Nastavenie Wifi routera pri ADSL

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vladimir.SE 3. 11. 2007 17:31

Dobry den, mohol by mi niekto poradit ako nastavit kombinaciu ADSL modemu a WIFI routera tak abych sa z notebooku cez WIFI mohol prihlásit k internetu? ADSL modem som nastavil podla návodu a informacii od poskytovatela... na počítači som nastavil vyhladávanie IP a DNL serveru automaticky, ked propojím notebook a ADSL modem sieťovým kablom tak mi internet funguje.
Potom ale kabel od ADSL modemu pripojím do Wifi routera, v PC nastavím prístup na Wifi router a cez wifi rozhranie, potom bezproblémov najdem Wifi siet ale nedarí sa mi dostat na internet.
Vo wifi routeri mám nastavene taktiez vyhladat IP a DNL server automaticky, myslel som, že si tym pádom sám najde ADSL modem a vsetko bude fungovat....
prosím poradíte mi niekto co mám nastavit aby mi net fungoval???
Dakujeeem
Alcatel OT311 - Nokia 3200 - SonyEricsson K610i - Nokia 6300
Vladimir.SE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m1d1m4n 3. 11. 2007 17:45

na modeme zrus DHCP.prepoj modem s wifi routerom (WAN zasuvka na routri).vo wifi routri povol DHCP,nastav PPPoE pre WAN
m1d1m4n
Junior

Odeslat příspěvekod Vladimir.SE 6. 11. 2007 16:45

Nooo, tu prvu cast by som aj zvladol, ale ako mam zmenit to DHCP na tom ADSL roteri??
Mam typ Microcom AD 2706
Alcatel OT311 - Nokia 3200 - SonyEricsson K610i - Nokia 6300
Vladimir.SE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetoB 7. 11. 2007 10:05

AD 2706 by nemala mat DHCP server, lebo je to modem len pre jeden PC, cize staci DHCP nastavit v routri a nastavit PPPoE
PetoB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vladimir.SE 30. 11. 2007 23:01

Je mozne, ze by mi T-Com nejakym sposobom skomplikoval pripojenie cez Wifi???
Uz som zufaly, tak zvazujem vsetky varianty. Pretoze hned ako som si kupil Wifi router, tak som ho zapojil, nastavil a internech fachal v pohodicke. Ale po dvoch tyzdnoch ako kebu utal. Ani pripojenie a ani nastavenie cez wifi neslo. Som bol uz aj reklamovat router, ze ci tam nie je chyba, ale predpokladam ze asi nie, preto ze som ho vymenil za novy a internet cez wifi aj tak nejde. Poradte. Co mam teraz robit??? :lol:
Alcatel OT311 - Nokia 3200 - SonyEricsson K610i - Nokia 6300
Vladimir.SE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 1. 12. 2007 09:38

T-Com Ti nemá prečo obmedzovať wifi. Dokonca aj oni predávajú s DSL aj wifi routre. Skôr by som povedal, že menili nejaké nastavenie. Máš nastavené dobré DNS pre T-Com?Lebo som tu niekde na fóre zachytil, že sú nejaké nové teraz, resp. že niekomu to nešlo,zmenil DNS a ide to.Tak skús toto.
Teraz aktuálne som na T-Com.sk našiel tieto DNS:
195.146.128.60
195.146.132.59
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej73 1. 12. 2007 09:51

a po zavolani na tel.podporu mi slecna :) poradila zmenit nastavenia poloziek VPI na 1 a VCI na 32 ...zalezi na type routru. Ak nepomoze tak skus zavolat tiez...
Toshiba Satellite U400-14Y, C2D T5800, 3G, 250HDD, W7HP - Samsung Galaxy S
Andrej73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gulevator 2. 12. 2007 10:21

nazdarek,
prosim vas vie mi niekto poradit, co sa mohol vyskytnut za problem s Wireless ADSL2/2 Routrom, ktory donedavna slapal a par dni dozadu nic... jedna sa o zariadenie Well PTI-8505G.. po nastaveni blikaju vsetky Led diody( power, Lan, ADSL) az na PPP. pritom hodnoty pre PPPoE VPI/VCI=1/32 by mali byt spravne, taktiez prihlasovacie udaje (kedze cez stary USB modem sa pripojim)..
neviem si s tym rady..vie mi niekto poradit?pripadne ma niekto podobný problem?
dakujem

s pozdravom
gulevator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mihaloo 24. 12. 2007 23:54

Mam tiez router Wireless ADSL2/2 Routrom Well PTI-8505G, mam internet od T-comu (povodny Microcom AD2651 sa mi odpaja, tak som kupil tento Well) a nedokazem nadviazat spojenie, myslel som si ze bude stacit zadat prihlasovacie meno a heslo, ale nefunguje to, kontrolka PPP tie nesvieti, ma s tymto routerom niekto skusenosti? Dakujem vopred za rady.
mihaloo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mihaloo 27. 12. 2007 12:07

mihaloo píše:Mam tiez router Wireless ADSL2/2 Routrom Well PTI-8505G, mam internet od T-comu (povodny Microcom AD2651 sa mi odpaja, tak som kupil tento Well) a nedokazem nadviazat spojenie, myslel som si ze bude stacit zadat prihlasovacie meno a heslo, ale nefunguje to, kontrolka PPP tie nesvieti, ma s tymto routerom niekto skusenosti? Dakujem vopred za rady.


tak uz sa mi to podarilo, bolo treba vytvorit nove konto a upravit polozku VPI z 8 na 1 a VPI z 48 na 32 :D juchuu
mihaloo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vladimir.SE 7. 1. 2008 18:40

zdraviiim. uz si neviem rady s tym nastavenim routera.
najde sa niekto, kto by bol ochotny to osobne nastavit??? na odmene by sme sa dohodli. dakujem
Alcatel OT311 - Nokia 3200 - SonyEricsson K610i - Nokia 6300
Vladimir.SE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kayle 18. 1. 2008 14:53

Malý offtopic k well 8505G, snád prepáčite.
Jeden známy má tiež problém s well 8505G, ktorý šlapal ako hodinky až jedného dňa prestal (ADSL kontrolka svieti, PPP už nie) Po rôzny možných aj nemožných pokusoch som zobral router k sebe, pripojil a HĽA! PPP sieti a spojenie funkčné. Pôvodne som mal podozrenie na stav linky i keď DSL linku chytilo v dobrých rýchlostiach, lenže podľa routra je stav jeho linky priam ideálny (u mňa +- priemer a no problem). Po asi 15 min telefonáte na tcom (z čoho som asi tak 10min čakal a počúval vyhrávanie gitary, keď sa snažili zistiť problém) mi chlapík na konci telefónu oznámil že tento typ nie je podporovaný. Na otázku prečo to teda išlo a teraz nejde a zároveň ide na inom mieste, mi bolo povedané že zavádzaním nových technológií :shock: a že tam kde nejde už je a kde ide ešte nie je... :?
No a po chvíľke hľadania som zistil že asi niečo na tom bude
http://www.joyce.cz/c/technicka-podpora/faq-adsl-a-vpn-zarizeni.htm#17-5
Vyššie uvedené zoskupenie písmen vyjadruje len to, že som skúšal či mi fungujú tlačítka na klávesnici. Akákoľvek spojitosť s reálnymi udalosťami a/alebo osobami je čisto náhodná.
kayle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 27. 2. 2008 07:08

Neviete ako zabezpecit wifi siet aby sa nikto z mojhlo bloku na net nedostal,??? hm Mam tiez ten router Well 8505 a tcom internet,... nastavit sa mi ho podarilo,pripojim sa na net aj cez wifi ale to zabezpecenie este nie,..
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod LukiKE 16. 5. 2008 05:47

Skusal uz niekto updatovam FW na routry???
Aj mne zo dna na den prestal slapat,PPP nesviety atd a preskakani diskusie som skusil uptedovat FW urobil som si zalohu,natiahol FW do routra vypisalo uspesne updetovan ale router sa nerestartoval ako bolo pisane v navode na postup,.
Pockal som 2min stale nic tak som ho vytiahol zo siete a naspat zapojil,kedze po uptadu ho trebalo restartovat lebo nereagoval a ani sa nedalo pripojit,
Ked som ho restartoval,tak sa uz ani nevytvori spojenie cez sietovy kabel,..hm hm :-S :-S :-S
Skusim ho dnes este ozivit a este raznahram novsi FW
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod ToudyPD 21. 6. 2008 09:57

Zdravim vas.Mam presne rovnaky problem a rovnaky router(Well 8505G).SKusil som tam aj novy FW ale stale nic :-| .uz neviem, ci ho mam ist vratit alebo dalej skusat alebo co vlastne robit.V tychto veciach som uplny zaciatocnik ale robil som vsetko podla navodu a vsetko ide ako ma, len ta kontrolka PPP ani zaboha nesvieti...Budem rad, ak sa tato diskusia opat ozivi a najdem nejake konecne riesenie.AK to uz niekto vyriesil, prosim napiste...
pridavam aj kontakt ak by niekto chcel problem prediskutovat resp. pomoct : icq : 257 588 569
Vopred dik
ToudyPD
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků