Bude pasovat procesor?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SliderV3 24. 2. 2009 03:16

Dobrý den,
Vlastním notebook ASUS X51RL (tady jsou specifikace http://www.asus.com/products.aspx?l1=5& ... odelmenu=2) a je v něm Intel Celeron M540, nyní bych chtěl upgradovat procesor na nějaké to dvoujádro, našel sem bazarový Core Duo T2080, myslíte že by tam pasoval? Bude to rychlejší ? Děkuji všem za odpověď.
SliderV3
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2009 11:49

Podle mě nikoliv. I kdyby to deska čistě teoreticky podporovala (jako že nebude), tak procesory v noteboocích jsou většinou připájené a tedy nevyměnitelné.

Jestli ti notebook "nestačí", je pravděpodobné, že úzké hrdlo bude jinde (grafická karta, paměť).

Jestli máš míň než 2 GB paměti, tak určitě přidat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SliderV3 24. 2. 2009 14:22

Ale prosimvás připájené snad už nejsou od dob Pentia II a opravdu CPU v dnešních notebocích jsou vyměnitelné!!!. Ptám se na procesor tak nechápu proč sem motáte grafiku nebo ramky ? Se stolním PC bych neměl problém, tam patice člověk stihá jakš takš sledovat, ale o paticích na CPU u notebooků vím jen zběžně, proto potřebuji radu.
SliderV3
Junior

Odeslat příspěvekod Novotak33 24. 2. 2009 17:15

Pokud vím, tak opravdu připájené jsou. Podívejte se například na nějakou recenzi notebooku, tak tam uvidíte procesor, bez jakéhokoli socketu. Vyměnitelné by měli být, ale jedině servisní prací.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod cache 24. 2. 2009 17:20

Lowend, a hlavne celerony, su napevno pajkovane. Setri sa..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SliderV3 24. 2. 2009 18:21

Chjo, uz podruhe rikam ze je to socket (co jsem zjistil tak M) a je v nem Celerom M540 a DÁ SE VYNDAT !!!! Netvrdte mi opak kdyz sem to videl na vlastni oci proboha, zase takový IT negramot nejsem.
SliderV3
Junior

Odeslat příspěvekod Novotak33 24. 2. 2009 18:34

Ty jsi si ho z toho vyndaval ? Pokud vím, tak každý procesor musí být v nějaké ''patici'', ikdyž je tam např M, tak to by snad jenom mělo značit počet pinů, ale ne to, že to je v opravdové patici, může být klidně připájený.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod SliderV3 24. 2. 2009 19:01

Tak potřetí NENÍ PŘIPÁJENÝ A DÁ SE VYNDAT!!!!!!!!!! Připadám si jak kdybych psal na nějaký cizí fórum. Prosím všechny aby přestali diskutovat zdali jde procesor vyndat či ne (to je moje věc a jak sem řekl jde to!!!) , spíš mě zajímá jestli má core duo T2080 ( stejnou patici jako Celeron M540). A jestli je nějaký znatelný výkonnostní rozdíl, třeba v chování Windows (XP, Vista) atd.
SliderV3
Junior

Odeslat příspěvekod Novotak33 24. 2. 2009 19:34

Být tebou, tak bych napsal přímo na podporu ASUS, tam by ti určitě řekli, jestli by do toho tento typ procesoru šel. Jinak, rozdíl bude určitě nějaký znát, přece jenom Celeron je Celeron a Core 2 Duo je Core 2 Duo. Ale nevím, jestli to neni zbytečné to měnit, podle mě tam bude docela velký limit pro Core 2 Duo ta 533Mhz FSB zběrnice.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2009 20:18

Ony se totiž některé procesory dělaly (a myslím, že stále dělají) ve dvou provedeních (zapouzdřeních) do socketu a k připájení!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SliderV3 24. 2. 2009 21:18

Core 2 Duo a Core Duo je docela rozdíl pánové, plánuji tam dát (tak jak jsem psal Core Duo T2080 právě na 533Mhz FSB). Jinak s tim zapouzdřením souhlasím, možná že nějaké dělají zapouzdřené, ale je to naprosto zbytečné řešit když uvádím že procesor se dá snadno vyndat.
SliderV3
Junior

Odeslat příspěvekod Novotak33 24. 2. 2009 21:27

Máš pravdu, je tam rozdíl cca 30%, což je dost ( mezi core duo a core 2 duo ). Jak jsem již psal dříve, tak bych napsal na podporu od ASUSu a oni by ti měli napsat, jestli je tento procesor kompatibilní. Poté už je na tobě, jestli budeš do toho procesoru investovat nebo ne.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 25. 2. 2009 19:07

SliderV3 píše:... našel sem bazarový Core Duo T2080, myslíte že by tam pasoval? Bude to rychlejší ? Děkuji všem za odpověď.


Pasovat bude, ale podstatnější je, jestli ho BIOS tvé desky podporuje.

Pokud ne, nebude mu umět nastavit zejména frekvenci a napětí a také nemusí chodit některé šetřící funkce. Nebo nebude chodit dokonce vůbec.

Podívej se s jakými procesory se uvedený noťas kdy prodával.

Pokud tam zamýšlený najdeš, je jasné, že ho BIOS pozná a správně nastaví.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SliderV3 26. 2. 2009 12:15

Konečně smysluplná odpověď, děkuji pane Tondo! Právě že se s tímto procesorem nikdy neprodával, no uvidim hold zkusim a pokus omyl no. Doufám že když vím že notebook podporuje řadu TXXXX tak ho biosu očmuchá správně. Ještě jednou díky.
SliderV3
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 26. 2. 2009 12:38

Novotak33: 30% ? moc koukas na sci-fi :D

SliderV3: ano, vymenitelne CPU v noteboocich jsou, ovsem podobne veci slycham spis od jinych znacek, Asus Xserie je celkem bazmek.

Fyzicky pasovat muze, ovsem jestli to prekousne deska (bios) top je vec jina. Pokud se tvuj book prodaval i s CD CPU, pak je moznost pouzit jiny BIOS. Jestli vazne ne, nezkousel bych to :) leda by ti ho nekdo pujcil :)

Na ASUS ani nepis :) kdyz uz by odpovedeli, tak nic co by ti pomohlo :) Sam jsem vcera zbytecne hledal na jejich strankach pouzitelne ovladace na Atherosku. :D Xperti

Dalsi vec je chlazeni, neber CPU s vyssim TDP.

Zaver?: bastleni booku je typicke cechackovstvi. Koupim si Fabii HTP, zjistim ze je to sunt a jeste ze to nejede, tak tam budu chtit narvat nejaky VVTi motor :) Priste bych radil priplatit uz pri koupi booku :) Rozdily jsou v radu par tisicikorun (cti - par brigad)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků