Úkoly, seminárky a zápočťáky tady za vás nikdo neudělá!

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 9. 9. 2007 18:26

Hell on FEL! :) Za pul roku ze me snad bude absolvent (tuk tuk!).:) S temi pedagogy souhlasim, ale tyka se to jen nekterych kateder. Ted v inzenyrskem(magisterskem) bloku jsem se presunul na jinou katedru a tam je to proste skvele!
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sebasti 27. 4. 2009 17:26

Zdravicko,
prosím Vás, máme takový úkol. Jedná se o aplikaci Live do algoritmiky :eh
V podstatě je to hrozně jednoduchý, ale je to hrozný.
Live je aplikace, která simuluje chování kmenů na ploše (matici). Na začátku je inicializovaná a to tak, že na každé pole je vygenerovaná hodnota 0 nebo 1. 0 znamená, že na políčku neni žádný kmen, 1 znamená, že na políčku je kmen.
Program postupně prochází matici a chledá 1, až ji najde, tak se kouká na políčka kolem (o jedno), pokud je nalezena 1 na poli s x-ovým nebo y-onovým indexem 0, tak se koukna na poslední pole naproti (vytváří iluzi nekonečného světa).
A teď, když už znám počet jedniček od nalezené jedničky, tak řeším, jestli kmen přežije.
Pokud je jedniček 1 nebo 2, tak kmen zemře a z 1 se stane 0. Pokud je počet jedniček 3, 4, tak kmen přežije do dalšího průchodu, tzn. 1 zůstává. A pokud je jedniček 5, 6, nebo 7 tak kmen zemře na přelidnění.

Sranda. :oops:
Jenže jen do tý doby, než se dostane te k tomu "kouknu kolem sebe", tady jsem už ztracený. :-l
Takze prosím, Vás jak budou ty if-y poskládaný ?
Lze to řešit i jinak, ne-moc-ifově ?
Sebasti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 27. 4. 2009 17:37

ano lze. za pomoci orákula.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 4. 2009 20:12

Sebasti: tak to uz je pekna drzost ptat se rovnou v tomto tematu :D
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 29. 4. 2009 12:48

Devastor píše:Sebasti: tak to uz je pekna drzost ptat se rovnou v tomto tematu :D

Tak v zasade by rad len pomoct... Nie urobit celu seminarku za neho ;)

K samotnej seminarke. Ak ti nepostaci slovicko backtracking, tak skus pohladat prehladavanie grafov do hlbky (s malou podmienkou na nemenenie smeru...)

EDIT: moje riesenie samozrejme neni dobre lebo som nepochopil zadanie :)
Naposledy upravil gandor dne 29. 4. 2009 17:33, celkově upraveno 1
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 29. 4. 2009 14:29

ak ma ist o game of life, tak tam netreba rekurziu, priam naopak. ak by to bolo rekurzivne, tak prides k roznym vysledkom podla toho odkial zacnes.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zefous 3. 5. 2009 13:20

Tu hru life jsme měli jako zápočtový test. Cvičící to neuznal, protože jsem měl v jedné podmínce místo if(x==aX && y==aY) if(x==aX || y==aY). Program se choval trošku zvláštně, ale prostě nefungoval. Tohle mi úplně vzalo chuť do dalšího studia.
Ale měl jsem teď problém v jednom předmětu, kvůli různým problémům jsem zaspal začátek, a měli jsme udělat projekt v prologu, tak jsem si sedl, snažil se napsat kus kódu, ale zdálo se mi, že to nefunguje dobře. Zašel jsem za cvičícím na konzultaci a on mi říká, že to mám dobře a vysvětlil mi, proč se to chová, jak se to chová.
Nakonec jsem si závěrečný projekt s mírnou pomocí napsal celý sám.
Jsou učitelé, kteří se chovají arogantně a ubírají akorát chuť do studia a jsou takoví, kteří studenta motivují k výsledkům. A těch ve školství chybí hodně.
Zefous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 3. 5. 2009 16:22

Hlavne musi byt ty matice dve, soucasny stav a budouci stav, jinak bude vyvoj zavisly na smeru/pocatku a konci prochazeni.... Je to jen dvojrozmerne? A matice je spojena pres okraje do "zemekoule" nebo je to Aristotelovska placka ohranicena "hic svnt leones"?
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ousteen 10. 1. 2010 11:09

Odpovídám na toto vlákno, které je bohužel zamčené z pro mě neznámého důvodu. Ze školy jsem už dávno venku a tento program bude sloužit pro ulehčení práce mě samotnému. Nejsem programátor a ani nemám vzdělání v tomto oboru. Proto jsem zadal tuto poptávku. Nevím kde jinde bych měl najít někoho kdo mi to vytvoří než tady. :-)

Díky vše, kdo se ozvali za pomoc. Hezký den.

Ousteen
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 10. 1. 2010 11:40

Oustteen: No asi si vsichni mysli, ze jde o kopii tohohle tematu: viewtopic.php?f=922&t=1093536
Nebo se pletou? :mrgreen:
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 22. 10. 2012 12:53

Dělám teď první semestr programování v JAVA. Máme za semestr dvě práce.
Trochu v tom plavu a kdybych teda od vás potřeboval pomoc, tak se můžu obrátit ne?
Když budu mít svou práci a jen v tom vychytat chyby popř. nakopnout nějakou myšlenku?
Napsat to od nikoho nechci, musíme si to totiž umět obhájit a to bych z cizího kódu nedal.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 10. 2012 13:48

Určitě. Od toho tady to fórum je. Žádný učený z nebe nespadl a pokud ukážeš vlastní snahu, tak dostaneš adekvátní radu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vebloud 22. 10. 2012 14:07

Přesně jak píše Bari007 klidně se ptej. Nejlépe ukaž kus zdrojáku, zeptej se na konkrétní problém a dostaneš konkrétní odpověď a radu.

Edit: Ale ne do tohoto tématu, založte si vlastní podle pravidel pro názvy témat a hlavně se řiďte tím, co jste si přečetli v úvodním příspěvku tohoto tématu.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 19. 11. 2017 18:42

Staré, ale, Bohu žel, furt platné.
Tak sem dávám další příspěvek, ať se to posune na začátek, třeba si to ještě teď přečte někdo, kdo se chytne za nos a zamyslí se nad sebou. Třeba zrovna tenhle šmudla:
https://zivot.poradna.net/questions/271 ... o#r2712950
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 12. 12. 2021 18:53

Tak jsem se sem po nějaké době podíval.
Tohle téma je furt platné, někteří diskutující co se tu dnes vyskytují, by si je měli přečíst.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků