Nejlepší program pro tvorbu nápovědy

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 16. 6. 2010 17:56

Můžete čtenářům Živě.cz doporučit nějaký dobrý program pro tvorbu nápovědy k softwaru či jiným činnostem? Proč je právě vámi navržená aplikace vhodná k této práci, v čem je lepší než jiné a pro používat právě tu?
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod suk 16. 6. 2010 18:37

Tvorba napovedy? Napsat HTML a pak nejakym konvertorem previst? Nebo nechat primo v HTML?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 6. 2010 18:44

V podstate nepoznam nic ine okrem staruckeho HTML Help Workshop.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=00535334-c8a6-452f-9aa0-d597d16580cc&displaylang=en

... wordovsky dokument ulozim ako "Web page Filtered (*.htm; *.html)", prepisem kostrbate obrazky ... a cez HTML Help Workshop to pridam ako stranku do helpu.

Rozhranie toho programu je hrozne "neintuitivne", ale je to zadarmo a je to ucinne.

Skusal som Batch DOC to Help Generator http://www.batchwork.com/en/doc2chm/, avsak ten vie vygenerovat iba jednu strasne dlhu stranku. Obsah helpu potom iba odkazuje uzivatela v ramci tej jednej stranky.
anonymni

Odeslat příspěvekod KlaxXxxon 16. 6. 2010 18:54

Casto se hodi generovani helpu primo ze zdrojoveho kodu (doxygen pro vicemene jakykoliv jazyk, Microsoft Sandcastle pro .NET, phpDocumentor pro PHP...).

Vetsina techhle reseni navic umoznuje vysledny help propojovat s "neautomatickym" obsahem, takze se z toho ve vysledku da dostat velmi pekna dokumentace.
KlaxXxxon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crempa 16. 6. 2010 19:00

Onehda jsem se ptal na neco podobneho, ale doted jsem se zadneho funkcniho reseni nedobral :-(

viewtopic.php?f=915&t=1085259&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Crempa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendakol 16. 6. 2010 19:27

KlaxXxxon píše:Casto se hodi generovani helpu primo ze zdrojoveho kodu (doxygen pro vicemene jakykoliv jazyk, Microsoft Sandcastle pro .NET, phpDocumentor pro PHP...).

Vetsina techhle reseni navic umoznuje vysledny help propojovat s "neautomatickym" obsahem, takze se z toho ve vysledku da dostat velmi pekna dokumentace.

Já jsem teda pochopil, že dotaz byl na nápovědu, ne na programátorskou dokumentaci...
Nicméně v případě tvorby dokumentace s tebou souhlasím.

Pro nápovědu nebo uživatelskou dokumentaci používám většinou Word->Uložení do PDF (NIKDY do HTML!!!) nebo si napíšu v PSPadu svůj vlastní HTML help.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod jetelina 16. 6. 2010 19:37

Nejlepší help se mi zdá odkaz na Web, kde je nápověda formou webu.
- Všechny velké produkty to tak mají. PDF, MHT a všechno ostatní je složité na údržbu/změnu/distribuci.
- Navíc formou webu budou mít aktuální nápovedu všichni uživatelé zároveň.
- Není nutno udržovat/ověřovat verze nápovědy v buildu programu.
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod jendakol 16. 6. 2010 19:43

jetelina píše:- Všechny velké produkty to tak mají. PDF, MHT a všechno ostatní je složité na údržbu/změnu/distribuci.

To bych se hádal...
jetelina píše:- Není nutno udržovat/ověřovat verze nápovědy v buildu programu.
To je právě trochu problém, jelikož různé verze programu můžou mít dost odlišnou nápovědu, takhle bude nápověda jen pro nejnovější verzi a bude to nefér vůči uživatelům starších verzí.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 16. 6. 2010 20:21

Dlouhá léta jsem používal RoboHelp, potom ho koupilo Adobe a od té doby je to dražší a rozdělili to na víc různých produktů. Poslední verze, kterou jsme na firmu koupili asi před dvěmi lety zatím slouží dobře..
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 17. 6. 2010 00:03

Innovasys HelpStudio vypadá dost schopně, nicméně na W7 má dost tragický problémy se stabilitou. A i přes širokou škálu funkcí některé věci prostě neuděláte.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod uzivatel2 17. 6. 2010 06:12

Připojuji se k výše navržené možnosti nápověda na webu. Toto řešení imho prohlubuje vztah výrobce/klient; zákazník se nenásilnou formou dozví o vaší další softwarové produkci, může vám pomoci s uživatelskou podporou (odpovídá na foru)... Dále jsou určitě zajímavá data o návštěvnosti online nápovědy.

K samotnému produktu by měla být přiložena uživatelská příručku ve formátu PDF, případně i krátký textový dokument s nejdůležitějšími informacemi jako kontakt na autora/web, způsob instalace a licence a na Linuxu navíc manuálové stránky.
uzivatel2
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 6. 2010 06:22

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 17. 6. 2010 06:34

pro jednodušší programy nějaký iMovie nebo Final Cut Pro, pro složitější kombinaci VIM, Wiki a Adobe Photoshop pro obrázky
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanso 17. 6. 2010 09:42

Já jsem používal HelpMaker od firmy Vizacc. Stránky http://www.vizacc.com jsou ale ve výstavbě, takže stahovat lze třeba z http://www.brothersoft.com/downloads/vi ... maker.html . Má výhodu - je to free i pro komerční účely. Myslím, že kromě klasického souboru s nápovědou (hlp popř. chm) tam šlo exportovat i do HTML či pdf. Princip tvorby je jednoduchý, v podstatě se zapisují jednotlivé kapitoly do rtf, tedy vč. obrázků a tabulek, program pak zkompiluje výsledný soubor.
hanso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod macho 666 17. 6. 2010 11:57

macho 666
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků