Nefunkční WindowsUpdate - chyba 80244019

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chlup 11. 11. 2008 17:59

Zdravim!
Nevim co uz s tim mam delat. Jak dam aktualizovat, tak to chvili hleda a pak vyskoci tato chyba (Kód chyby 80244019). Totez, kdyz dam aktualizovat Windows Defender v tom programu. Nejvice na tom je zajimave, ze nemuzu zobrazit jakoukoliv stranku tykajici se aktualizaci windows v prohlizeci. Pocitac jsem projel aktualnimi NOD32 a AVG antiviry, povypinal vsechny aplikace a hlavne FW a to i ten ve Vistach. No a zaden efekt. Netusim, cim by to mohlo byt. Ale to, ze mi nejdou nacist stranky s aktualizacemi ani ve Firefoxu a Exploreru mi fakt hlavu nebere! Jako bych je mel necim blokovane.
Setkal se uz nekdo s tim????
A vi nekdo jak na to?
Diky za kazdou radu!
Paegas => Oskar => Oskar Vodafone => Vodafone CZ => ?????
chlup
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 11. 2008 20:52

OS je napaden malwarem.
Co s tím?
1) Klasický postup funguje na klasické potvůrky:
nouzový režim - vyčistit OS standardními nástroji;
viz sekci "Viry a bezpečnost";
2) Moderní rootkity nelze účinně vyčistit, pokud se v tom nevyznáš;
v tom případě:
- předat OS odborníkovi k vyčištění;
- nebo obnovit OS ze zálohy;
- nebo nová instalace OS na čistý disk.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlup 12. 11. 2008 00:38

Jo, diky moc!
Potreboval jsem jen vedet, jakym smerem se mam ubirat!
Je mozne, ze to tim bude. Kazdopadne, kdyz by to nekdo taky drive zazil, tak dejte vedet!
Jinak novou instalaci OS neberu jako vyreseni problemu, ale jako jeho obejiti :-)
Diky za radu!
Paegas => Oskar => Oskar Vodafone => Vodafone CZ => ?????
chlup
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dododanken 12. 11. 2008 07:12

uz som sa stym stretol a problem som vyriesil resetom modemu,zonealarm,nod,mcafee stava sa to pri pouzivani tychto antivirov,hlavne mcafee ma snahu ak su k modemu pripojene viacere pocitace riadit komunnikaciu.skus ten reset a nainstaluj modem
dododanken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chlup 13. 11. 2008 16:36

Takze dnes jsem to opravil!
Pro uplnost a pro ostatni, kteri si to tu treba nekdy v budoucnu vyhledaji s tim stejnym problemem.
Nakonec pomohlo smazat veskere sitove nastaveni (heslo atd. pro wifi), pote jsem dal odinstalovat a smazat ovladace pro sitovou kartu a wifi kartu. Po restartu nove nainstaloval, nastavil sitove pripojeni a pak uz to nakonec slo :-) Je dost mozne, ze za to mohl nejaky ten virusek, ktery neco prenastavil.
Diky moc za rady!
Paegas => Oskar => Oskar Vodafone => Vodafone CZ => ?????
chlup
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flejk 14. 12. 2008 17:22

Mam taky takovy problem a nevim jak to vyresit a moc se v PC nechci rejpat, ale jestli by to neslo do podrobna ten navod, protoze ja uz fakt nevim co s tim :( diky
flejk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Padera 26. 12. 2008 22:23

Mam uplne stejny problem a uz mi to docela vadi. Preinstalace ovladacu sitove karty, wifi a nastaveni site mi nepomohly. Proto vas zadam o pomoc. Mam OS Vista a antivir NOD32. Predem diky
Padera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hary96 17. 1. 2009 15:50

Měl jsem přesně tento problém a spolehlivě zabral až Malwarebytes' Anti-Malware.
hary96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marčelíno 30. 1. 2009 13:40

Zdravím všechny, měl jsem stejné problémy s aktualizací, ale než jsem něco odinstalovával, tak jsem zkusil radu s : Malwarebytes' Anti-Malware - stáh jsem si tento program a pak šlo vše jak má. Díky za radu a doporučuji !!! 8-)
marčelíno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smnt7 21. 2. 2009 11:45

zdravičko. Tak mě postihl stejný problém. Zkusil jsem:

Restart routeru - nepomohlo

Malwarebytes' Anti-Malware - našel 8 infekcí, tak sem je smazal, ale žádná změna. (po restartu se ale znovu neobjevili)

NOD32 - nic nenašel

Avast - našel nějakej vir ale taky žádná změna po jeho odstranění


Mám tušení že je to tenhle virus - Trojan.Alureon.Gen - ale netušim jak se ho zbavit a jak ho najít. Spyware Doctor který by údajně neměl mít problém s ním nejde aktualizovat a tak ani spustit takže si nevim rady. Formátování disku v tuto chvíli nepřipadá v úvahu. Ale když se ty hnusy smazaný přez Malwarebytes' Anti-Malware nevrátili tak předpokládám, že router je ok a je to v PC.

Help pls
Smnt7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frsher1 11. 3. 2009 18:35

Stalo se mi to samé,přečetl jsem si rady tady odsud a vyzkoušel jsem:

Malwarebytes 1.33 mi naašel 3 infekce,poté jsem restartoval pc ke kterýmu mě vyzval sám tento program.
Poté jsem restartoval Modem(Router) nastavil jeho parametry a hned mi to začalo stahovat aktualizace(asi 23). Teď stahuju dalších 43 a zatím běží vše OK.

Taky bych chtěl poděkovat že to někdo vyřešil a mě to pomohlo.

THX
Frsher1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ander1986 22. 3. 2009 10:44

Také jsem vyzkoušel Malwarebytes' Anti-Malware, který jsem stáhnul na www.stahuj.cz Vir nejspíš zablokoval i možnost aktualizace i tohoto programu. Provedl jsem rychlý sken bez aktualizace. Program našel 14 infekcí. V průběhu testu jsem vytáhnul router ze zásuvky. Po skončení testu a odstranění virů jsem restartoval pc a znova nahodil router. Nyní už je možné stahovat aktualizace windows a Malwarebytes' Anti-Malware. Tímto také děkuji všem za rady.
ander1986
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Padera 25. 3. 2009 16:12

Také jsem zkoušel Malwarebytes' Anti-Malware ale nenašel mi žádnou infekci a aktualizace mi stále nejdou nevíte někdo co s tím?
Padera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 3. 2009 18:16

Příčin může být mnoho. Toto vlákno se týká pouze chyby 80244019.
Jaké číslo chyby se objevuje u Tebe v logu WU?
Testoval jsi čistotu OS v nouzovém režimu? Ve full GUI (jak se to řekne hezky česky?) to nemá žádný smysl.
Použil jsi další nástroje pro 32-bit OS:
Sysinternals RootkitRevealer
McAfee Rootkit_Detective
nebo pro 64-bit OS:
MS KB890830-x64-v2.8
aj.?
Btw: Příště piš do dotazu verzi OS :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Padera 25. 3. 2009 20:46

WU píše chybu 80244019 a mám OS Windows Vista 32-bit.
A nouzový režim jsem ještě nezkoušel tak díky za radu.
Padera
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků