Kde nakoupit? Alza, AlfaComp nebo CzechComputer?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ZdenekP 8. 10. 2008 17:49

Zdravím,

poraďte mi: je lepší obchod Alza.cz (www.alza.cz), AlfaComp.cz (www.alfacomp.cz) nebo CzechComputer.cz (www.czechcomputer.cz)? Ani s jedním nemám zkušenosti a u některého z nich si chci koupit notebook. 8-D Reklamace řeším vždycky s autorizovaným servisem, takže flame na téma "reklamace" prosím ne. :pozor

Díky.
ZdenekP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 10. 2008 19:23

CzC - asi nejznámější obchod, velký výběr solidní jednání
Alfa - o dost levnější, chceš li ušetřit ber z alfy
s Alzou zkušenost nemám ale špatný určitě není (všechny tři v poho)

:arrow: chtělo by to asi spíš názor někoho kdo nakupuje a třeba skládá pc známým ve velkém
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 8. 10. 2008 19:26

alza na plnej ciare zlyhava v komunikacii so zakaznikmi
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackII 8. 10. 2008 20:26

osobní žebříček:
1.CZC - nejlepší jednání se zákazníkem
2.Alfa - lepší ceny jak CZC
3.Alza - špatné zkušenosti s jednáním, jinak dobré

- asi takhle - ani s jedním neuděláš chybu a v tvém případě bych se asi rozhodoval podle ceny konkrétního notebook
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 10. 2008 12:47

Podle ceny, nebo už jen "tradice" a spokojenosti, to poté boří i % ceny. U laptopů je vesměs řízeno vše v rámci servisních partnerů a tady lze koukat oparavdu jen na tu cenu, byť to neplatí absolutně. Máš-li v hledáčku i on-site, pak se rozhodni opravdu jen podle ceny.

Osobně nakupuji jen v CZC/ATComp.cz už pár let, do Alzy zavítám jen tehdy, není-li to k dispozici v CZC nebo ATComp.cz
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZdenekP 9. 10. 2008 17:45

Díky všem za názory. :-)
A co říkáte na Cybex.cz (www.cybex.cz)? V poslední době jsem tam nespokojený s dodáním zboží, které nemají skladem. Už druhou objednávku mi nejsou schopni zajistit. :-\
ZdenekP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 10. 2008 13:51

bezproblemovy a levny obchod je take tsbohemia.cz tam zas nakupuju ja :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 12. 10. 2008 11:35

1. Alfa comp - ale je jenom v Ostravě a Brně. Pokud jsi blizko těhle 2 měst šup tam
2. Czechcomputer - Pěkny web a hlavně diskuze vybíram tam věci ale nenakupuju
3. tsbohemia - zajimavy shop ale na alfu nemá
Ostatni nepouživám.
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaRoY 13. 10. 2008 18:53

V alza by som nekupoval. Mam velmi zle skusenosti snimi.
Upozornenie administrátora: do podpisu nevkladajte externé URL
JaRoY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 17. 10. 2008 18:52

alza - horší zkušenosti s reklamacemi, horší komunikace, míň přehledný web, čekám tam na vydání věcí dýl než v CZC
CZC - maximální spokojenost, o trošku vyšší ceny, přehlednější eshop, trochu horší poloha (aspoň pro mě)

nakupuji střídavě u obou, podle toho co potřebuji. dražší věci, kde chci mít zajištěn lepší servis, v CZC, zatímco spotřebák typu kabely, redukce, média,.. v Alze, protože je blíž.
jannnn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 22. 10. 2008 11:51

Preferuji alfacomp.cz, neměl jsem s nimi nikdy problém a zboží pokaždé dodáno v nejbližším možném termínu (vzhledem k tomu, že bydlím blízko Ostravy, tak většinou ještě v den objednání - kurýrem)..ceny taktéž skvělé.
Czechcomputer není špatný, párkrát jsem u nich nakupoval a bez problému.
Co se týče alzy, tak vůči nim mám SILNOU averzi díky jejich DEMENTNÍ reklamě s mimozemšťanem (viz. reklama před VŠEMI videorecenzemi na zive.cz) a jen kvůli ní u nich nikdy nic nekoupím..já vím, může to znít divně, ale fakt mě tou reklamou s**ou :-))
Slash_luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 22. 10. 2008 11:57

Já zatím vše kupuju v CzC (i teď notebook) a zatím max. spokojenost.. Nemusel jsem kupodivu ani nic reklamovat..

Alza - s nimi mám špatnou zkušenost, hlavně jednání s nimi je zážitek.. Už tam radši nic nekupuju..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 24. 10. 2008 16:42

Já má s Alfa Computers ty nejlepší zkušenosti. S reklamacemi mám výborné zkušenosti - vše velmi rychle vyřídí, zboží vetšinou neopravují, posílají nové kusy, takže do týdne včetně dopravy je zboží zpět, je ovšem dobré mít správný popis závady. Dále vše velmi rychle vyřídí, když je něco skladem a objednáš to tak do 12h, tak druhý den je to doma. A jedna věc co mě docela dostala - objednával jsem známým počítač (po dílech) a sobě LCD displej. Do kolonky poznámka jsem napsal, aby my displej daly na samostatnou fakturu a dodák. Vůbec jsem nedoufal, že mi to vyřídí (že to vůbec četli), a když mi to přišlo tak LCD bylo na samostatné faktuře. Takže jednání se zákazníkem opravdu výborné. A ceny taky.

CzC je také dobré, ale jsou dražší. S Alzou nemám zkušenosti.
Já bych doporučil Alfu. Fakt jsem s ní spokojený. A objednával jsem tam odsuď asi 3 PC a plno dílů a vždy bez problémů, výběr celkem dost velký.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomas123 26. 10. 2008 14:34

Alfacomp je super, hlavně jejich jednání při reklamaci. Šel jsem tam s vadnou základní deskou, důkladně popsal problém a do 30ti minut nová deska. Alza neumí jednat, po jejich reklamaci za 60 dní s jednáním, že i ten nejtupější člověk umí jednat lépe, tam ani nenakupuji. Když tu na živě vidím reklamu na Alza s ufonem před videorecenzí, tak je mi k zblití.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 26. 10. 2008 15:20

Ano, taky se mi nelíbí že toho ohavně vyvinutého a neobyčejně zrůdného devianta cpou všude do videí (třeba na Doupěti).
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků