Opakujúca sa strata spojenia s domácou sieťou

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qwero 24. 3. 2009 11:26

Mám nainštalovanú testovaciu verziu 7048 W7, doteraz spokojnosť, ale dosť často sa mi stáva, že zrazu stratí spojenie s domácou sieťou. V okne "súčasného spojenia" je správny názov siete ale s poznámkou limitované spojenie, pričom v okne "Network and Sharing Center" je už len zobrazená strata spojenia s prebiehajúcou "identifikáciou" siete. Zvyčajne to skončí stavom "Disabled" u Bezdrátového sieťového spojenia.
Nevedeli by ste poradiť, je to obmedzenie Windows7 alebo je chyba kdesi inde ??
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 24. 3. 2009 11:41

ake mas pripojenie (drat, bezdrat), aku mas wifi? to su dolezite info.
Sam som riesil problem s mojou Dell 1395 WiFi kartou (Broadcomm chip) a W7. Dlho som sa trapil, potom som niekede vygooglil spravny ovladac, sice pre inu WiFi, ale funguje 100%.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod qwero 24. 3. 2009 14:13

ak ťa správne rozumiem, mal by som "poexperimentovať" s driverom pre WiFi kartu? Doteraz som sa domnieval, že originálne-továrensky nainštalovaný driver (zahrnutý aj do továrenskeho recovery managera) je to najsprávnejšie, čo môžem mať.
Len to experimentovanie - akým smerom sa vybrať? Na môj HP dv 9530 som nevygooglil nič náhradného. Asi niečo ovplyvňuje korektné správanie sa origoš drivera. Neporadí niekto, čo sa s ním môže "biť" ??
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 3. 2009 14:25

qwero píše:Doteraz som sa domnieval, že originálne-továrensky nainštalovaný driver (zahrnutý aj do továrenskeho recovery managera) je to najsprávnejšie, čo môžem mať.

To byl ten nejsprávnější ovladač v době, kdy byla ta tovární instalace provedena. Ale i drivery zastarávají... Některé chyby se mohou projevit třeba až po instalaci nějakého update Windows.
A nebo byl i tehdy špatný, ale jiný nebyl a prodávat se musí...

Když necháš Windows automaticky vyhledat driver v internetu, taky nic nenajde?

Jakou máš čipovou sadu? Pokud nenajdeš ovladač u výrobce karty, můžeš zkusit hledat u výrobce čipové sady.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwero 24. 3. 2009 14:53

díky za nasmerovanie. Takže sa treba "vyhrať" s ovládačom!
Odporúčate viacej sa sústrediť na výrobcu karty resp. chipsetu než na HP podporu?
qwero
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 24. 3. 2009 14:58

No mne uz ine nezostavalo, aj ked ma to nakoniec nasmerovalo na link ohladom spoluprace dell a broadcom pri problemoch s win64 bit driverom. No moze to byt kadeco, v prvom rade ale musis vylucit problem s routerom. Ten si myslis, ze je OK?
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod qwero 24. 3. 2009 15:40

router - hmm, po tvojej otázke som si to overil u ďalšieho notebooku v sieti a tiež vypadol zo spojenia. Že by router alebo kvalita signálu od UPC BA ??? Ale po resete počítača, spojenie je obnovené.
qwero
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků