obnova systému WinXP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Horst_ 6. 6. 2009 21:04

Kernel_panic ti to napsal
zmáčkni to R, najeď do servisní konzole, přihlaš se jako administrátor a proveď kontrolu disku pomocí
chkdsk C: /F /R /X

Zvolíš konzolu pro zotavení.prihlásíš se k instalaci Windows.měly by tam být XP PROF.napíšeš,číslo které je u WIN bude to 1a ENTER.Dále bude chtít heslo admina pokud žádné není ENTER.Pak napíšeš do řádku chkdsk C: /F.Opraví úlety na disku.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 21:18

nj ale problém je už v té servisní konzole ..se tam nijak nedostanu :-\ 8-S

Upravena citace Kejki3
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 6. 6. 2009 21:26

Co se objeví,když po bootu instalačního CD vybereš konzoli pro zotavení(repair) klávesou R?
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 21:44

Horst_ píše:Co se objeví,když po bootu instalačního CD vybereš konzoli pro zotavení(repair) klávesou R?


že mám vložit disketu pro automatické zotavení systému .. což mě překvapilo že XPčka chcou disketu :D ..
..a když to jenom potvrdím bez vložení diskety nebo tam dám prázdnou tak po chvilce tam mám zas žádost o tu disketu ..
možná kdybych odpojil disketovou mechaniku tak by to šlo opravit z Cédečka :-) .. i když nevím nevim xD
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 6. 6. 2009 22:08

V první nabídce instalačky je zkráceně následující menu.

. instalace WIN ENTER
. konzola pro zotavení R
. ukončení F3

Pokud zvolíš R,není důvod chtít disketu.Nevolíš R v následující nabídce?V dalším menu po ENTER stisk R znamená opravu instalace.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 22:56

Horst_ píše:V první nabídce instalačky je zkráceně následující menu.

. instalace WIN ENTER
. konzola pro zotavení R
. ukončení F3

Pokud zvolíš R,není důvod chtít disketu.Nevolíš R v následující nabídce?V dalším menu po ENTER stisk R znamená opravu instalace.


.. právě že sem tam žádný nápis "konzola" neviděl .. ale eště jednou to zkusím, a jestli to nepůjde tak s tím šlehnu :-\ :D .. eRko mačkám hned jak zmizne černá obrazovka s infem že začíná bootování z CD ;-)
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 6. 2009 23:07

Tak počkej, až ti ho nabídne s nějakým textem.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 6. 2009 23:25

Strašně se mně líbí předpoklady automatické u lidí co mají windows.
Takže co když -
Kód: Vybrat vše
Upozornění: Postup popsaný v tomto článku nepoužívejte, pokud váš počítač obsahuje operační systém nainstalovaný výrobcem OEM. Podregistr System v instalacích OEM vytváří hesla a uživatelské účty, které dříve neexistovaly. Jestliže použijete postup popsaný v tomto článku, nebudete se pravděpodobně moci přihlásit zpět do konzoly pro zotavení a obnovit původní podregistry registru.

Řekněme že minimalně 90 procent popsaných postupů nefunguje pokud je kombinace na cílovem PC HOME a OEM.No každý předpokládá že po 14 dnech usoudíme že to nestalo za 100korun a upiratí se třeba PRO ale co když????
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horst_ 7. 6. 2009 06:15

aldik7 píše:
Horst_ píše:V první nabídce instalačky je zkráceně následující menu.

. instalace WIN ENTER
. konzola pro zotavení R
. ukončení F3

Pokud zvolíš R,není důvod chtít disketu.Nevolíš R v následující nabídce?V dalším menu po ENTER stisk R znamená opravu instalace.


.. právě že sem tam žádný nápis "konzola" neviděl .. ale eště jednou to zkusím, a jestli to nepůjde tak s tím šlehnu :-\ :D .. eRko mačkám hned jak zmizne černá obrazovka s infem že začíná bootování z CD ;-)


Tady bude zakopaný pes.Jak začne bootování z CD je na klávesu R trochu brzy.Instalace si načte systém a ovladače.Pak naběhne modrá obrazovka s menu.Jinak pokud zvolíš instalaci v další nabídce je volba opravit WIN.Oprava bude chtít zadat key.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 6. 2009 08:38

oooooooooo - tak předpokládáme, ža Aldík umí číst a řekne: "ale to není postup pro mne"
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 6. 2009 10:41

Jo maš pravdu navíc jsem si nevšiml že na rozdíl od jiných popsal přesně co ma za system - kaji se.
Jinak pokud se nemůže člověk dostat na konzoli vyhazuje ho to myslím s hlaškou o hesle a navic pokud ma integrovaný SP2 a výš by k tomu nemělo dochazet.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 7. 6. 2009 11:49

mám WinXP Prof. s SP3, ten SP3 už tam byl jak ses systém instaloval ..

.. žádnou hlášku o hesle tam nevidím, akorát to po mě chce nějakou pos*anou disketu pro automatické obnovení systému (ASR) ..
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 6. 2009 11:54

v tom případě si na to zavolej někoho zručnějšího, nebo alespoň gramotnýho, protože klávesu R máš mačkat až když je setup plně inicializován...

ty to máčkáš hned během inicializace, a ještě k tomu klávesu F2...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 6. 2009 12:13

aldik7 píše: ... diskety pro obnovení systému se nehnu z místa

Prehistorické diskety z minulého tisíciletí se už dávno nepoužívají. Vyžadují to jen prehistorické OS.
Pokud Ti boot CD OS WXP nepovolí vstup do záchranné konzoly, pak použitý instalační CD je nekorektní, pravděpodobně ukradená a nesprávně vypálená kopie.
Použij originální MS CD.
aldik7 píše:Soubor Windows\system32\config\SYSTEM chybí nebo je poškozen.

Nestandardní postup opravy dané chyby (tj. pokud nefunguje záchranná konzole):
1) boot ze záchranného CD, který zvládá NTFS, stačí do cmd;
2) zadat stejný příkaz, jaký bys musel zadat ze záchranné konzoly:
xcopy X:\windows\repair\system X:\windows\system32\config\system /H /R /V /C
kde X: = aktuální označení bootovacího disku se systémem OS WXP.
3) restart PC, boot z HDD.
Pokud to nepomůže:
zhroucený NTFS a/nebo HDD.
Co s tím?
1) Výměna HDD.
2) Instalace OS.
3) Obnova stavu OS ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 7. 6. 2009 12:34

mám takový pocit že odešel asi HDD, ted sem ho chtěl naformátovat a provést čistou instalaci.. naštěstí tam žádné extra důležidá data nejsou, a zahlásilo mi to že disk nelze naformátovat :/ .. a nebo to možná bude tím že jak sem instaloval systém tak sem potom neorzdělil disk na více částí a tím pádem celý 40GB disk je pouze jedna část a když už tam je Windows jednou nainstalovaný tak to asi nedovolí zformátovat ..
mmm to eště bude na dlouho.. pos*aný komp..
aldik7
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků