Je to firemne logo a chcem to tam vratit.Prave po preformatovani disku a nainstalovani W XP to zmizlo,takze to suvisi s Voknami.
dandeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 30. 3. 2008 21:41

pokud jsi disk přeformátoval, nepochybně jsi smazal i ten alternativní kernel s logem firmy jako bootscreen...pokud tedy ten alternativní kernel nemáš po ruce, není ani co měnit...

můžeš se pokusit změnit aktuální bootscreen pomocí jakýhokoliv "resource editoru" (ResHack, Restorator) a obrázek firemního loga naimportovat do souboru ntoskrnl.exe (což je výchozí kernel), v sekci Bitmap...

upozorňuju, že jakýkoliv nepovedený hrátky s tímto souborem končí v servisní konzoli a s instalačním CD v ruce...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandeee 30. 3. 2008 21:47

Tak ci tak to idem formatovat,a ide tam znova na novo system takze to nie je problem,akorat toto som nikdy nepotreboval,tak som to ani nehladal,az prisiel jeden pekny den / dnes/ a potrebujem tam dat to logo.No asi to nebude taka sranda,ked pocujem slovo kernel,tak ma mrazi.A este exe....
dandeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 30. 3. 2008 21:53

ano, mrazit by tě mělo, kernel je srdce celýho systému a bootscreen je bohužel jeho součástí...

na druhou stranu, nic ti nebrání si původní kernel zálohovat a v případě nutnosti obnovit...jednodušší by byla ale varianta, kdyby se ti někde ve firmě podařilo onen alternativní kernel s logem firmy překopírovat k sobě a celou tuhle akci vyřešit pomocí toho /kernel parametru v boot.ini...

úprava stávajícího kernelu (ntoskrnl.exe) skýtá větší množství nebezpečí a komplikací, nicméně při rozumným počínání a kvalitním odzálohování tohoto souboru lze každej navazující problém vyřešit jeho obnovou...

podotýkám, že v případě importu obrázku (firemního loga) by bylo dobrý dodržet formát a rozměr všech nahrazovaných obrázků, který jsou v ntoskrnl.exe...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandeee 30. 3. 2008 22:07

No mam uz ResHack,odzalohoval som si ntoskrnl.exe,no a otvoril som ho a je tam sekcia BITMAP a su tam podsekcie 1,2,3....No a kde mam umiestnit obrazok aby sa to objavovalo po zapnuti PC?Je to v tej 1?
dandeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandeee 30. 3. 2008 22:16

Vsetky PC vo firme maju skryte systemove disky,takze nikto zo smrtelnikov sa k tomu suboru nedostane.
dandeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JRD 27. 1. 2009 17:09

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků